چطور با گربه ها دوست شویم1

0

گربه ها موجوداتی مغرور و استقلال طلب هستند و به نظر می رسد که چندان با انسان کنار نمی آیند. اما اگر بتوانید اعتماد یک گربه را جلب کنید ، در این صورت خواهید دید که این گربه به زیباترین شکل با شما ارتباط برقرار می کند و عشق و علاقه خود را به شما نشان می دهد. در این مقاله قصد داریم در مورد مراحل دوستی با گربه ، از جلب اعتماد و دوستی تا عاشق شدن گربه صحبت کنیم و شما را با این موجودات خاص و هوشمند آشنا می کنیم. پس با ما همراه باشید.

گربه سفید با چشم های آبی

چگونه یک گربه خانگی پرورش دهیم؟

آموزش گربه ها به آسانی آموزش سگ نیست ، اما با کمی صبر و حوصله می توانید همه حیله ها و حقه ها را به گربه ها بیاموزید.

هر گربه ای شخصیت خاصی دارد و همه گربه ها به یک اندازه بزرگ نمی شوند. بعضی از گربه ها لجبازی بیشتری دارند و برخی دیگر مشتاق یادگیری و آموزش هستند.

اگر گربه شما کار اشتباهی انجام داد ، او را فریاد نزنید و مجازات نکنید. زیرا بی فایده است و گربه ها ارتباط بین اعمال بد و مجازات را نمی بینند و دلیل عصبانیت خود را نمی فهمند.

اگر به عنوان مثال گربه شما روی کاناپه می خارد یا دست شما را گاز می گیرد ، به جای مشاجره حواس او را پرت کنید. به عنوان مثال ، یک عروسک یا اسباب بازی را جلوی صورت خود بگیرید تا بتوانید دست خود را آزاد کنید و با اسباب بازی بازی کنید.

همچنین به گربه خود بیاموزید که با تأیید مثبت و سیستم پاداش و تشویق چه کار کند.

در مقاله

ژورنال آموزشی حیوانات

شما می توانید برخی از مانع های سرگرم کننده را به گربه خود بیاموزید (برای لرزش دست یا 5 حرکت و آموزش بنشینید) و از انجام بسیاری از کارهای اشتباه (مانند جویدن ، شستن نشدن در کاسه خاک) جلوگیری کنید.

ارتباط و دوستی با گربه

چگونه نام گربه را بیاموزیم؟

گربه ها بسیار باهوش هستند ، بنابراین آموزش نام گربه به آنها کار دشواری نیست. البته قبل از آن ، شما باید یک نام مناسب ، کوتاه و یک یا دو هجا انتخاب کنید ، تا تلفظ آن آسان باشد و گربه زودتر نام خود را یاد بگیرد.

اگر هنوز در مقاله به گربه خود اشاره نکرده اید

ژورنال آموزشی حیوانات

می توانید با بیش از 150 نام پیشنهادی برای گربه ها آشنا شوید.

خوب حالا شما باید سعی کنید گربه را بارها با نام خود صدا کنید.
به عنوان مثال ، وقتی می خواهید به او غذا دهید ، نام او را با صدای بلند و شاد بگویید تا به شما نزدیکتر شود.
می توانید او را به نام او صدا کنید و برای ایجاد ارتباط بین نام و غذای خوشمزه به او دلگرمی دلچسبی بدهید. (بخوانید: راهنمای خرید تشویقی گربه)
هنگامی که او را نوازش می کنید ، نام او را در آهنگ های مختلف بگویید.
به طور خلاصه ، مدام با گربه خود صحبت کنید و مرتباً نام او را بگویید.
کم کم گربه تلفظ و صدای نام خود را یاد می گیرد و متوجه می شود که شما او را با این نام صدا می کنید.

هرگز نام آنها را با صدایی عصبانی یا بلند فریاد نزنید یا برای جنگیدن. زیرا حس صوتی خوبی دریافت نمی کنید و به آن پاسخ خوبی نمی دهید.

