چطور برای گربه غذای خانگی درست کنیم؟

0

غذای خانگی گربه ، اگر اطلاعات درستی داشته باشید ، می تواند یک وعده غذایی خوب و مفیدی برای دوست کوچک شما باشد و همچنین موارد تجاری را تغییر دهد. اما چه غذاهایی می تواند به گربه داده شود و بهترین مواد تشکیل دهنده گربه کدامند؟ چگونه می توان اطمینان داشت که خونرسانی ، مصرف غذای خوب گربه های ما را برآورده می کند؟ چه غذاهایی به گربه ها آسیب می رساند و نباید از آنها در رژیم غذایی آنها استفاده شود؟ و با ما همراه باشید تا در مورد طرز تهیه غذای خانگی برای گربه ها بیشتر صحبت کنیم.

آشپزی برای گربه

دلایل تهیه غذا در خانه برای گربه ها

غذای تجاری ، موجود در غذاهای خشک و فرآوری شده ، به خوبی سازمان یافته و از نظر غذایی متعادل است. به همین دلیل ، گزینه بسیار ساده تری است و بیشتر گربه ها این نوع غذا را به گربه های خود می دهند.

 

به دلیل گرانی پول و ممنوعیت واردات غذای گربه ، بسیاری از محصولاتی که قبلاً داشتیم دیگر در بازار نبودند. بسیاری از غذاهای ایرانی گربه ایرانی خیلی خوب نیستند. و در این حالت ، به نظر می رسد آماده سازی خون بهترین گزینه است.

حتی در بهترین غذای گربه ممکن است در بسیاری از سودها و بحث های تجاری از چربی ها و مواد پرکننده استفاده شود ، گربه ما به چیز زیادی احتیاج ندارد و ممکن است در اندازه و اندازه افزایش یابد.

غذاهای داخل خانه شیرین تر ، سالم تر و معطرتر هستند! مطمئناً غذاهایی که با عشق و با استفاده از غذاهای تازه ، سالم و مفید درست می کنید از درجه بالاتری و ایمنی بیشتری برخوردار هستند و گربه شما متوجه این تفاوت خواهد شد.

تمام آنچه شما باید هنگام تهیه غذا برای گربه ها برای گربه ها جستجو کنید این است که تعادل غذا و مقدار مناسب هر یک از مواد غذایی را ببینید. در غیر این صورت ، غذاهایی که تهیه می کنید باعث تغذیه نامناسب و آسیب رساندن به سلامت گربه می شوند.

طرز تهیه غذای خانگی برای گربه

گربه ها به چه غذایی نیاز دارند؟

اگر می خواهید برای نرم تنان گربه غذا درست کنید ، باید بدانید که این حیوانات به چه غذایی نیاز دارند. از گوشت ، سبزیجات و … مختلف می توان در غذای گربه استفاده کرد.

برنامه مانو

گربه ها “گوشتخواران را” تقویت می کنند و باید از تغذیه خود نهایت استفاده را ببرند. پروتئین ماده مهمی برای گربه ها است و حاوی اسیدهای آمینه مورد نیاز برای تولید مواد مغذی ، مواد شیمیایی و تقویت انرژی گربه ها است.

پروتئین حیوانی همچنین انرژی مورد نیاز گربه را تأمین می کند و به رشد طبیعی آن کمک می کند.

منابع خوب پروتئین حیوانی شامل مرغ ، بوقلمون ، گوشت گاو ، و همچنین ماهی آزاد ، ماهی تن و تخم مرغ است (تخم مرغ نباید به گربه ها داده شود!)
چربی های ناسالم و چربی های اشباع شده

درست مثل انسان ، گربه ها نیز باید رژیم خود را چاق کنند. چربی به تجزیه ویتامین های بدن گربه و تأمین انرژی مورد نیاز برای فعالیت های روزمره کمک می کند.

“چربی های اساسی” اصطلاحی است که برای چربی های معمولی گوشت و ماهی و همچنین چربی های اساسی مانند امگا 3 و امگا 6 استفاده می شود. این چربی ها برای سلامتی و طول عمر گربه مهم هستند.

چربی روزانه گرما و انرژی بدن به گربه می دهد و به جذب ویتامین هایی مانند A ، D و E کمک می کند.

مواد غذایی لازم برای گربه ها

کربوهیدیت هر روز منبع خوبی از گربه های سالم است!

