نکاتی درباره ی واکسیناسیون گربه

0

اگر فکر می کنید گربه ها بیش از حد سو تغذیه دارند و می توانند از هر بیماری یا بحرانی جان سالم به در ببرند ، بسیار اشتباه می کنید! گربه ها نیز مانند سایر رگ های خونی باید بسیار محتاط و محتاط باشند. واکسیناسیون خون یک حیوان به عنوان محافظ در برابر بیماری های پرخطر عمل می کند. در این مقاله ، ما در مورد واکسن گربه ، واکسیناسیون مناسب گربه و برنامه صحیح برای هر واکسن صحبت خواهیم کرد و سایر اطلاعات مفید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

آیا باید گربه ها واکسینه شوند؟

آره. وقتی مراقبت از یک حیوان را انتخاب می کنیم ، مسئولیت سلامتی و طول عمر آن بر عهده ماست. اثبات شده است که علم واکسیناسیون بسیار مهم است و از بسیاری جهات به سلامت عمومی گربه ها کمک می کند. بنابراین به واکسن ها و زمان آن توجه کنید.

گربه در حال واکسیناسیون

چرا باید گربه خود را واکسینه کنم؟ اثر واکسن چیست؟

همانطور که اکثر ما می دانیم ، واکسن ها از گربه ها در برابر میکروب ، عفونت یا عفونت محافظت می کنند. در حقیقت ، واکسن های گربه به طور کلی محافظت از آنها را تقویت می کنند ، همانطور که واکسن ها برای انسان ساخته می شوند. برای گربه ها بسته به سن و نژاد آنها واکسن های مختلفی وجود دارد. این واکسن سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با عفونت ها یا باکتری هایی که ممکن است در آینده خطرناک باشند تحریک می کند.

چه موقع گربه ها اولین بار واکسینه می شوند؟

همانطور که گفتیم ، واکسیناسیون با توجه به سن ، سلامتی و زندگی گربه و تحت نظارت دامپزشک انجام می شود. دامپزشک همچنین به شما می گوید گربه شما هر چند وقت یک بار در معرض خطر بیماری است و چه موقع آن را مشاهده می کنید.

واکسیناسیون گربه معمولاً باید در 6 تا 8 هفته تا 16 هفته انجام شود.

حدود یک سال بعد ، شن باید فشرده و دوباره تزریق شود. گربه های مسن بندرت نیاز به واکسیناسیون دارند. حدود یک سال تا سه سال ، این دوره به مدت زمان واکسیناسیون بستگی دارد.

گربه با چشم‌های سبز

تزریق چه مدت طول می کشد؟

تحقیقات زیادی در مورد این موضوع انجام شده است. بعضی از گربه ها حساسیت بیشتری دارند و اثر واکسن طولانی تر است. به همین دلیل آزمایشی برای اندازه گیری بدن گربه برای اطمینان از مقاومت آن در برابر بیماری وجود دارد. برخی افراد ترجیح می دهند هر ساله این آزمایش را انجام دهند به جای اینکه واکسن گربه های خود را واکسینه کنند. اما این آزمایش گرانتر از خود واکسن است ، بنابراین ممکن است واکسیناسیون گربه گزینه ایمن و مقرون به صرفه ای باشد.

واکسن های اساسی برای گربه ها:

گربه سه شاخه یا FVRCP

این واکسن شامل تریو ، پنلوکوپنی ، واکسن های هرپس سیمپلکس و عفونت های ویروسی است و باید به گربه های حدوداً دو ماهه تزریق شود.

پنلوکوپنی یا پارا ویروس نوعی بیماری عفونی است که میزان مرگ و میر در بچه گربه ها زیاد است. با سفتی و انرژی کم شروع می شود و در صورت عدم درمان می توان چسبندگی و استفراغ را به علائم اضافه کرد.
ویروس کلسیم یک بیماری تنفسی است که علائم آن عفونت دستگاه تنفسی ، عطسه و زخم های دهان است. این بیماری با تورم دندان و لثه همراه است و اگر علائم شدیدتر باشد ، می تواند باعث ریزش مو در گربه ها شود.
ویروس هرپس نوعی بیماری تنفسی است که باعث ایجاد زخم های بد می شود و علائم آن حالت تهوع ، آبریزش بینی و زخم است.

گربه خوابیده

من اعتقاد دارم هاری
این واکسن نه تنها به دلیل اثرات مضر آن بر روی گربه ها باید مصرف شود ، بلکه در انسان نیز یافت می شود. گربه ها به طور معمول تحت تأثیر قرار نمی گیرند ، اما ممکن است توسط یک حیوان آلوده گاز گرفته و شن و ماسه و دیگران را آلوده کند. واکسن هاری گربه رایج است و باید هر سه ماه یکبار به گربه تزریق شود.
تزریق مقدماتی:

سرطان خون
این دارو همچنین در همه جا در دسترس است زیرا یک اختلال خونی بسیار جدی است و شبیه سرطان خون است و از طریق بزاق ، ادرار یا مایعات دیگر بدن است. واکسن سرطان خون به عنوان واکسن اولیه برای گوساله ها توصیه می شود. اولین سری واکسیناسیون شامل دو فواصل سه تا سه هفته ای چهار تا یک سال بعد برای همه گربه های خون بود.

