چگونه برای گربه Renal غذای خشک آماده کنیم؟

0

گربه هایی که مشکلات و بیماری های کلیوی دارند نیاز است تا دارای مکمل غذایی شناخته شده رنال باشند. بسیاری از انواع محبوب مانند Royal Canine دارای غذای گربه رنال هستند. اما این روزها که تولید غذا کم می شود ، این سوال مطرح می شود: آیا می توانم غذای گربه رنال را در خانه داشته باشم؟ منظورم این است که ، آیا ما غذا را برای گربه های مبتلا به بیماری کلیوی و نیاز مجدد به غذای خشک رنال مناسب می کنیم؟ ما را دنبال کنید تا در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

بیماری کلیوی در گربه

چرا و چگونه بیماری های کلیوی در گربه ها اتفاق می افتد؟

بیماری مزمن کلیه (CKD) یک بیماری کلیوی رایج در گربه ها است و اگرچه در هر سنی دیده می شود اما در گربه های مسن (بیش از 7 سال) شیوع بیشتری دارد و علائم آن با افزایش سن شدیدتر می شود.

همه مواد زائد را از خون پاک کرده و مخاط را دفع می کند. اما در گربه ها و بیماری های کلیوی ، این روند به خوبی کار نمی کند. در نتیجه ، آوار و آلودگی در عروق آنها جمع می شود و مشکلات زیادی برای سلامتی گربه ها ایجاد می کند.

برخی از دلایل بیماری کلیه در گربه ها عبارتند از:
بیماری کلیه پلی کیستیک: این بیماری ارثی بیشتر در گربه ها و گربه های ایرانی وجود دارد که با سنگ های ایرانی مخلوط می شوند و بعداً سنگ کلیه پر از کیست می شود.
تومورهای کلیه: برخی تومورها همچنین می توانند باعث نارسایی کلیه در گربه ها شوند و منجر به نارسایی دائمی کلیه شوند.
انواع حشرات: عفونت های باکتریایی کلیه ها می توانند به کلیه ها آسیب جدی وارد کرده و باعث بیماری کلیه CKD شوند.
داروها: داروهای طولانی مدت همچنین می توانند به کلیه های گربه آسیب برسانند و باعث نارسایی کلیه شوند.

همچنین ، رژیم غذایی نامناسب گربه ها (به عنوان مثال ، تغذیه فقط با غذاهای خشک) و مصرف ناکافی آب در مدت زمان طولانی می تواند اثرات سوئی بر عملکرد کلیه و حتی مصرف آن داشته باشد که این یک بیماری کلیوی در گربه ها است.

نارسایی مزمن کلیه در گربه

آیا بیماری کلیه در گربه ها قابل درمان است؟

متأسفانه ، هیچ راه حلی برای نارسایی دائمی کلیه وجود ندارد. اما با مراقبت های حمایتی و همچنین رژیم و تغذیه می توانید کیفیت زندگی و طول عمر گربه را بهبود ببخشید.

با کنترل این بیماری ، گربه شما بدون درد و ناراحتی می تواند عمر طولانی تری داشته باشد.

چهار هدف اصلی در مدیریت نارسایی کلیه در گربه ها عبارتند از:

تنظیم سیگنال های سیگنالینگ مرتبط با تجمع مدفوع در خون گربه
مشکلات مرتبط با تعادل مواد معدنی و ترکیب بدن را به حداقل می رساند
اصلاح / کاهش نارسایی کلیه
و از رژیم و درمان مناسب استفاده کنیم
گروه های غذایی مناسب برای گربه ها و مشکلات کلیوی

غذاها و مواد مغذی در کنترل آسیب کلیه گربه ها بسیار موثر هستند.

با پیروی از یک رژیم غذایی خاص رنال ، می توانید گربه بیمار خود را تا حد زیادی کنترل کرده و به بهبود زندگی آن کمک کنید.