گفتیم گربه ها گوشت گاو هستند و به نظر می رسد نیازی به چربی ندارند. اما باید بدانید که چربی های سمی نقش مهم و مهمی در بدن گربه دارند.

کربوهیدرات ها گرمایشی را تهیه می کنند که به راحتی پیدا می شود و انرژی لازم برای تهیه غذای پخته شده در خانه برای گربه های شما به راحتی به دست می آید.

البته ، چربی ها نباید قسمت زیادی از رژیم غذایی گربه های شما باشند ، زیرا باعث ایجاد چربی های بزرگتر و سنگین تر در گربه ها می شوند.

همچنین غذا در کالاهایی مانند گندم و برنج ، کاساوا ، ذرت ، لوبیا ، سیب زمینی و برخی از سبزیجات به طور گسترده ای پرورش می یابد.

مواد معدنی

مواد معدنی مانند ویتامین ها برای پستانداران و گربه ها مهم هستند. مواد معدنی به تشکیل آنزیم ها ، استفاده از مواد مغذی و انتقال اکسیژن به اندام های گربه کمک می کنند.

مواد معدنی مورد نیاز گربه ها شامل موارد زیر است:

آهن: آهن در کبد ، گوشت ، ماهی ، غلات کامل و میوه ها یافت می شود.
کلسیم: گلوتن به تقویت و تقویت استخوان ها کمک می کند. لبنیات ، تخم مرغ و میوه ها و سبزیجات منابع خوبی از کلسیم هستند.
منیزیم: این ماده معدنی مهم به وفور در گندم ، غلات ، لوبیای سویا ، شیر و ماهی وجود دارد.

سبزیجات مفید برای گربه

ویتامین ها

ویتامین ها در رژیم غذایی همه پستانداران از جمله گربه ها نقش مهمی دارند. مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنید که مقدار مناسب ویتامین در رژیم غذایی گربه خود دارید.

ویتامین های A ، D ، 1 ، 2 و 6 از جمله ویتامین های ضروری گربه ها هستند.

آب سرد و خنک

آب ممکن است مانند اکثر غذاها نباشد. اما برای گربه ها بسیار مهم است.

در واقع گربه ها به تدریج احساس تشنگی زیادی می کنند و آب کافی نمی نوشند.

اما 70٪ از بدن گربه ها از آب تشکیل شده است! بنابراین ، آنها برای سالم ماندن و عملکرد صحیح به آب نیاز دارند.

برخی از موارد استفاده از آب برای گربه ها عبارتند از:

به توزیع مناسب غذا کمک کنید
دمای بدن را حفظ کنید
دفع سموم از بدن
به هضم و ورزش غذا کمک می کند

یک غذای خانگی مناسب برای گربه (در مقایسه با غذای خشک) بیشتر آب مورد نیاز گربه است.

اما علاوه بر غذا ، همیشه آب تازه و خنک برای گربه خود قرار دهید.

غذای خانگی گربه بهتره یا غذای تجاری

آیا غذای خانگی گربه می تواند یک تجارت غذایی باشد؟

نکته مهم در مورد رژیم غذایی مغذی این است که مواد لازم به درستی ذخیره شوند. بنابراین ، قبل از اینکه بخواهید برای گربه خود غذا درست کنید ، باید دانش خود را افزایش دهید و در مورد غذای خوب گربه اطلاعات کافی داشته باشید.

ممکن است بسیاری از دارندگان گربه تصور کنند که گربه های آنها فقط مرغ هستند و غذای کاملی به گربه هایشان می دهند. اگر تمام این موارد اشتباه باشد و در طولانی مدت ، بر سلامتی و طول عمر گربه تأثیر می گذارد.

غذای خانگی گربه فقط با غذای کافی کامل می شود و همچنین غذای تجاری را جایگزین می کند اگر با مواد و مقادیر تجویز شده توسط دامپزشک کاملاً متعادل باشد.

بهترین غذا برای گربه خانگی

بسیاری از دارندگان گربه ممکن است ترجیح دهند غذای گربه خود را تهیه کنند. اما برای تهیه غذای خانگی برای گربه ، دامپزشک باید اطلاعاتی در مورد گربه شما مانند وزن ، سن ، ترجیحات ، نژاد و غیره داشته باشد تا نام آن را بیاورد. به گربه شما “از غذا ، چقدر”.

دستور العمل نوشته شده توسط دامپزشک بسیار متعادل است و می تواند برای او مفیدتر از غذای خشک باشد زیرا حاوی مواد جدید و خوبی است ، زیرا بر اساس غذای مورد نیاز ویژه گربه شما طراحی و تنظیم شده است.