حتی اگر بیشتر اوقات او را به نام صدا می کنید و سپس یک وعده غذایی یا غذای خوشمزه به او می دهید ، این احتمال وجود دارد که پس از مدت ها ، هر وقت نام گربه خود را می گویید ، به سرعت برای شما پیش بیاید.

چگونه گربه را نوازش کنیم؟

گربه ها عاشق نوازش شدن هستند و با خروپف رضایت خود را نشان می دهند.

البته ، هر گربه شخصیت خاص خود را دارد. بعضی از گربه ها دوست دارند بیشتر نوازش و نوازش شوند و بعضی گربه ها نیز دوست دارند گاهی اوقات نوازش شوند ، نه همیشه!

همچنین ، تقریباً همه گربه ها ، حتی گربه هایی که دستان کاملی دارند ، به قسمت های خاصی از بدن خود حساس هستند و ممکن است اجازه ندهند زودهنگام آن قسمت ها را نوازش کنند.

به عنوان مثال ، از همه گربه ها استقبال می شود و از ضربه خوردن به سر و زیر چانه لذت می برند. بنابراین اگر گربه ای را به تازگی آورده اید ، می توانید با خیال راحت سر او را نوازش کنید و مطمئن باشید که واکنش خوبی نشان می دهد.

نوازش کردن گربه

برخی از قسمتهای حساس بدن گربه ها عبارتند از:

پاها
دست ها
گربه دم
و مهمتر از همه ، شکم!

شکم حساس ترین و آسیب پذیرترین قسمت بدن گربه است و بنابراین به نوازش ها و تماس شکم آن بسیار حساس است و به هیچ کس اجازه نمی دهد شکمش را نوازش کند.

در واقع ، من می توانم به شما بگویم که اگر گربه ای به شما اجازه می دهد شکم خود را سکته کنید ، به این معنی است که 100٪ به شما اعتماد دارد و رابطه عمیقی با شما دارد.

سپس یاد بگیرید

ژورنال آموزشی حیوانات

می توانید بفهمید گربه از نوازش شدن خوشحال است یا خیر و اگر واکنش خوبی نشان داد ، بیشتر او را نوازش کنید.

بازی کردن با گربه

چگونه با گربه بازی کنیم؟

گربه ها عاشق بازی و سرگرمی با ساده ترین چیزها هستند. اگر می خواهید با گربه خود در باغچه یا با گربه خونین خود بازی کنید ، روش های مختلفی وجود دارد. می توانید از

ژورنال آموزشی حیوانات

آن را از فروشگاه های حیوانات خانگی بخرید یا با کمی خلاقیت برس اسباب بازی خود را بسازید.

بیشتر گربه ها عاشق این اسباب بازی های ساده هستند:

جعبه های خالی!
توپهایی با اندازه و مواد مختلف (اسکاج ، پلاستیک ، پارچه و غیره)
قلاب ماهیگیری (چوبی که با آن یک اسباب بازی کوچک و سبک را به آن متصل کرده اید)
بازی با لیزر (مراقب باشید نور لیزر را به چشم گربه نیندازید)

گربه ها همچنین می توانند به تنهایی سرگرم شوند و بازی کنند. اما آنها همیشه ترجیح می دهند با شما بازی و بازی کنند.

بنابراین حتی اگر روزها در محل کار خود هستید ، شب هنگام بازگشت به خانه ، برای گربه خود وقت بگذارید و حداقل 30 دقیقه تا 1 ساعت با هم بازی کنید. با این کار انرژی گربه شما تخلیه می شود و آسیب کمتری می رساند و رابطه بین شما و گربه عمیق تر و بهتر می شود.

