چطور گربه های خیابانی را از حیاط خانه دور کنیم؟

0

دوستداران حیوانات شگفت انگیز ، دوستی آنها دوستی خواهر خرس است !!! دوستی متعصبانه ما به حیوانات کمک نمی کند. بیایید کمی منطقی تر باشیم و با واقع بینی به حیوانات کمک کنیم!

هدف از نوشتن این مقاله آموزش راهكارهای انسانی برای از بین نبردن (آسیب رساندن) گربه ها است.
هر روز می بینیم که افرادی از روش هایی مانند مسمومیت ، ضرب و شتم و حتی کشتن گربه های خیابانی استفاده می کنند و گربه ها را از خانه های خود دور نمی کنند و من برای دامپزشک متاسفم.
از آنجا که هیچ کس نمی خواهد گربه به خانه آنها بیاید و کار خود را انجام دهد ، حتی اگر من و شما بگوییم گربه عشق خداست ، افرادی هستند که گربه ها را به روشی غیرانسانی آزرده خاطر می کنند تا آنها را دور نگه دارند.
با تصمیم گیری های صحیح برای جلوگیری از گربه ها در آینده ، اطمینان دارم که آسیب کمتری به گربه های افراد سخت دل خواهیم دید.

چگونه نمی توان گربه های خیابانی را در حیاط خانه و باغ ما جمع کرد؟

همه ما به دلایل مختلف می خواهیم گربه ها را از حیاط و باغچه هایشان دور نکنیم. به عنوان مثال ، زیرا آنها برای پرندگان ما خطرناک نیستند. احتمالاً به این دلیل که گربه ها بیرون بودند

مجله دامپروری

با خودتان تماس نگیرید ، می خواهید این کار را انجام دهید. شما می خواهید این کار را انجام دهید زیرا دوست ندارید در باغچه خود با مدفوع گربه های ولگرد مواجه شوید و در باغ قدم می زنید. طعم گربه می تواند حاوی انگلی باشد که برای انسان یا سایر حیوانات مضر است.

گربه ها حیواناتی غیر قابل پیش بینی و زباله هستند ، بنابراین روش های محدودی برای نگهداری از گربه ها وجود دارد.

حیوانات خانگی کنجکاو هستند ، همسر پیدا می کنند ، شکار می کنند ، غذا پیدا می کنند و قلمرو را تعیین می کنند.

اما هدف گربه های ولگرد می تواند راه رفتن و آمدن به حیاط شما ، یافتن محل اقامت موقت یا دائمی یا استفاده از آن به عنوان توالت باشد!

ادامه دهید

مجله دامپروری

بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین تکنیک ها بیندازیم که گربه ها نمی توانند در باغ حفر کنند و یا در حیاط اثری نگذارند.

گربه در حیاط

چند روش برای خلاص شدن از شر گربه ها وجود دارد؟

برای دور ماندن از گربه ها از سیم های لانه مرغ و خروس استفاده کنید

قبل از کاشت گیاهان در باغ ، از یک لایه تور فلزی با خاک در باغ خود استفاده کنید. گربه ها از راه رفتن در تورهای فلزی متنفرند! با کمک یک برش زنجیره ای ، مناطقی را که قصد کاشت را دارید برش دهید و مقدار مناسب را بکارید.

اگر باغچه خود را تهیه کرده اید ، می توانید زباله هایی را روی خاک نرم باغ خود قرار دهید و از راه رفتن گربه ها روی آن جلوگیری کنید. این بسترها ممکن است حاوی آجیل کاج ، تراشه های چوب ، پوسته تخم مرغ یا سنگ های کوچک و بزرگ باشند. گربه ها دوست دارند در خاک نرم راه بروند یا استحمام کنند. همچنین می توانید از پوشش های پلاستیکی در باغ خود استفاده کنید.

از گیاهان ویژه در باغ یا باغ استفاده کنید

بعضی از گیاهان بویی دارند که گربه ها از آن متنفر هستند. Coleus Canina ، نام علمی ، یکی از این گیاهان است که برای افرادی که سگ را دوست ندارند نیز مناسب است. از گیاهان دیگری که می توانید در باغ خود استفاده کنید اسطوخودوس و فلفل است. می توانید این گیاهان را در نزدیکی گیاهان باغچه بکارید تا گربه ها به باغ شما نیایند.