یکی دیگر از مزایای آشنایی گربه با غذای پخته در خانه این است که تحت تأثیر نوسانات داستان و هزینه غذای خشک و کمبود علائم قرار نخواهید گرفت.

 

مقدار غذای گربه

گربه های من چه مقدار غذا در روز نیاز دارند؟

به طور کلی ، مقدار غذای مورد نیاز گربه باید بین 4-2٪ از وزن بدن او باشد.

اما مقدار غذا در هر روز به عوامل مختلفی از جمله سن ، نژاد ، وضعیت فعالیت و وضعیت سلامتی گربه بستگی دارد. آنچه در غذای گربه می خورید در میزان غذایی که می خورید نیز تأثیر دارد.

به عنوان مثال ، اگر بیشتر غذاها حاوی چربی کاراته و حاوی گوشت باشند ، حتی 100 گرم غذا ممکن است برای تأمین نیاز گربه ها و گربه ها کافی نباشد. کافی نیست. اما اگر رژیم خونی مطابق دستورالعمل دامپزشک به درستی تهیه شود ، اندکی از او برای گربه ها کافی و مناسب است.

به همین دلیل ، برای تعیین میزان دقیق غذای مورد نیاز گربه ، باید با دامپزشک مشورت کنید.

پس از مدتی ، شما باید به طور منظم وزن گربه خود را بررسی کنید. اگر گربه شما دارای اضافه وزن یا اضافه وزن است ، خوب ، این بدان معنی است که مقدار غذا مناسب نیست و شما باید کم و بیش غذا بخورید. اما اگر وزن او مطابق با شرایط گوارشی و مدفوع او کاملاً سالم بود ، پس کارتون را درست درست کردید!

غذاهای مفید برای گربه

غذای مفید و بی خطر برای گربه ها که می توانید در آشپزخانه استفاده کنید:

خوشبختانه شما می توانید برای تهیه غذای پخته شده در خانه برای گربه ها تا حد ممکن از غذا استفاده کنید.

انواع گوشت: مرغ ، گوشت گاو ، گوشت بره ، ماهی (به ویژه ماهی تن و ماهی قزل آلا)
تخم مرغ (باید پخته شود)
غلات: برنج (سفید و قهوه ای) ، گندم ، جو ، ذرت
سبزیجات: هویج ، سیب زمینی ، نخود فرنگی ، نخود سبز ، کدو سبز ، کدو ، اسفناج ، کلم بروکلی ، کرفس ، خیار
میوه ها: موز ، خربزه ، طالبی و ارزن (بدون دانه) ، توت فرنگی و بلوبری ، سیب

غذای بد و ممنوع برای گربه ها!

اکنون که برای پخت و پز غذا برای گربه خود رفته اید ، باید توجه داشته باشید که به گربه شما هیچ غذایی داده نشود. این غذاها برای گربه ها سمی و مضر هستند و سلامت آنها را تحت تأثیر قرار می دهند.

برخی از موارد بد برای گربه ها عبارتند از:

لیوان در سیر
نمک و ادویه
تخم مرغ خام
بافت چشم و استخوان
شکلات
قهوه ، چای و کافئین
الکل و الکل
مخمر و خمیر
انگور طلوع ما
غذای ما ، مردم (به دلیل روغن ، نمک ، ادویه ها ، سس ها و غیره)

غذای خانگی لذیذ برای گربه

روش صحیح طبخ مرغ و گوشت برای گربه ها

مرغ و گوشت را برای یک گربه بپزید ، فقط آن را در کمی آب بپزید ، یعنی!

برای پخت و پز از پیاز ، سیر ، نمک ، ادویه و روغن استفاده نکنید.

ممکن است فکر کنید مرغ بدون پیاز و ادویه طعم و رایحه بدی دارد اما این بو برای گربه ها چندان دلپذیر نیست و اتفاقاً طعم بهتر آن را دوست دارند.

چگونه می توان غذای خون را برای گربه های خود ذخیره کرد؟

بهترین راه این است که هر روز کار جدیدی برای گربه خود انجام دهید. اما همه ما مشغول هستیم و مشکلات زیادی داریم و شاید هیچ صاحب گربه ای نتواند این کار را انجام دهد.

و گام بعدی انجام بسیاری از انتقال خون برای گربه محبوب ما در یک روز تعطیل است.

