3 مرحله ویرایش آسان فتوشاپ برای تازه کار ها

0

فتوشاپ معمولاً آخرین مرحله در یک سفر عکس است. شما عکس های خود را گرفته اید و اکنون باید آنها را به مکان مورد نیاز در Adobe Photoshop برسانید. مرحله پس از پردازش بخشی جدایی ناپذیر از عکاسی دیجیتال است. در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ می توانید از اینجا کلیک کنید تا به  ادیت عکس با فتوشاپ مکتب تی وی دسترسی داشته باشید.

نحوه ویرایش عکس ها با استفاده از فتوشاپ:

ابزار ویرایش تصویر زیادی  در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ وجود دارد ، اما بیشتر عکاسان معمولاً برای ویرایش اساسی از Adobe Photoshop شروع می کنند. این یک ابزار قدرتمند و در عین حال بصری است که می تواند به شما کمک کند از عکس های خود بیشترین بهره را ببرید ، بنابراین اگر یک عکاس جدی هستید ، یادگیری نحوه ویرایش عکس ها با استفاده از فتوشاپ ضروری است.

برای تقویت ترکیب ، تصویر را برش دهید.

گاهی اوقات در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ ، یک محصول ساده می تواند تفاوت ایجاد کند. از بین همه ترفندهای ویرایش عکس که در دسترس شما است ، برداشت ساده ساده ترین کاری است که می تواند برای ترکیب عکس شما شگفت انگیز باشد – به شما این امکان را می دهد که عناصر غیر ضروری را حذف کنید ، بیشتر بر روی موضوع تأکید کنید و برای تأثیر بیشتر درام بیشتری ایجاد کنید.بریدن بیشتر پس زمینه جلوه بیشتری به جالب ترین قسمتهای عکس می بخشد – کک و مک های مدل و همچنین چشمهای آبی روشن او.

برش یک مرحله بسیار ساده در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ و به ظاهر بی معنی در روند ویرایش تصویر است. با این حال ، این یک دنیا تفاوت در بهبود ترکیب تصویر ایجاد می کند. اگر مطمئن نیستید که چگونه یک تصویر خاص را برش دهید ، محصولات مختلف را امتحان کنید تا ترکیب مورد علاقه شما بیشتر شود.بعلاوه ، شما می توانید تصاویر خود را آزادانه بدون نگرانی در مورد از بین بردن نسبت آنها ، برش و اندازه آنها را تغییر دهید ، زیرا اکنون فتوشاپ اکثر انواع لایه ها را نسبتاً استاندارد می کند.

2. قرار گرفتن در معرض را برطرف کنید.

با وجود تلاش شما ، مواقعی پیش می آید که هنوز نمی توانید نوردهی مناسب تصویر خود را در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ بدست آورید. خوشبختانه ، اگر می دانید چگونه عکس ها را ویرایش کنید ، می توانید به راحتی آن را برطرف کنید.

با کلیک بر روی تصویر (در نوار منو) و انتخاب تنظیمات از منوی کشویی ، می توان به این ابزارها دسترسی داشت:

Brightness/Contrast ,Levels ,Curves ,Exposure,Shadows/Highlights ,HDR Toning

اگر قبل از آموزش ادیت عکس در فتوشاپ این ابزارها  استفاده نکرده اید ، روشنایی / کنتراست ، نوردهی و سایه ها / هایلایت ها بسیار ساده هستند – برای انجام تنظیمات ، لغزنده ها را به سمت چپ یا راست حرکت دهید. با این حال ، برای ویرایش های پیشرفته تر فتوشاپ ، شما باید یاد بگیرید که چگونه هیستوگرام را بخوانید ، این یک نمودار نشان دهنده محدوده زاویه تصویری است که شما در حال ویرایش آن هستید.

دانستن چگونگی خواندن هیستوگرام  در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ به شما کمک می کند تا تنظیمات دقیق تری انجام دهید ، به ویژه با HDR Toning و همچنین Curves و Levels ، که ابزار تنظیم نوردهی ترجیح داده شده برای عکاسان با تجربه تر است. تنظیم سطح و به دست آوردن روشنایی و کنتراست مناسب در عکس های شما می تواند جزئیات خاصی را در موضوع شما برجسته کرده و وضوح و عمق بیشتری به آن بدهد.

3. در صورت لزوم تنظیمات رنگ را انجام دهید.

اگر تعادل رنگ سفید را به درستی در دوربین خود در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ تنظیم کرده باشید ، نیازی به اصلاح رنگ در تصاویر حاصل نخواهید داشت. استفاده از تعادل سفید اشتباه باعث ایجاد رنگ گچ می شود و این می تواند بر لرزش ، اشباع و کنتراست تصاویر شما تأثیر چشمگیری بگذارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.