گربه در حال واکسیناسیون

واکسن بوردتلا یا سیاه سرفه
بوردتلا نوعی عفونت باکتریایی است که نوزادان زیر 6 هفته یا بیشتر را درگیر می کند. اما به خاطر داشته باشید که وجود بیماری ها و سایر بیماری ها در گربه های مسن می تواند آنها را در برابر این بیماری ضعیف و آلوده کند. تشخیص بیماری م affectثر بر سیستم تنفسی گربه شامل.

علائم بوردتلا شامل موارد زیر است:

فیوا
یک نفس عمیق بکش
مافاتوآ
التهاب غدد لنفاوی زیر گردن
ماناوا لئو
ایدز Pusi ole
این بیماری در انسان دارای شرایطی مانند ایدز است و حتی روش های شیوع آن مشابه شیوع ایدز در انسان است. اگر گربه شما به گونه ای نگهداری شود که از خانه خارج شود و برگردد ، احتمال جفت گیری با گربه ها افزایش می یابد. در این حالت بهتر است فولیکول مو را در برابر این عفونت تزریق کنید.

گربه و واکسیناسیون

توازی کزاز
کزاز نوعی بیماری است که بر اعصاب گربه ، مغز و گردن ستون فقرات تأثیر می گذارد. هر دو در گربه ها و سگ ها یافت می شود ، اما یکی از آنها رایج نیست. باکتری های این بیماری از آسیب دیدگی وارد بدن گربه می شوند و به سرعت دوباره وارد اعصاب می شوند. علائم کزاز از 5 تا 10 روز ظاهر می شود.

در گربه ها ، کزاز می تواند به دو شکل ظاهر شود:

کزاز تنظیم می شود بسیاری از انواع کزاز در حیوانات یافت می شود. علائم شامل اسپاسم عضله در آسیب یا لرزش عضله است. اگر گربه شما مشکوک به کزاز است ، آزمایشاتی برای تشخیص کزاز وجود دارد که معمولاً شامل آزمایش خون با ادرار و سینه x است.
کزاز به طور کلی مناطق وسیعی از بدن گربه را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود گربه با شدت راه برود یا دم خود را عقب بکشد.
از ابتلا به کزاز در گربه ها جلوگیری کنید

همانطور که گفتیم ، کزاز در گربه ها و سگ ها کمتر دیده می شود و کمتر دیده می شود. بنابراین واکسن کزاز برای پیشگیری از این بیماری لازم نیست. موثرترین راه پیشگیری از کزاز ، درمان زخم های پزشکی و شستشوی منظم آنها است. اگر سگ خود را در خانه نیز نگهداری می کنید ، باید از نوع و زمان واکسیناسیون سگ خود بدانید ، بنابراین توصیه می کنیم

مقاله

مجله آموزشی حیوانات

هم مطالعه کنید.

اگر گربتون علائم کزاز رو داره، بهتره هرچه سریع‌تر با دامپزشکش تماس بگیرید.

گربه خوابیده

آیا گربه من پس از واکسیناسیون به آن بیماری مبتلا نمی شود؟

در حقیقت ، گربه شما نیز ممکن است پس از واکسیناسیون به این بیماری مبتلا شود. در واقع ، این واکسن به بدن کمک می کند تا از شدت بیماری جلوگیری کند یا آن را کاهش دهد. در واقع ، واکسن خطر عفونت برای گربه را کاهش می دهد و بهبودی را تسریع می کند.

عوارض جانبی واکسن گربه و سایر واکسن ها چیست؟

آره؛ انتقال خون حیوانات ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد. زیرا واکسن عفونت ضعیفی را به گربه تزریق می کند. به این ترتیب سیستم ایمنی بدن گربه تحریک می شود و توانایی مبارزه با بیماری واقعی را دارد.

در نتیجه ، ممکن است گربه شما بی اشتها و کمی قوی تر از روزهای گذشته پس از واکسیناسیون شود اما این مشکل در طی یک تا دو روز از بین می رود.

عوارض جانبی واکسیناسیون گربه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بی اشتهایی
مفاصل دردناک یا درد در محل تزریق
تب خفیف
کم قدرت

اما در موارد دیگر ، واکسن می تواند خطری برای گربه شما باشد. تعداد کمی از گربه ها ممکن است به یک یا چند واکسن آلوده شوند. معمولاً به شما آموزش داده می شود پس از تزریق مدتی صبر کنید تا مشخص شود آیا علائمی وجود دارد.