گربه و گل

برای دور نگه داشتن گربه ها از سمپاش استفاده کنید

گربه ها از آب فرار می کنند. اگر سمپاش اتوماتیک نصب شده در باغ شما دارای سنسوری است که می تواند از راه دور خاموش شود یا به حرکت حساس باشد ، می توانید گربه ها را به راحتی از حیاط و باغچه خون خارج کنید.

وسیله ای که گربه را در برابر امواج فراصوت محافظت می کند

این امواج فرکانس بالایی دارند و توسط مردم قابل شنیدن نیستند ، اما گوش گربه ها آنها را می شنود و می فرستد. این دستگاه ها برای جلوگیری از حیوانات طراحی شده اند و بنابراین گربه ها می توانند از حیاط خونین شما فرار کنند:

آنها با کمک سنسور حرکت وجود متجاوز را تشخیص داده و صدایی با فرکانس بالا تولید می کنند که گربه ها را می ترساند.

در ایران می توانید این دستگاه را به صورت دستی و بدون سنسور از دیجی کالا خریداری کنید

مجله دامپروری

راه حل های محافظت از حیوانات تجاری برای دفع گربه ها

برخی از راه حل های تجاری گربه های ترسناک ساطع می کنند. سعی کنید برای حیوانات و گیاهان محصولات ارگانیک و طبیعی و غیر مضر تهیه کنید. این محلول ها معمولاً بوی شکارچیان را به گربه ها یادآوری می کنند

از بعضی موادی که بوی شدید دارند استفاده کنید

گربه ها بوی خون خشک شده موجود در برخی کودهای گیاهی را دوست ندارند. آنها همچنین از بوی مرکبات جلوگیری می کنند. از پوست لیمو ، پرتقال ، نارنگی ، پرتقال و گریپ فروت در حیاط یا باغ خود استفاده کنید. فلفل قرمز خشک عصبانی نیز در برخی موارد مفید است.

نکته: تاکتیک های فرار خود را مرتباً تغییر دهید. گربه جدید ممکن است به اندازه گربه های قبلی نسبت به روش شما حساس نباشد.

گربه در حیاط

نکاتی برای دور نگه داشتن گربه ها

اگر حیوانی دارید ، آن را در فضای بسته تغذیه کنید. بوی غذای سگ یا گربه می تواند گربه های خیابانی را به خود جلب کند.

اگر در حیاط خود کوره یا مرغ گوشتی دارید ، پس از استفاده آن را تمیز کنید تا از بوی گربه های گرسنه خیابانی جلوگیری شود.
زباله ها را به مدت یک ساعت در بیرون از خانه قرار دهید تا در بسته شود و بلافاصله آنها را جمع کنید.
اگر اثری از ادرار گربه روی دیواره های خونین خود مشاهده کردید ، بلافاصله آن را با محلول پاک کننده و خنثی کننده تمیز کنید. عزاداران با پاشیدن ادرار بر روی اشیا and و دیوارها ، قلمرو خود را مشخص می کنند.
اگر وسایل غیر مفید را در حیاط خود ذخیره می کنید ، آنها را به یک محل نگهداری یا یک فضای بسته منتقل کنید. گربه های گمشده دوست دارند به تجهیزات بلااستفاده پناه ببرند و مکان های مخفی کاری را دوست داشته باشند.
اطمینان حاصل کنید که هیچ گربه ای در حیاط شما وجود ندارد. گاهی اوقات درب شکسته یا پنجره نیمه باز می تواند حیاط را به لانه گربه تبدیل کند!
اگر در حیاط یا حیاط خود موش مشاهده کردید ، موش ها را با تله نجات دهید تا گربه ها به بهانه شکار به خانه شما کشیده نشوند.

از چه راهکارهایی برای دور نگه داشتن گربه ها از حیاط یا باغ استفاده کرده اید؟ آنها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.