حالا چگونه این غذا را که گوشت و مرغ هم دارد نگه داریم تا خراب نشود؟

همانند غذای خود ما ، شما می توانید غذای گربه را در ظرف در بسته در یخچال برای چند روز نگهداری کنید و در صورت نیاز روزانه آن را سرو کنید.

اما اگر مقدار غذایی که تهیه می کنید خیلی زیاد است ، پس توصیه می کنیم آن غذاها را در یخچال قرار دهید. برای راحتی بیشتر ، وعده های غذایی را به وعده های غذایی مناسب گربه تقسیم کرده و در ظروف کوچک قرار دهید ، سپس صاف کنید. به این ترتیب ، شما فقط به همان مقدار از وقت خود را خارج از فریزر خواهید داشت و پس از تب به گربه حیوان خانگی خود می دهید.

بهترین غذای خانگی گربه

آیا کبد کبدی برای گربه ها خوب است؟

احتمالاً بسیاری از کاربران کبد را هر روز دیده اید که غذاهای شخصی برای گربه ها تهیه می کنند و معتقدند که کبد یک رژیم غذایی کامل و سالم است. این فرض اغلب اشتباه است!

کبد منبع پروتئین ، آهن و ویتامین A است و مقدار کمی کبد مشکلی برای گربه ها ایجاد نمی کند.

اما دادن بیش از حد کبد به گربه ها می تواند باعث مسمومیت با ویتامین A در گربه ها شود.

این سم به خصوص در رشد بچه گربه ها خطرناک است و منجر به از دست دادن استخوان و از دست دادن استخوان ، اختلال در رشد آرنج و مغز استخوان و در نهایت مرگ می شود.

آیا شیر گاو برای گربه ها ، به خصوص گوساله ها مفید است؟

همه ما می دانیم که شیر منبع غنی از کلسیم است و برای سلامتی ما مفید است. اما گربه ها با ما فرق دارند!

اکثر گربه ها توانایی جذب و آزاد سازی لاکتوز در شیر را ندارند و خوردن شیر باعث مشکلات تنفسی مانند اسهال می شود. این مشکلات در نوزادان جوان جدی تر است و حتی می تواند آنها را از بین ببرد.

اگر مادر گربه ای پیدا کردید که مادر نیست ، به گاو شیر ندهید. زیرا نه تنها به او کمک نمی کنید بلکه به او آسیب می رسانید. گربه باید شیر مخصوص خودش یا کلاس دیگر گربه کوچک را بنوشد.

در مطلب

مجله آموزشی حیوانات

در این مورد مفصل صحبت کردیم و پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌ش کنید.

ماست برای گربه خوبه؟

آیا می توانم برای گربه های خود ماست ببرم؟

بله ، ماست ساده (خامه ای نیست ، ماست درست می کند) منبع خوبی از پروتئین و کلسیم برای گربه ها است.

ما بر روی شیر ذکر کردیم که گربه ها تحت تأثیر لاکتوز قرار می گیرند. پس چرا ماست از شیر خوب برای آنها تهیه می شود؟

در تهیه ماست از شیر ، اولین اتفاق شیر لاکتوز به گلوکز ، گلوکز و گالاکتوز تجزیه می شود. این فرآیند باعث می شود ماست حاوی مقادیر کمی لاکتوز تولید شود. به همین دلیل است که همه گربه ها ، حتی گربه هایی که به لاکتوز بسیار حساس هستند ، معمولاً می توانند ماست را بدون مشکل بخورند.

ماست منبع خوبی از پروتئین ، کلسیم ، ویتامین های 1 و 2 و مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم است و ماست به همراه غذاهای خانگی برای گربه ها فراهم می شود. توجه داشته باشید که ماست پروبیوتیک بر اساس باکتریهای مفید در دستگاه گوارش انسان ساخته شده و برای گربه ها مناسب نیست ، پروبیوتیک های گربه با انسان متفاوت هستند.

آیا برای گربه خود آشپزی کردید؟

شما چی فکر میکنید؟ به گربه خود چه غذایی دادید؟ غذا تجاری یا خون یا ترکیبی از این دو؟ اکنون چه نوع غذایی برای گربه خود تهیه کرده اید و از آن مفید استفاده کرده اید؟ گربه شما چه غذای خونی را بیشتر دوست دارد؟ لطفاً برای ما داستانی بگذارید و افکار ، تجربیات و سوالات خود را در این مورد با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.