اما اگر 24 ساعت پس از تزریق ، برچسب بزنید

یک نفس عمیق بکش
کاربرد
یک نفس عمیق بکش
تب شدید
ضعف شدید و عدم کفایت
تورم در اطراف محل تزریق

هنگام دیدن گربه ، بهتر است هر چه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنید.

گربه خوابیده

لیست واکسن گربه

شیردهی معمولاً گربه های تازه را از بیماری محافظت می کند. در عین حال ، سیستم ایمنی بدن آنها این امکان را دارد که خود را تقویت کند. اما وقتی شیردهی را متوقف می کنید ، قدرت دفاعی بدن کاهش می یابد. در نتیجه ، گربه های جوان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستند و خطر مرگ آنها بیشتر است. به همین دلیل واکسینه شدن در زمان مناسب بسیار مهم است.

سن گربه واکسن‌های اصلی گربه واکسن‌های فرعی گربه
۶-۸
هفته
FVRCP
یا واکسن سه‌گانه
واکسن لوسمی
۱۰-۱۲
هفته
FVRCP واکسن لوسمی
۱۴-۱۶
هفته
FVRCP
واکسن هاری
واکسن لوسمی
۱
ساله، بعد از سری اولیه
FVRCP
واکسن هاری
واکسن‌های سالانه واکسن هاری واکسن لوسمی
واکسن بوردتلا یا سیاه سرفه
واکسن سه ساله FVRCP
واکسن هاری

ایده های مهم در مورد مراقبت از گربه های واکسینه شده

مکانی گرم و دنج برای خواب او فراهم کنید.
اگر حیوانات خانگی دیگری در خانه دارید ، از هم دور باشید تا گربه مانع راه شما نشود.
تمام آب و غذای مورد علاقه خود را در همین نزدیکی نگه دارید. اما اگر تمایلی ندارید نگران نباشید. بی اشتهایی پس از واکسیناسیون برای گربه ها شایع است.
او را مجبور به خوردن نکنید.
گربه ها معمولاً پس از واکسیناسیون از تنها ماندن لذت می برند. سعی نکنید خیلی سخت بازی کنید یا زیاد نوازش کنید. او هر زمان که بخواهد وقت خود را با شما بگذراند پیش شما می آید.
هر چند وقت یک بار بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز با گربه شما منظم است.
اگر در خانه فرزند دارید ، توضیح دهید که چرا گربه باید چند روز تنها بماند و سپس بگذارید استراحت کند.

گربه خواب آلود

اگر یک گربه بزرگسال به فرزندی قبول کنم ، از کجا می دانم که واکسینه شده است؟

اگر یک گربه بالغ خریداری کرده اید و یا آن را به عنوان پشتیبان به خانه آورده اید ، اولین کاری که باید برای حفظ سلامتی خود و گربه جدید خود انجام دهید مراجعه به دامپزشک است. دامپزشک سلامت گربه را کنترل کرده و علائم احتمالی بیماری را جستجو می کند. با پیروی از مثالی که در بالا توضیح داده شد ، مشخص می شود که آیا برای مبارزه با بیماری های مختلف در بدن گربه به مواد شیمیایی نیاز است یا خیر. سپس با توجه به نتایج آزمایش ، دامپزشک واکسن را تزریق می کند.

آیا واکسن ها پس از واکسیناسیون در برابر گربه ها محافظت می شوند؟

بسته به نوع واکسن ، مدت زمان انجام بدن گربه متفاوت است. اگر گربه شما در سفر است ، جابجا شوید یا به چیزی احتیاج دارید

کتاب آموزش حیوانات

صبر کنید ، او نیاز به واکسیناسیون دارد. قبل از اینکه وارد آپارتمان شوید ، آخرین باری که به گربه شلیک کردید از شما خواسته می شود. اما به غیر از مراحل نظارتی ، برای حفظ سلامت گربه خود در تماس با گربه های دیگر ، باید سریعاً با دامپزشک مشورت کنید و موضوع را مطرح کنید.

بچه گربه در حال واکسیناسیون

هزینه واکسن گربه چقدر است؟

هزینه های واکسیناسیون مناسب برای بچه گربه ها ، از جمله واکسن واکسن هاری ، به شرح زیر است ، اگرچه ممکن است هزینه ها در بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی کم باشد.

تریکت حدود 90 هزار تومان است
شیوع بیماری هاری از 45000 تومان است

این قیمت ها مربوط به اکتبر 1999 است و احتمالاً در آینده تغییر کرده و افزایش می یابد.

تجربیات شما

تجربه شما از واکسیناسیون چیست؟ آیا در زمان مناسب گربه خود را لگد کردید؟ لطفاً برای ما داستانی بگذارید و افکار ، تجربیات و شش سوال خود را در مورد گربه واکسن با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.