نکات مهم برای خرید توالت و ظرف خاک گربه

0

سطل های زباله کانتینر یکی از مهمترین ابزارهایی است که برای مراقبت از گربه ها مورد نیاز است و اشکال و اشکال مختلفی دارد. در این مقاله ، در مورد انواع ظروف بستر گربه و مزایا و معایب یکی صحبت خواهیم کرد تا با توجه به زندگی و تعداد گربه های خود ، مناسب ترین گربه توالت را خریداری کنید. و ادامه دهید

جعبه بستر چیست و چرا لازم است؟

خوشبختانه گربه ها معمولاً در حال استحمام در زمین دیده می شوند و نیازی به آموزش ندارند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ظرف مناسب خاک و زباله را در گربه قرار دهید تا گربه بقیه کارها را انجام دهد.

ظرف زمین یکی از مهمترین و مهمترین مواردی است که باید قبل از آوردن گربه تهیه کنید.

گربه ها برای استحمام به خاک نیاز دارند. اگر به آنها توالت و خاک مناسب ندهید ، آنها می توانند با گلدان ، باغ یا چیز دیگری شستشو داده و درمان کنند. علاوه بر این ، این فرصت برای گسترش بیماری های مختلف ، زخم ها و … در گربه ها وجود دارد.

با خرید یک حمام مناسب ، خانه و زندگی شما تمیز و مرتب خواهد شد و گربه حیوان خانگی شما نیز سالم خواهد بود.

راهنمای خرید ظرف خاک گربه

ویژگی ها و تعداد زیادی سطل آشغال

جعبه بستر گربه باید مناسب گربه بزرگ و بزرگ شما باشد تا بتواند به راحتی در اطراف گربه قدم بزند ، استحمام کند و سپس یک بستر تشریفاتی روی بستر و مدفوع آن انجام دهد.
اگر خیلی نازک و چسبناک باشد ، می تواند بیماری و تب را گسترش دهد و بسیار کثیف شود. علاوه بر این ، گربه ممکن است احساس رضایت نداشته باشد و دیگر تمایلی به شستن در آن ظرف نداشته باشد.
اگر گربه ای بزرگ ، بزرگ و بلند قامت دارید ، باید به اصلاح توالت فرنگی در سرویس های بهداشتی سرپوشیده نیز توجه کنید تا فضای کافی برای حرکت گربه وجود داشته باشد.

اگر بچه گربه یا گربه ای دارید که از نظر معلولیت یا مشکل حرکتی برخوردار است ، مراقب باشید دیواره های دستشویی خیلی بلند نباشند و گربه به راحتی به داخل ظرف بریزد.

اما دیواره های زمین کانتینر نباید کوتاه شود. در غیر این صورت ، خاک همیشه دور ریخته می شود و خانه شما کثیف می شود.
بستر گربه باید از مواد جامد ساخته شده و به راحتی تمیز شود.
بسیاری از سطل های زباله از پلاستیک ساخته شده و بسیار تمیز هستند. اما مراقب باشید پلاستیک محکم و بادوام است و می تواند فشار گربه را تحمل کند.

گربه کنار ظرف خاک بدون سقف

جعبه بستر گربه

به طور کلی توالت فرنگی گربه به دو دسته کلی تقسیم می شود:

گلدان سفالی ساده و بدون سقف
گلدان سفالی با سقف

البته انواع مختلفی از هر یک از اینها وجود دارد که برخی از آنها در زیر ذکر شده است:

توالت معمولی (بدون سقف)

جعبه بستر بدون سقف رایج ترین نوع بستر گربه است و به طور کلی قیمت آن نسبت به مدل های دیگر کمتر است. این نوع توالت فرنگی یک ظرف پلاستیکی ساده با دیواره است و گزینه و تجهیزات خاصی ندارد. تنها کاری که شما باید انجام دهید ریختن بستر گربه هاست و بس!

محاسن و معایب ظرف خاک بدون سقف

گربه ها موجودات را کنترل می کنند و دوست دارند که همیشه در اطراف باشند. بنابراین ، آنها به طور طبیعی این نوع گلدان خاک را ترجیح می دهند. زیرا هنگام استحمام می توانید از ناحیه آنها (یعنی خانه آنها) نیز مراقبت کنید!

با این حال ، عیب این نوع توالت فرنگی پخش شدن بوی ادرار و مدفوع گربه در اتاق است.
گرد و غبار در هنگام استحمام می تواند در خانه پخش شود و هنگامی که گربه به زمین برخورد می کند ، می تواند کمی از تخت بلند شود.

بنابراین اگر می خواهید دستشویی را در بالکن یا بیرون بگذارید و مشکل بو و گرد و غبار ندارید ، می توانید با خیال راحت این مدل را خریداری کنید. اما اگر توالت نیاز به داخل خانه دارد و به بوی ادرار ، مدفوع و گرد و غبار حساس هستید ، شاید باید به دنبال مدل های دیگر باشید.