دوستی با گربه پرشین

چگونه با گربه های ایرانی دوست شویم؟

راستش را بخواهید ، دوستی و رابطه با گربه های ایرانی تفاوت چندانی با گربه های دیگر ندارد. اما این نژاد به دلیل ویژگی های خاص رفتاری و اخلاقی کمی بدخلق و حساس تر است و باید به این نکات توجه کنید:

گربه های ایرانی نسل به نسل خونین و اهلی هستند و به همین دلیل ارتباط آنها با انسان را کاملاً می دانند.
بیشتر گربه های ایرانی بسیار نوازش و خوش دستی هستند و دائماً به توجه و نوازش شما نیاز دارند. بنابراین این گربه ها را به هیچ وجه نادیده نگیرید.
گربه های ایرانی دارای سوishedتغذیه و حساسیت هستند و هیچ غذایی نمی خورند. غذای این گربه ها را یک باره تغییر ندهید و کم کم غذای قدیمی را با غذای جدید مخلوط کنید تا به آن عادت کنید.

البته بسیاری از ایرانیان اگر غذا را دوست ندارند و تا زمانی که غذای مورد علاقه خود را نمی بینند چیزی نمی خورند اعتصاب غذا می کنند. در محتوا

ژورنال آموزشی حیوانات

ما به طور عمیق در مورد ویژگی های تغذیه ای این گربه ها صحبت می کنیم.

بچه گربه های پرشین

 • گربه های ایرانی خیلی سرزنده نیستند و ترجیح می دهند روی مبل یا کنار شما استراحت کنند. اما آنها همچنین از بازی با شما لذت می برند و اتفاقاً این فعالیت برای سلامتی ، ذهن و بدن آنها بسیار مفید است. بنابراین برای گربه خود وقت بگذارید و با اسباب بازی های مختلف بازی کنید.
  موهای بلند و زیبای این گربه ها نیاز به مراقبت و شانه زدن روزانه دارد تا گره نخورد و ظاهر زیبای خود را حفظ کند.

  اگر از گربه ایرانی به خوبی مراقبت کنید ، غذای خوبی به او بدهید ، به او توجه کنید و او را بسیار دوست داشته باشید ، در این صورت خواهید دید که گربه ایرانی نیز رابطه خوب و دوستانه ای با شما پیدا می کند و عشق خود را در خود نشان می دهد مسیر.

  در محتوا

  ژورنال آموزشی حیوانات

  ما به طور مفصل در مورد تاریخچه این نژاد زیبا و مراقبت و نگهداری از این گربه ها صحبت می کنیم و مطالعه آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

دوست شدن با گربه های خیابانی

چگونه می توان اعتماد گربه های ولگرد را جلب کرد و با آنها دوست شد؟

گربه های ولگرد به طور ذاتی یاد می گیرند از مردم دوری کنند. زیرا همه به اندازه شما مهربان و حیوان دوست نیستند و متأسفانه برخی از افراد می توانند به این فرشتگان خیابانی صدمه بزنند.

به همین دلیل ، اگر گربه های ولگرد در خیابان یا محله شما زندگی می کنند و می خواهید با آنها دوست باشید ، ابتدا باید اعتماد آنها را جلب کنید و به آنها بگویید که خطری ندارید.

هرگز سراغ گربه ها نروید و سعی نکنید آنها را در آغوش بگیرید. زیرا باعث ترس و وحشت در گربه ها می شود.
ابتدا باید اعتماد گربه را جلب کنید و اجازه دهید به شما نزدیک شود.

گربه خیابانی

بهترین و کاربردی ترین روش جلب اعتماد و محبت گربه های ولگرد ، تغذیه آنها است.

این گربه ها معمولاً همیشه گرسنه و به دنبال غذا هستند و اگر ببینید یک فرد مهربان به آنها غذای خوشمزه می دهد بسیار خوشحال می شوند.

