گربه هیمالین

0

یک گربه بازیگوش و مهربان از این نژاد بهترین همراه برای یک شخص و دوست دارد اوقات خود را با ما بگذراند. در این مقاله ، ما می خواهیم در مورد ویژگی های جسمی ، خصوصیات اخلاقی و نحوه نگهداری گربه های هیمالین صحبت کنیم. از همه مهمتر ، ما دقیقاً می دانیم چه چیزی آنها را از گربه های پرشین متمایز می کند و همه شباهت ها از کجا ناشی می شود.

گربه هیمالین دال فیس در حال استراحت

تفاوت بین گربه های هیمالین و پرشین چیست؟

گربه های هیمالین نژادی مخلوط هستند. شکل ظاهری آنها بسیار نزدیک به گربه های پرشین است ، تنها تفاوت در این است که رنگ مو روی تخت ، گوش و پاها ضخیم است و شبیه گربه های سیامی است. به دلیل همین ویژگی ، گربه هیمالین را نیز به شوخی گربه پرشین با لباسهای سیامی می نامند.

چرا گربه های هیمالین شبیه گربه های پرشین هستند؟

برای پاسخ به این سوال ، لازم است کمی در مورد تاریخچه گربه های هیمالین به شما بگویم. گربه های این نژاد گونه ای است که از ترکیب گربه های پرشین و گربه های سیامی اصلاح شده است. در برخی از مناطق ایالات متحده ، برخی از فروشندگان ممکن است این نژاد را به عنوان گربه های هیمالین پرشین ، پرشین هیمالین یا پرشین Red Point تشخیص دهند.

گربه هیمالین چشم آبی

چند واقعیت جالب در مورد گربه ها هیمالین

این گربه ها برای اولین بار توسط محققان دانشگاه هاروارد پرورش یافتند. این مطالعه توسط ترکیبی از گربه های سیامی و پرشین انجام شده است. اولین گربه با این مشخصات هیمالین Newton بود. من مقاله را توصیه می کنم ”

مجله دامپروری

ادامه مطلب را بخوانید تا از اسامی جالب توجه گربه ها مطلع شوید.

نام هیمالین بر اساس نام گونه خرگوش با لکه هایی شبیه به این نژاد انتخاب شده است.

خرگوش هیمالین

  • توی سال ۲۰۱۲ گربه‌ای به اسم کُلنل میو رکورد گینس مو بلندترین گربه‌ی جهان رو شکست. کلنل میو یه هیمالین زیبا و اخمو بود.

کلنل میو گربه هیمالین رکورد دار گینس

نمایه گربه هیمالین

وزن گربه هیمالین چقدر است؟

این گربه به دلیل داشتن استخوان های بزرگ و سنگین یک گربه متوسط ​​محسوب می شود. وزن مردان هیمالین معمولاً 5.5 کیلوگرم و وزن ماده های هیمالین بین 3.5-5.5 کیلوگرم است.

گربه هیمالین چه مدت زندگی می کند؟

شرایط زندگی معمول ، تغذیه و شرایط ژنتیکی بر طول عمر گربه ها تأثیر می گذارد. به طور کلی ، گربه های هیمالین از 8 تا 11 سال زندگی می کنند.

گربه هیمالین طوسی

گربه های هیمالین چه خصوصیاتی دارند؟

گربه هیمالین دارای استخوان های بزرگ ، دست ها و پاهای کوتاه است. دم گربه هیمالین ، گوشه های کوتاه و موهای بلند و ضخیم و متراکم به راحتی قلب هرکسی را لمس می کند. این گربه ها سر گرده دارند و چشمان بزرگ آنها می تواند سبز ، مسی و آبی باشد. از این رو رنگ چشم اکثر گربه های سیامی چشم آبی ، گربه های چشم آبی هیمالین و گربه های نژاد هیمالین محبوب ترین هستند. بنابراین گربه های چشم آبی هیمالین کمی گران تر از دیگران هستند.

انواع گربه های هیمالین

به طور کلی ، گربه های هیمالین را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

صورت معمولی یا دال هیمالین
هیمالین احساس کردم

تفاوت گربه دال هیمالین با گربه تخت هیمالین چیست؟

صفحه صورت هیمالین صورت گرد و بینی کشیده ای دارد. ترکیب صورت و بینی پد بینی هیمالین مانند تصویری است که ما از اکثر گربه ها در ذهن خود داریم. اما گربه هیمالین Felt با پوزه پراکنده بسیار شبیه گربه پرشین Felt است.

گربه هیمالین سنتی یا دال فیس

گروه گربه هیمالین بر اساس رنگ چیست؟

بارزترین ویژگی گربه های هیمالین موهایشان است. به طور کلی ، رنگ بدن گربه های هیمالین سفید تا سایه است. اما آنچه تفاوت بین آنها را ایجاد می کند لکه های تیره روی بینی ، گوش ها ، دست ها و پاهای گربه است.

