کدک ها در موشن گرافیک

0

بیایید سعی نکنیم در اینجا مزاحمتی ایجاد کنیم ، کدک ها در موشن گرافیک واقعا گیج کننده هستند. از قالب های کانتینر گرفته تا عمق رنگ ، هیچ چیز در مورد رمزگذار برای کسی که تازه وارد Motion Design شده است واضح نیست. این را به این واقعیت تنظیم کنید که گاهی احساس می شود نرم افزار به عمد به درستی کدگذاریکدک ها در موشن گرافیک شده است و شما یک دستورالعمل برای سردرگمی دارید. برای اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.
در این پست ما همه چیزهایی را که برای شروع کار با کدک ها در موشن گرافیک  باید بدانید ، مرور خواهیم کرد. در طول مسیر ما برخی از سوتفاهمات را کشف خواهیم کرد و برخی از توصیه های ما را برای استفاده از رمزگذار در پروژه بعدی شما به اشتراک خواهیم گذاشت. بنابراین این روز ناراحت در مدرسه راهنمایی و رانندگی کلاه تفکر خود را بپوشید.
کدک ها در موشن گرافیک
اگر بیشتر بیننده هستید ، ما در حال آماده سازی یک آموزش ویدئویی با اطلاعات شرح داده شده در این مقاله هستیم. همچنین می توانید با کلیک روی دکمه زیر فیلم ، فایل های پروژه را به صورت رایگان بارگیری کنید.
کدک های رایگان فایل پروژه Motion Design را بارگیری کنید.

فایل Codec Project را بارگیری کنید

ظروف ویدئویی / جلد ویدئو / قالب ویدئو
وقتی در فیلم درباره کدک ها در موشن گرافیک صحبت می کنیم اولین چیزی که باید درباره آن بحث کنیم کدک نیست. در عوض ، این قالب فایل است که شامل کدک ویدئو است ، به درستی “ظرف ویدیو” نامیده می شود.
قالب های محبوب کانتینر شامل .mov ، .avi است. .mp4 ، .flv و .mxf. شما همیشه می توانید از پسوند پرونده در انتهای پرونده مطلع شوید که ظرف ویدیوی شما از چه قالبی استفاده می کند.
محفظه های ویدیویی هیچ ارتباطی با کیفیت فیلم نهایی ندارند. در عوض ، ظروف ویدئویی فقط محلی برای موارد مختلفی است که ویدئویی مانند کدک ویدیو ، کدک صوتی ، اطلاعات زیرنویس بسته و فراداده را تشکیل می دهد.

در اینجا باید یک تمایز مهم ایجاد شود. ظروف ویدئو اجزای ویدئویی نیستند. تکرار می کنم ، ظروف ویدئویی رئوس ویدئو نیستند. اگر مشتری یا دوستی از شما پرونده “Quick” یا “.avi” بخواهد ، آنها احتمالاً در مورد ویدیویی که واقعاً برای انتقال نیاز دارند گیج شده اند. انواع مختلف ویدیویی بالقوه ای وجود دارد که می توانند در هر محفظه ویدیویی ذخیره شوند.
فقط به یک ظرف ویدیو به عنوان جعبه ای فکر کنید که حاوی چیزهایی است.
کدک ویدیویی
کدک های ویدئویی کدک ها در موشن گرافیک الگوریتم های رایانه ای هستند که برای فشرده سازی اندازه فیلم طراحی شده اند. بدون یک کدک ویدئویی ، فایلهای ویدئویی برای پخش جریانی از طریق اینترنت بیش از حد بزرگ خواهند بود ، به این معنی که ما مجبوریم به معنای واقعی کلمه با یکدیگر صحبت کنیم
خوشبختانه امروزه و در سنین مختلف ما انواع رمزگذارهایی داریم که برای پروژه های خاص طراحی شده اند. برخی از کدک ها کوچک و مناسب برای پخش آنلاین هستند. در حالی که دیگران بیشتر برای استفاده توسط Colorists یا VFX هنرمندان در نظر گرفته شده اند. به عنوان یک هنرمند حرکتی ، درک هدف هر کدک مفید است. بنابراین بیایید به تاکو برویم.
CODECS VIDEO INTRAFRAME – ویرایش قالب ها
اولین نوع کدک ها در موشن گرافیک که به آن اشاره می شود ، کدک درون قاب است. درک رمزگذارهای درون فریم بسیار آسان است. یک کدک درون فریمی اساساً هر بار یک فریم را اسکن و کپی می کند.

کیفیت فریم کپی شده بسته به کدک و تنظیمات خاصی که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود ، اما به طور کلی ، کدک های درون فریم در مقایسه با فرمت های بین فریم از کیفیت بالاتری برخوردار هستند (در مورد ثانیه ها صحبت خواهیم کرد).
قالب های محبوب قاب شامل:
ProRes
DNxHR
DNxHD
انیمیشن
همگام سازی
ترافیک JPEG
JPEG 2000
DNG
رمزگذارهای درون فریم اغلب به عنوان قالب های ویرایش شناخته می شوند ، زیرا اغلب در فرآیند ویرایش استفاده می شوند تا تحویل مشتری. اگر در مرحله ویرایش یا تدوین پروژه خود هستید ، باید از قالب Intraframe استفاده کنید. 90٪ پروژه های ارسالی شما از افتر افکت نیاز به صادرات در قالب Intrame دارد. در غیر این صورت به محض شروع به ویرایش ، احتمالاً کیفیت خود را از دست خواهید داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.