غذای خونین گربه یا غذای خشک گربه بهترین راه برای تغذیه گربه های ولگرد و حمایت از آن است. (در مورد آن بخوانید:

ژورنال آموزشی حیوانات

)

هر روز در یک ساعت مشخص به آنها غذا دهید (غذا را کمی پایین بگذارید و برگردانید تا گربه ها بتوانند به غذا نزدیک شوند).
بعد از مدتی خواهید دید که گربه ها در آن زمان منتظر شما هستند ، آنها شما را می شناسند ، به شما اعتماد می کنند و با شما دوست می شوند!
از این مرحله به بعد ، این احتمال وجود دارد که خود گربه ها شما را نوازش کنند و حتی می توانید اجازه دهید بدن شما را نوازش کنند.

اما اگر قصد نگهداری دائمی آنها را ندارید و قصد دارید فقط مدتی آنها را تغذیه کنید ، گربه های ولگرد را لمس نکنید و در آغوش نگیرید.

جلب اعتماد گربه خیابانی

چگونه گربه های ولگرد را اهلی کنیم؟

شازده کوچولو گفت: بیا با من بازی کن
روباه گفت: من نمی توانم با تو بازی کنم ، رام نشده ام.
شازده کوچولو از روباه پرسید: اهلی کردن یعنی چه؟
روباه پاسخ داد: اهلی کردن به معنای ایجاد علاقه است … اما اگر مرا اهلی کنید ، هر دو به یکدیگر احتیاج خواهیم داشت.

این قسمت کوتاه از داستان شازده کوچولو معنای اهلی شدن را به خوبی نشان می دهد. اهلی کردن گربه های ولگرد نیز به معنای کسب اعتماد به نفس و ایجاد عشق و علاقه است.

با تغذیه آن همانطور که در بالا توضیح داده شد ، بعد از مدتی خواهید دید که گربه به شما اعتماد دارد و به شما اجازه می دهد آن را نوازش کنید و حتی او را نوازش کنید. اگر خانه شما پاسیو دارد ، حتی می توانید یک جعبه یا جعبه چوبی در گوشه پاسیو قرار دهید و کم کم آن را به خود نزدیک کنید.

گربه ها همچنین بسیار محتاط ، کنجکاو هستند و اگر به شما اعتماد کنند دوست دارند به شما نزدیکتر باشند.

البته اهلی کردن بچه گربه ها بسیار راحت تر است و هرچه گربه بزرگتر شود ، اهلی کردن آن دشوارتر و زمانبرتر خواهد بود. اما همه گربه ها عشق شما را درک می کنند و با کمی صبر آنقدر به شما اعتماد دارند که حتی می توانید آنها را در آغوش بگیرید.

گربه را فقط درصورت اهلی کردن به طور دائمی رام کنید.

از آنجا که ترس از دوری از مردم یکی از دلایل زنده ماندن و زنده ماندن گربه های ولگرد و گربه هایی است که لمس شده اند ، به هر کسی (حتی شخصی که حیوان بد دهنی و بی رحم است) نزدیک شده و اعتماد می کنید و زندگی آنها ممکن است باشد در خطر.

از طرف دیگر ، گربه ای که بسیار قابل کنترل ، نوازش و اهلی است ، توانایی زندگی در خیابان ها و مبارزه با گربه های وحشی را از دست می دهد و می تواند رنج ببرد.

چگونه یک بچه گربه ولگرد تهیه کنیم و به خانه برگردیم؟

مراقبت از بچه گربه بی پناه و بی مادر یک کار زیبا و خیرخواهانه است. اما به خاطر داشته باشید که همه بچه گربه هایی که در خیابان می بینید مادر ندارند! و هیچ کس بهتر از یک گربه نمی تواند از یک بچه گربه مراقبت کند.

گربه مادر ممکن است ساعتها حتی یک روز کامل فرزندان خود را برای جستجوی غذا تنها بگذارد. اما او قطعاً با فرزندانش برمی گردد. بنابراین با دیدن یک بچه گربه ، آن را سریع قطع نکنید و آن را به خانه نبرید.