رنگ لکه ها می تواند:

اگر رنگ لکه های گربه هیمالین خاکستری مایل به آبی باشد ، معمولاً به عنوان گربه آبی نقطه ای پرشین هیمالین شناخته می شود.

بچه گربه هیمالین آبی

گربه هیمالین یاسی یا لیلاک

گربه هیمالین طوسی ماه پیشونی

اگه رنگ لکه‌های گربه هیمالین شکلاتی باشه معمولاً به اسم گربه پرشین هیمالین چاکلت پوینت شناخته می‌شه.

گربه هیمالین چاکلت پوینت

  • پارتی کالری یا تورتورایس شل

گربه هیمالین پارتی کالری یا تورتورایس شل

گربه هیمالین ردپوینت نر

گربه هیمالین سفید چشم آبی

اخلاق گربه هیمالین

اخلاق گربه های هیمالین چیزی بین گربه های سیامی و پرشین است. گربه های سیامی سرزنده ، پرانرژی و زشت و گربه های پرشین ، ساکت و بی تحرک. به همین دلیل اخلاق گربه های هیمالین مانند هوای بهار است. هر دو تنبل هستند و خیلی می توانند بازی کنند! آنها می توانند دراز بکشند و استراحت کنند و بعد از یک دقیقه شروع به دویدن در اطراف خانه می کنند و انرژی خود را صرف می کنند. این گربه ها با تغییر شرایط برای غریبه ها خوب و دوستانه هستند.

گربه هیمالین فلت

آنها عاشق توجه هستند ، اما یک روز اگر سرتان شلوغ باشد ، کارتون را خراب نمی کنند و سر و صدا ایجاد نمی کنند و توجه شما را به خود جلب می کنند.

گربه های هیمالین دوست دارند با شما بخوابند یا بعضی اوقات روی یک حامی بنشینند و تلویزیون تماشا کنند. آنها محیط ساکت و آرام را ترجیح می دهند ، بنابراین سعی کنید خانه را بیش از حد پر نکنید.

رابطه گربه با کودکان هیمالین

گربه های هیمالین می توانند بهترین دوستان کودکان باشند. هیمالین من توجه بچه ها را خیلی دوست دارم. بچه ها انحراف و بازی خود را دوست دارند و می توانند ساعت ها با هم باشند. اگر فرزند کوچکی در خانه دارید ، نگهداری هیمالین می تواند یک انتخاب عالی برای شرایط شما باشد. اما فراموش نکنید که به کودک خود یاد دهید که نرم با گربه بازی کند.

گربه هیمالین رد پوینت

رابطه گربه های هیمالین با سایر حیوانات

گربه های هیمالین می توانند روابط بسیار خوبی با حیوانات دیگر داشته باشند. اما به یاد داشته باشید ، غرایز حیوانی گاهی اوقات واضح تر از خواسته های عشق و دوستی هستند. گربه ها به طور طبیعی موجودات درنده ای هستند. بنابراین اگر در خانه پرنده یا چکش وجود دارد مراقب باشید.

مراقبت از گربه هیمالین

گربه هیمالین دوست دارد در خانه با مردم بازی کند ، اما شما به عنوان صاحب آن باید کمی آن را تماشا کنید و از او برای بازی دعوت کنید. به عنوان مثال ، با او توپ بازی کنید یا با یک رشته که در خانه دنبال می شود کار کنید.

مجله آموزشی حیوانات

هم می‌تونن توجه اون رو جلب و به بازی تشویقش کنن.

گربه هیمالین طوسی

پرورش و شستشوی گربه هیمالین

اگرچه موی گربه هیمالین همرنگ موی گربه سیامی است ، اما بلندتر و ضخیم تر از موی گربه سیامی است. موهای بلند و ضخیم این گربه نیاز به مراقبت و خدمات روزانه دارد. شما باید هر روز موهای گربه خود را تمیز کنید.

دوست کوچک خود را هر دو تا سه ماه یکبار بشویید تا پوست و موهای او سالم باشد.

مجله آموزشی حیوانات

 

گربه هیمالین آبی پشمالو

چرا هیمالین موی گربه احساس نمی کند؟

شرایط مطلوبی را برای فولیکول های مو ، گونه ها و رشد ایجاد می کند. در پایان ، این از بی فایده هم بدتر است ، باعث صرف وقت و منابع می شود و هیچ فروشی ندارد.

اگر موی گربه کمی پخش نشود ، او سعی می کند مو را از بدن خود خارج کند. بعضی اوقات این موها از طریق دهان وارد دستگاه گوارش گربه می شوند و مشکلات زیادی ایجاد می کنند.