به طور کلی ، تفاوت غذای گربه رنال با غذای معمولی در پروتئین و فسفر کمتر است. و همچنین سایر مواد شیمیایی مانند اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان ها ، بیشترین تأثیر را برای گربه ها و بیماری های کلیوی دارند.

گربه در حال آب خوردن

آب ، ساده و آسان برای پیدا کردن اما مهم و مهم!

بله ، آب یکی از مهمترین و ضروری ترین مواد مغذی برای گربه ها و بیماری های کلیوی است. عملکرد کلیه را مختل کرده و سموم را از بدن دفع می کند.

اما هرچه گربه آب بیشتری بنوشد ، به خصوص آب ، بهتر است و همچنین بدن برای بدن راحت تر می تواند از سموم خلاص شود. از طرف دیگر ، هرچه گربه آب کمتری بخورد و شیر کمتری بخورد ، سموم بیشتری در بدن جمع می شود و علائم جدی بیماری قلبی در گربه ها بیشتر است.

متاسفانه گربه ها احساس تشنگی زیادی نمی کنند و آب زیادی نمی نوشند. این چالش نوشیدنی برای همه گربه ها. اما اگر گربه ای به بیماری کلیوی نیز مبتلا باشد ، این مشکل صدها بار بروز می کند.

غذاهای کنسرو شده و همچنین غذای گربه ای خانواده رنال آب و شیر بیشتری نسبت به غذای خشک تأمین می کنند و آب بیشتری را که بدن گربه نیاز دارد تأمین می کنند.

به عبارت دیگر ، وقتی گربه “فقط” غذای خشک می خورد ، باید “آب بیشتری” بنوشد نسبت به شیر ، قوطی و آب میوه های شیرین که در خانه می خورد.

فواره آب گربه

چگونه گربه خود را مجبور به نوشیدن آب کنم؟

اما برای اینکه گربه خود را به خوردن آب تشویق کنید ، باید خلاق باشید.

آب گربه را روزانه عوض کنید و ظرف تمیز کنید.
در بسیاری از مکان های خانه ، آب را در ظروف مختلف بریزید تا گربه برای نوشیدن آب بیشتر شود.
اگر گربه شما نوع خاصی از ظرف را دوست دارد ، حتما داخل آن آب بریزید.
برخی از محصولات مانند گربه های آب چشمه می توانند در این شرایط بسیار مفید باشند. گربه ها جریان آب را دوست دارند و صدای مکیدن آب حس کنجکاوی را تحریک می کند و باعث می شود آب بیشتری بنوشند.
گاهی ریختن چند قطره روغن ماهی یا آب مرغ در آب و بوییدن آن گربه را مجبور به نوشیدن می کند.

یکی از مزایای تهیه غذای گربه رنال این است که می تواند قابلیت هضم غذا را افزایش دهد و به بهبود علائم نارسایی کلیه در گربه شما کمک کند.

درست کردن غذای خشک گربه renal در منزل

پروتئین کمتری اما بهتر!

پروتئین های غذایی معده را تجزیه می کنند تا بدن بتواند از آن استفاده کند. در طی این فرآیند ، یک سری سموم آزاد می شود که از طریق بافت ها جذب شده و از بدن گربه خارج می شود.

وقتی کلیه های گربه به درستی کار نکنند و مشکلاتی وجود داشته باشد ، آنها نمی توانند کار حذف صحیح سموم را انجام دهند و این سموم در بدن گربه جمع می شوند.

کاهش پروتئین در غذای گربه و بیماری کلیوی باعث می شود که این سموم کمتر پیدا شود و در نتیجه گربه احساس بهتری داشته باشد

از طرف دیگر ، ما می دانیم که گربه ها غنی از گوشتخوار هستند و پروتئین ها و چربی ها جز component اصلی رژیم غذایی آنها هستند. گربه ها همچنین طعم گوشت و پروتئین را دوست دارند و اشتهای آنها را تحریک می کنند. به همین دلیل ، غذای گربه رنال باید حاوی پروتئین باشد.