اما اگر بچه گربه ای را مشاهده کردید و مطمئن هستید که مادر ندارد ، می توانید آن را به خانه بیاورید و خونریزی کنید.

البته قبل از هر چیز گربه را نزد دامپزشک ببرید تا سلامتی آن بررسی شود و واکسن های لازم تزریق شود. (در مورد آن بخوانید:

مجله آموزشی حیوانات

)

اهلی کردن گربه خیابانی

چه غذایی باید به بچه گربه بدهیم؟

اگر بچه گربه ولگردی که به خانه آورده اید کمتر از 2 ماه داشته باشد ، کار سختی پیش رو دارید. زیرا گربه هنوز کودک است و شما باید برای بچه گربه های دارای سرنگ یا یک بطری شیر فرمول خاصی به او بدهید و از او مراقبت بهتری کنید. از دادن شیر گاو یا بز به بچه گربه خود به شدت خودداری کنید.

در مقاله

ژورنال آموزشی حیوانات

ما در مورد نحوه مراقبت از بچه گربه های بسیار حساس و زنده نگه داشتن آنها توضیح می دهیم. پیشنهاد می کنم حتما آن را بخوانید زیرا در این مورد می تواند کمک زیادی به شما کند.

اگر بچه گربه بیش از 2 ماه دارد ، شما دو راه برای تغذیه او دارید:

استفاده از غذای تجاری (غذای خشک و کنسرو غذای بچه گربه)
از غذای بچه گربه های خونین همراه با دستورالعمل مورد تایید دامپزشک استفاده کنید

اگر برای گربه خود غذا درست می کنید و به او غذای خونین می خورید ، حتماً این کار را انجام دهید

ژورنال آموزشی حیوانات

آن را مطالعه کنید تا غذای خطرناک و مضر برای افراد حرفه ای نبینید!

ژورنال آموزشی حیوانات

چگونه می توان گربه را دوست داشت؟

برخلاف آنچه نشان می دهند ، گربه ها بسیار احساساتی هستند و عاشق حرفه خود هستند و اگر اعتماد آنها را جلب کنید ، آنها رابطه عاشقانه ای با شما برقرار می کنند.

گربه ها به احساس امنیت نیاز دارند و اگر بتوانید با تأمین غذا ، سرپناه و سرگرمی به آنها این احساس امنیت و راحتی را بدهید ، مطمئن باشید که آنها شما را دوست خواهند داشت.

تحقیقات نشان داده است که گربه ها کاملا از بو و صدای صاحب خود آگاهی دارند و آنها را از انسانهای دیگر متمایز می کنند. (در مورد آن بخوانید:

ژورنال آموزشی حیوانات

)

اگر گربه شما در مورد شما است و با شما ارتباط چشمی برقرار می کند.
اگر به او زنگ بزنید خوشحال می شود که به سراغ شما بیاید.
اگر او از هر فرصتی برای در آغوش گرفتن شما استفاده کند ، با رضایت شروع به خروپف می کند.
بله ، هنگام ایستادن ، او برمی گردد و مدام خودش را به پاهایش می مالد.
اگر به شما اجازه می دهد شکم او را نوازش کنید و از آن لذت ببرید.
و اگر گاهی صورت خود را به صورت شما می آورد و می مالد.

این بدان معناست که گربه شما عاشق شما شده و از رابطه ای که با شما دارد لذت می برد و بسیار راضی است.

ابراز علاقه گربه به صاحبش

نظر شما چیست؟

چه تجربه هایی با گربه ها دارید؟ آیا تا به حال با گربه ولگرد دوست بوده اید؟ چگونه با گربه های خونی خود ارتباط برقرار می کنید؟ فکر می کنید گربه ها عاشق می شوند؟ گربه شما چگونه عشق خود را به شما نشان می دهد؟ لطفاً برای ما نظر بگذارید و نظر ، تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.