خرید جعبه خاک گربه

توالت ام پی برگامو مخصوص گربه

محصول: ایتالیا

 • به همراه ظرف غذا و بیلچه پلاستیکی
 • جنس پلاستیک مستحکم و بادوام
 • در رنگهای متنوع

مجله آموزشی حیوانات

توالت گربه بدون سقف لبه دار

ظرف خاک بدون سقف لبه دار

 • به همراه بیلچه پلاستیکی
 • دارای لبه جدا شونده برای جلوگیری از بیرون ریختن خاک
 • جنس بدنه پلاستیکی محکم و مقاوم
 • در رنگهای مختلف

مجله آموزشی حیوانات

خرید توالت گربه مسقف

جعبه بستر گربه

توالت یا ظرف بسته معمولاً گرانتر است ، اما به دلیل مزایای زیادی که دارد بسیار محبوب است. این نوع توالت فرنگی معمولاً دارای یک درب تاشو است که گربه می تواند با کمی فشار به راحتی وارد آن شود و از آن خارج شود.

در اکثر این توالت ها برای جلوگیری از جمع شدن بوی بد و گرد و غبار در توالت و بیرون آمدن هوا ، یک فیلتر یا دریچه کوچک در سقف وجود دارد.

مزایا و معایب ظروف سفالی سقفی

به دلیل بسته بودن از پخش بوی بد دهان و مدفوع در هوا جلوگیری می کند. بنابراین برای محیط خانه بسیار مناسب است.

هر چقدر گربه خاک را تکان دهد ، ورود خاک به خانه امکان پذیر نیست.

گربه ها ممکن است در ابتدا از توالت استقبال نکنند. زیرا آنها دوست ندارند در منطقه ای تنگ دستشویی کنند و نمی توانند از آنها مراقبت کنند. اما این مشکل بزرگی نیست و تقریباً همه گربه ها خیلی زود به آن عادت می کنند.

اگر توالت فرنگی با سقف می خرید ، باید بستر گربه ها را مرتب تمیز کنید. زیرا این نوع توالت فرنگی پوشیده و بوی آن سریعتر می شود و گربه ها از استحمام در خاک کثیف و بدبو متنفرند.

عکس ظرف خاک گربه مسقف

توالت گربه سقف دار جورج

 • به همراه بیلچه پلاستیکی
 • تهیه شده از جنس پلاستیک مرغوب و بادوام
 • دارای دریجه تهویه هوا در قسمت سقف
 • در رنگهای مختلف و جذاب

مجله آموزشی حیوانات

توالت گربه فیلتردار

توالت گربه مسقف با دریجه تهویه هوا

 • محصول: ایتالیا
 • جنس بدنه پلاستیک مرغوب و بادوام
 • دارای فیلتر تهویه هوا

مجله آموزشی حیوانات

ظرف خاک گربه اتوماتیک

جعبه بستر اتوماتیک گربه

اگر دوست ندارید هر روز ادرار و مدفوع را از خاک پاک کنید ، می توانید به دنبال یک ظرف خودکار بروید.

سرویس بهداشتی اتوماتیک گربه وجود دارد و بعضی از آنها از نظر ظاهری بسیار شیک و زیبا هستند. اما عملکرد آنها برای همه تقریباً یکسان است:

این نوع ظرف خاک دارای غربالی است که در زیر خاک قرار گرفته است. پس از شستن گربه ، او یک اهرم یا دکمه غربال را به سمت بالا فشار داده و خاک را تخلیه می کند و گلوله های ادرار و مدفوع به راحتی در یک محفظه جمع می شوند و شما فقط باید آنها را دور بریزید.

گلدان سفالی اتوماتیک یکی از گرانترین توالت های مخصوص گربه است. اما به دلیل راحتی و عدم نیاز به تمیزکاری دستی طرفداران خاص خود را دارد.

خاک بستر گربه

چگونه بهترین شن را انتخاب کنم؟

علاوه بر انتخاب توالت فرنگی مناسب ، خرید خاک با کیفیت خوب برای سلامتی گربه شما نیز بسیار مهم است. بنابراین حتما خاک بستر با کیفیت را خریداری کنید.

خاک خوب گرد و غبار زیادی ندارد ، دارای انسداد زیاد (خاصیت گلوله) است و کاملاً به اطراف ادرار و مدفوع شلیک می شود. در نتیجه از سرایت آلودگی و بو به بقیه خاک جلوگیری می کند و تمیز کردن آن راحت تر است.

در محتوا

مجله آموزش حیوانات

ما در مورد انواع تشک ها ، ویژگی های آنها و بهترین محصولات صحبت کردیم و خواندن آنها را به شما توصیه می کنیم.

فیلتر جعبه بستر چیست و چه کاری انجام می دهد؟

اکثر توالت های فرنگی سقف دار دارای دریچه هستند ، اما در برخی توالت های فرنگی بام (اغلب گران قیمت) یک فیلتر روی سقف قرار دارد که بوی ادرار و مدفوع را کاملا از بین می برد.

این فیلتر دود معمولاً از کربن فعال ساخته می شود و تمام بوهای بد را جذب می کند و از پخش بو جلوگیری می کند.