در صنایع غذایی رنال هم در داخل و هم در تجارت ، مقدار پروتئین مصرفی کمتر از غذاهای معمولی است ، اما باید آنقدر زیاد باشد که بتواند نیاز گربه ها را با مقادیر کم تأمین کند.

غذای رنال خانگی برای گربه

غذای رنال باید کمی پوزو باشد!

کاهش میزان فسفر در رژیم غذایی گربه ها و بیماری های کلیوی به نوبه خود پیشرفت نارسایی مزمن کلیه (CKD) در گربه ها را کاهش می دهد. با این حال ، مکانیسم دقیق عمل و اقدامات آن تعیین نشده است.

مقادیر کم فسفر در رژیم غذایی گربه های خانگی و تجاری رنال خطر پرکاری تیروئید یا هایپر پاراراتیروئیدیسم ثانویه را در این گربه ها کاهش می دهد.

مقدار مجاز فسفر در غذای رنال در خانه و مشاغل حدود 0.3 تا 0.6 درصد است.

از آنجا که مقدار فسفر به میزان پروتئین مربوط است ، کاهش مقدار فسفر در غذاها بدون کاهش آن امکان پذیر نیست.

انتخاب گوشت هایی که فسفر کمی دارند نیز گزینه خوبی است که میزان کلسترول موجود در غذای حیوانات خانگی رنال حیوان خانگی شما را کاهش می دهد. مرغ بدون خرگوش و خرگوش از بهترین پروتئین ها برای غذای خانگی گربه رنال هستند.

درست کردن غذای گربه رنال در منزل

سدیم کم در غذای رنال در خانه و مشاغل!

غذاهای داخلی و تجاری گربه های رنال برای جلوگیری از تجمع سموم و سموم در کلیه ها باید سدیم کمی داشته باشند. کاهش سدیم همچنین به خون گربه شما کمک می کند تا به حالت طبیعی برگردد و از بروز مشکلات جلوگیری می کند.

اسیدهای چرب امگا 3 بیشتر!

اسیدهای چرب امگا -3 در رژیم غذایی گربه رنال به کاهش تولید مواد مضر که باعث آسیب اکسیداتیو (عدم تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان های بدن) در گربه ها می شود ، می شود و روند پیشرفت و رشد بیماری را کند می کند. گربه

رژیم غذایی مناسب برای گربه ها و نارسایی کلیه باید شامل موارد زیر باشد:

پروتئین فسفر سدیم اسیدهای چرب
۲۸-۳۵% ۰.۳-۰.۶% < 0.4% ۰.۴- ۲.۵%

غذای رنال برای گربه بدغذا

بهترین مشکلات تعادل برای گربه های مبتلا به بیماری کلیوی چیست؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، تفاوت اصلی بین غذای گربه رنال و غذاهای رایج ، غلظت کم پروتئین و فسفر آن است. همچنین ترکیبات دیگری مانند اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان ها وجود دارد که برای گربه ها و بیماری های کلیوی در رژیم غذایی گربه های خانگی و تجاری رنال موثرتر هستند.

علاوه بر این ، گربه ها و مشکلات کلیوی اغلب مسن تر هستند و اغلب به دلیل افزایش سن دچار مشکلات دهانی می شوند (ممکن است اصلا دندان نداشته باشند).
علاوه بر این ، بسیاری از آنها به دلیل افزایش سن و مشکلات کلیوی دچار از دست دادن ناگهانی اشتها می شوند و غذا نمی خورند و به آنها سو تغذیه می گویند.

بنابراین ، غذای خانگی یا گربه های تجاری رنال علاوه بر ویژگی های غذایی حیوانات خانگی ، باید برای شیرینی و جویدن گربه شیرین و آسان باشد.