چرا باید صورت گربه هیمالین را تمیز نگه داریم؟

همیشه چشم و بینی گربه هیمالین خود را تمیز نگه دارید. اگر این کار را نکنید ، ممکن است زخم های بینی و چشم گربه برای همیشه روی صورت دوست شما باقی بماند. این لکه ها از زیبایی گربه دور می شوند و همیشه صورت او را کثیف می کنند.

نیمرخ گربه پرشین هیمالین

هیمالین چگونه صورت گربه را تمیز کنیم؟

برای این کار ، چشم و بینی گربه ها را با پارچه ای گرم و مرطوب پاک کنید. اگر گربه شما صاف هیمالین است ، به تمیز کردن بیشتری نیاز دارد.

چرا باید مرتب بستر گربه های هیمالین را تمیز کنیم؟

گربه های هیمالین به تمیزی خاک حساس هستند. اگر خاک مرتباً تغییر نکند ، می تواند منجر به عفونت ادراری شود. بعلاوه ، اگر احساس کند به نظافت خاک اهمیت نمی دهد ، مکان جدیدی برای راحتی خود پیدا می کند. البته ممکن است دلایل دیگری نیز در مقاله وجود داشته باشد که گربه را در خاک خود بشویید.

 

گربه هیمالین در حال خمیازه کشیدن

نوع خاک و کیفیتش هم ‌می‌تونه توی تجربه‌ی گربه تاثیر بذاره. توی مقاله

مجله آموزشی حیوانات

انواع خاک موجود در بازار ایران مورد بررسی قرار گرفته و کارتون در انتخاب انواع خاک اندکی ساده شده است. مطالعه آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

گربه با تغذیه هیمالین

از آنجا که این جریان خیلی فعال نیست ، باید به منبع تغذیه آن توجه کنید. این اطمینان می دهد که شما اضافه وزن ندارید یا از بیماری های دیگری مانند دیابت رنج نمی برید.

انواع خاک موجود در بازار ایران مورد بررسی قرار گرفته و کارتون در انتخاب انواع خاک اندکی ساده شده است. مطالعه آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

از آنجا که این جریان خیلی فعال نیست ، باید به منبع تغذیه آن توجه کنید. این اطمینان می دهد که شما اضافه وزن ندارید یا از بیماری های دیگری مانند دیابت رنج نمی برید.

گربه هیمالین ردپوینت

نیاز به غذای گربه هیمالین چیست؟

از همه مهمتر ، رژیم غذایی گربه هیمالین باید متعادل باشد. این بدان معنی است که قسمت اصلی این رژیم باید پروتئین حیوانی باشد. مقدار کافی چربی و مقدار کمی کربوهیدرات داشته باشید. در

مجله دامپروری

این فرمول معمولاً در فروشگاه های حیوانات خانگی مشاهده می شود.

گربه هیمالین کرم

پرورش گربه هیمالین

گربه هیمالین هوشمند است و از توجه صاحب آن لذت می برد. خیلی تنبل نیست که از عدم توجه به آموزه های خود ناامید شوید. Soam خیلی زشت نیست ، تمرکز آن فقط روی بازی و انحراف است. همه این خصوصیات آن را به یک نژاد آموزشی تبدیل می کند.

به یاد داشته باشید ، گربه ها موجوداتی مستقل هستند و شاید نتوان به آنها یاد داد که چگونه ترفندهایی بزنند. اما با تکرار و استفاده از آنچه ممکن است ناامید نشوید.

بچه گربه هیمالین

ضعف گربه هیمالین چیست؟

بینی کوتاه این گربه ها و به خصوص گربه های حساس به هیمالین شرایط ویژه ای را برای آنها ایجاد کرده است. در واقع این گربه ها علاوه بر زیبایی ، حساسیت گربه های پرشین را نیز به ارث می برند. بیایید نگاهی به این کاستی ها بیندازیم.

اولین چیزی که روی آن تأثیر می گذارد خواب گربه هیمالین است. آنها هنگام خواب گریه می کنند. این ویژگی در گربه های پرشین و Exotic Shorthair نیز موجود است.

گربه هیمالین خوابیده

  • گرما زدگی گربه هیمالین

    این گربه به دلیل کوتاه بینی و رطوبت مداوم گرمای زیادی را تحمل نمی کند. گرمازدگی در صورت عدم درمان و درمان در اوایل روند ، می تواند باعث مشکلات مکرر مانند نارسایی عضو ، حمله قلبی و حتی مرگ شود.

    یادداشت

    تو چطور؟ آیا گربه ای وجود داشت هیمالین؟ آیا فکر می کنید نگهداری از این گونه نسبت به گونه های دیگر دشوارتر است؟ لطفا در مورد تجربیات خود در قسمت نظرات به ما بگویید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.