این فیلترها قابل تعویض هستند و می توانید آنها را به صورت جداگانه خریداری کرده و چندین بار فیلتر بستر گربه را تعویض کنید.

گربه داخل ظرف خاک مسقف

توالت و جعبه بستر گربه ها را کجا قرار دهیم؟

جدا از نوع و نوع ظرف خاک ، محل توالت نیز بسیار مهم است. در این حالت ، ما باید اولویت و راحتی گربه خود و همچنین نظر خود را در نظر بگیریم.

گلدان سفالی را در مکانی آرام و دور از سر و صدا و ترافیک قرار دهید. به عنوان مثال ، راهرو مکان خوبی برای قرار دادن توالت نیست!
به هیچ وجه به توالت یا ظرف خاک نزدیک نشوید

مجله آموزش حیوانات

یا نخوابید!

توالت فرنگی باید از تهویه مناسب و تا حد امکان به پنجره نزدیک باشد.
بهتر است گلدان سفالی را از محل زندگی دور نگه دارید تا بو و گرد و غبار شما را آزار ندهد.
هر چقدر مراقب باشید ، در نهایت مقداری از آلودگی به پنجه گربه می چسبد و از توالت می افتد. بنابراین بهتر است گلدان خاک را در محلی که به راحتی تمیز شود قرار دهید.
حمام و توالت اغلب بهترین مکان برای قرار دادن جعبه بستر گربه است.

به یاد داشته باشید که مهمترین نکته در مورد توالت تمیز کردن بستر گربه ها هر روز است ، بنابراین شما همیشه یک خانه تمیز و معطر و گربه های سالم داشته باشید.

دو گربه کنار ظرف خاک بدون سقف

چند گلدان خاک برای گربه هایم بخرم؟

گربه ها به حریم خصوصی و حریم خصوصی احتیاج دارند و دوست ندارند در جاهایی که بوی ادرار و فضولات گربه های دیگر بو می رود ، آنها را غسل دهند.

بنابراین قانون کلی این است که شما باید برای هر گربه یک کاسه جداگانه خاک تهیه کنید. بنابراین ، اگر دو یا سه گربه دارید ، به 3 گلدان خاک نیاز دارید.

جدا کردن کاسه خاک این مزیت را دارد که شما می توانید کنترل بیشتری بر کیفیت مدفوع گربه خود داشته باشید و در صورت مشاهده تغییر (اسهال ، یبوست ، تغییر رنگ و بوی بد مدفوع و غیره) آن را به دامپزشک ببرید.

البته ، بعضی از گربه ها انعطاف پذیری بیشتری دارند و مشکلی برای استحمام در خاک مشترک ندارند. اما ابتدا باید ظرف جداگانه ای تهیه کنید تا آنها بتوانند رفتار آنها را ببینند.

چه مقدار خاک باید در توالت گربه خود قرار دهم؟

گربه ها دوست دارند خاک را گرفته و در کاسه توالت بریزند و سپس کل روش خاک را بریزند. بنابراین باید خاک کافی در ظرف وجود داشته باشد. اگر خاک کم باشد ، به خوبی در ادرار و مدفوع شعله ور نمی شود و نمی تواند از انتشار بوی بد جلوگیری کند.

همچنین مقدار کمی آلودگی می تواند دلیل استحمام یک گربه در بیرون باشد. (در این زمینه بخوانید:

مجله آموزش حیوانات

)

به طور کلی ، خاک ملافه باید در ظرفی به عمق حدود 5-7 سانتی متر ریخته شود.

البته عمق خاک تا حد زیادی به طعم و مزه گربه بستگی دارد. بعضی از گربه های اوباش ، مانند پرشین ، خاک زیادی را دوست ندارند و در نزدیکی ته غذا قرار می گیرند.

تمیز کردن خاک گربه

نکات مهم در مورد تمیز کردن و بهداشت ظرف خاک

حتما روزانه بستر گربه ها را تمیز کنید و گلوله های ادرار و مدفوع را از بقیه بستر جدا کنید.
اگر یک گلدان خاک مشترک برای چندین گربه دارید ، احتمالاً باید روزانه دو بار خاک را پاکسازی کنید.
هر چند وقت یکبار ، همه بستر گربه ها را دور بریزید و بسترهای جدیدی در ظرف بریزید.
گهگاه جعبه بستر را با آب و مواد شوینده ملایم بشویید.

هنگام شستن سینی بستر ، حتما از مواد شوینده قوی با بوی شدید دوری کنید و در صورت استفاده از آن ، کاملاً آبکشی کنید تا بوی مواد شوینده در سطح کاسه باقی بماند.

گربه ها بویایی قویتری از ما دارند و آنها دوست ندارند با بوی شیمیایی شدید غسل داده شوند (مانند وایتکس).

شما چی فکر میکنید؟

از چه نوع ظروف سفالی برای گربه خود استفاده می کنید؟ به نظر شما توالت فرنگی سرپوشیده بهتر است یا ساده تر؟ گربه شما کدام نژاد را بیشتر دوست دارد؟ لطفا برای ما نظر بگذارید و نظرات ، تجربیات و سوالات خود را بگذارید. ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.