غذای خشک رنال گربه

بهترین راه برای تغذیه گربه با حمله قلبی

اگر متأسفانه گربه شما نیز به بیماری کلیوی مبتلا است و دامپزشک توسط دامپزشک تشخیص داده شده است ، شما دو گزینه برای تغذیه دوست Meloston دارید:

راه حل 1: غذای گربه رنال

اولین و ساده ترین راه خرید غذای گربه رنال به صورت تجاری تهیه می شود. نژادهای محبوب مانند Royal Canine و Monje دارای غذای گربه ای برای بیماری کلیوی هستند و بسیاری از گربه ها رژیم غذایی یکسانی را برای گربه های خود دارند.

مجله آموزشی حیوانات

 

اما یکی دو سال پیش ، گران شدن پول و ممنوعیت واردات غذای گربه باعث شد که این نوع غذاها دیگر در بازار نباشند و در صورت موجود بودن ، فروش اغلب قیمت دارد.

بنابراین ، بسیاری از دارندگان گربه های مبتلا به بیماری کلیوی قادر به تهیه مجدد آن غذاها برای گربه های خود نیستند و از طرف دیگر ، آنها قادر به دادن غذای طبیعی بدن به گربه های خود نیستند. و آنها به دنبال راه حل دیگری و بهتر هستند.

راه حل 2: غذای گربه رنال را در خانه با دامپزشک تهیه کنید

پاسخ دوم بهترین تهیه غذای گربه رنال در حال حاضر در خانه است.

اگر قصد تهیه خوراک خون برای گربه خود را دارید ، باید با دامپزشک مشورت کنید. این امر خصوصاً در مورد غذای گربه رنال صدق می کند ، که نیاز به درمان تخصصی دارد.

توجه کنید:

خانه غذای گربه ای رنال اگر توسط دامپزشک تجویز شود و مواد تشکیل دهنده ، انواع و مقادیر آن متعادل و کاملا مناسب شرایط و بیماری های گربه باشد ، مفید و مفید است. در غیر این صورت ، غذایی که به گربه خود می دهید می تواند در طولانی مدت بر سلامتی وی تأثیر جدی بگذارد و بیماری وی را افزایش دهد.

تهیه غذای گربه رنال خانگی

غذای خانگی گربه

اخیراً به دلیل برخی مشکلات ، غذاهای خشک وارداتی و مارک های معروف در کشور ما کمیاب یا گران شده اند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از گرانی ها و کمبود غذا از گربه های بیرون خسته شده اید ، این قسمت از داستان را با دقت بخوانید.

به گربه ها می توان غذای خونی تهیه کرد که از بهترین شکل ممکن ساخته شده است. اما سوال اصلی این است:

آیا غذایی که در خانه درست می کنیم می تواند به اندازه کافی برای گربه ما مناسب باشد؟

بله ، اما یک شرط وجود دارد

شرایط ورزش به خصوصیات گربه شما بستگی دارد

پوند
سنش
وضعیت اعمال او
نژاد او
بیماری های خاص گربه مانند نارسایی دائمی کلیه

و بسیاری از عوامل مهم دیگر ، مفید بودن غذای گربه و مقدار آنها را تعیین می کند.

دستور العمل نوشته شده توسط دامپزشک بسیار متعادل است و می تواند برای او مفیدتر از غذای خشک باشد زیرا حاوی مواد تازه و خوبی است ، زیرا بر اساس غذای مخصوص گربه شما طراحی و ساخته شده است.

 

کتاب آموزش حیوانات

شما چی فکر میکنید؟

آیا در زمینه مراقبت از گربه مبتلا به بیماری کلیه تجربه ای داشته اید؟ سختی ها و چالش های تغذیه و مراقبت از این گربه ها چیست؟ غذای گربه رویال رنال و آن را به نژادهای دیگر بدهید یا خودتان غذای گربه رنال درست کردید؟ لطفاً برای ما داستانی بگذارید و افکار ، تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.