یک جعبه سه بعدی ساده با پر کردن شبکه / چشمه درست کنید

0

در این مقاله آموزش کورل ، نحوه ایجاد جعبه های سه بعدی را به شما نشان خواهیم داد. ما کمک خواهیم کرد با دنبال کردن دستورالعمل های گام به گام در این آموزش ، شما می توانید به نتیجه نهایی برسید همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

 

ابزارها و دستورات مورد استفاده در این آموزش عبارتند از: ابزار مستطیل ، ابزار بیضی ، ابزار Drop Shadow ، ابزار پر کردن مش ، آینه ، تکرار ، گرادیان ، مقیاس ، چرخش.

CorelDRAW X7 را راه اندازی می کند. روی سند جدیدی در صفحه اصلی کلیک کنید ، یا File> New …. را انتخاب کنید. سند را همانطور که در کادر گفتگوی آموزش کورل Create New Document نشان داده شده تنظیم کنید. مطمئن شوید Snap To Objects در View> Snap To> Objects روشن است.

یک شکل مکعب ایجاد کنید
ابزار مستطیل (F6) را از جعبه ابزار انتخاب کرده و یک مستطیل ایجاد کنید. عرض مستطیل را به 50 میلی متر و ارتفاع را به 60 میلی متر تغییر دهید. تصویر 2 را در زیر مشاهده کنید. بیایید این شی را “Object-1” بنامیم. Transform Dock را باز کرده و به Skew بروید (یا از نوار منو Object> Transforms> Skew را انتخاب کنید). اکنون در قسمت ورودی Y: 25 را وارد کرده و روی Apply کلیک کنید. شی created ایجاد شده باید مانند یک تصویر باشد. 3

اکنون ، در حالی که کلید Ctrl را نگه داشته اید ، روی شی object مورد نظر را با گوشه میانی وسط سمت چپ سمت چپ کلیک کرده و بکشید تا یک شی object آینه دار ایجاد شود و سپس بر روی آموزش کورل راست کلیک کنید تا نسخه تکراری ایجاد شود. این “Object-2” نامیده می شود. شکل 4

 

نقاشی صورت
شی -1 -1

Object-1 را انتخاب کرده و شی را با رنگ قرمز پر کنید (C0 M100 Y100 K0). برای پاک کردن طرح کلی ، روی نمونه بی رنگ کلیک راست کنید. اکنون F11 را فشار دهید تا کادر گفتگوی Fountain Fill باز شود. روی گره رنگ لبه (موقعیت 100٪) کلیک کنید و آن را به قرمز عمیق تر (C0 M100 Y100 K80) تغییر دهید ، مثلث کوچک کوچک (کنار قسمت رنگی گره) را کلیک کنید و مقادیر رنگ را وارد کنید. تأیید را کلیک کنید.

اکنون ابزار Network Fill را از نوار ابزار انتخاب کرده و گره Mark گره آموزش کورل مرکزی را انتخاب کنید. روی رنگ نارنجی (C0 M60 Y100 K0) در پالت رنگ کلیک کنید. سپس با فعال بودن ابزار پر کردن مش ، مارکرها همه گره ها را انتخاب کرده و میزان تیرگی نوار خاصیت را به 30٪ تغییر می دهد. شکل 5 را در زیر مشاهده کنید.

شی -2

object-2 را انتخاب کنید و شی را با رنگ زرد (C0 M20 Y100 K0) پر کنید ، روی نمونه بی رنگ راست کلیک کنید تا مسیری ترسیم شود. اکنون F11 را فشار دهید تا کادر گفتگوی Fountain Fill باز شود. روی گره رنگ لبه (موقعیت 100٪) کلیک کنید ، آن را به زرد اشباع تر (C0 M20 Y60 K80) تغییر دهید و OK را کلیک کنید.

اکنون ابزار Network Fill را از نوار ابزار انتخاب کرده و گره Mark را در گره مرکزی انتخاب کنید. روی رنگ زرد (C0 M0 Y100 K0) از پالت رنگ کلیک کنید. سپس ، طبق گفته آموزش مقدماتی کورل ، در حالی که ابزار پر کردن مش هنوز فعال است ، برچسب همه گره ها را انتخاب می کند و میزان تیرگی در نوار خاصیت را به 30 درصد تغییر می دهد. تصویر 6 را در زیر مشاهده کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.