نکاتی درباره ی عقیم‌سازی گربه‌ها

0

گربه ها از 6 تا 10 ماهگی به بلوغ می رسند (بستگی به طول روز و گربه سنگین دارد). اگر گربه دارید ، باید بلافاصله تصمیم بگیرید که آیا می خواهید با گربه خود شریک شوید یا با او بخوابید. در مورد نظافت گربه ها غالباً بحث و جدال زیادی وجود دارد. به نظر می رسد برخی از گربه ها قادر به خواندن کتاب ، تماشای فیلم یا راحتی با احساس فرزندآوری نیستند و این یک حق طبیعی است.

از طرف دیگر ، پاک سازی صورت باعث افزایش زندگی گربه ها شده و از بسیاری از بیماری ها و عوارض جلوگیری می کند. علاوه بر این ، نگهداری گربه در خانه بدون داشتن شریک زندگی می تواند یکی از سخت ترین چالش های نگهداری گربه باشد. همچنین یافتن صاحب خوب و شایسته گربه های کودک ، بررسی سلامتی آنها و گرفتن اخباری از آنها بسیار دشوار است. به خصوص که گربه ها می توانند سالی 3 بار زایمان کنند و زندگی در آپارتمان امکان مراقبت از همه نوزادان را فراهم نمی کند. البته انتخاب پرتاب گربه یکی از سخت ترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. ما اینجا هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم و در این فرآیند ساده به شما کمک کنیم. حالا بند بسته شده است.

بچه گربه

تمیز کردن گربه به چه معناست؟

پاکسازی راهی برای از بین بردن بخشی از بدن گربه است که مسئول تولید مثل است. با انجام این کار ، بیشتر هورمون های زنانه و مردانه گربه ها بدن خود را کمی آزاد کرده اند. فعالیت این حرکت در بدن گربه های ماده و ماده متفاوت است.

در ماده ها این عمل با برداشتن رحم و تخمدان از بدن گربه انجام می شود. در چند مورد ، آنها سعی کردند تخمدان ها را بردارند.

در گربه های نر این کار با برداشتن خون انجام می شود. به طور کلی ، عقیم سازی برای بچه گربه ها بسیار آسان تر است.

این کار خیلی سریع انجام می شود و گربه معمولاً در همان روز آزاد می شود.

گربه ملوس

مزایای استفاده از گربه های خنثی کننده

از بارداری های ناخواسته جلوگیری کنید
پیشگیری از برخی بیماری ها مانند لوسمی گربه سانان و ایدز گربه ای
با شروع گربه بزرگسال از برخی آسیب ها و آسیب ها جلوگیری کنید. مانند تعریف قلمرو خود با خیساندن ادرار در خانه
علاقه به گربه ها برای خروج از خانه را کاهش می دهد ، که همچنین احتمال فرار ، گم شدن یا زمین خوردن را کاهش می دهد.
گربه ها ماجراجویانه تر می شوند ، به خصوص گربه های ماده بعد از خال کوبی
از ابتلا به میکروب های رحم و جراحی های گران قیمت در گربه های ماده جلوگیری کنید
خطر سرطان پستان در گربه های ماده را کاهش می دهد
از سرطان پستان جلوگیری می کند

گربه خوشگل

مفید تمیز کردن گربه ها

گربه دیگر نمی تواند فرزندان داشته باشد
این اثر مربوط به خود حرکت و بیهوشی آن است

به طور کلی ، این فعالیت عملی ساده است و فواید آن بیش از معایب آن است.

آیا آزمایشات به تمیزکاری نیاز دارند؟

خیاطی برای گربه های نر وجود ندارد.
خیاطی برای گربه های ماده وجود دارد. بخیه ها معمولاً به روش های مختلف وارد می شوند بنابراین برای برداشتن بخیه ها نیازی به مراجعه مجدد به پزشک ندارید. 3 تا 10 روز پس از جراحی برای بررسی زخم به دامپزشک مراجعه کنید. در موارد نادری که بخیه جذب نشود ، باید ظرف 10 روز پس از جراحی برداشته شود. دهانه بدن گربه ماده برای این عمل از پایین شکم یا سمت چپ بدن او است (در واقع بیشتر در ایران ، این روش از قسمت چپ بدن استفاده نمی کند).).

جای جراحی عقیم شدن گربه

آیا گربه من در حین جراحی درد می کند؟

واقعیت این است که این عمل مانند هر عمل دیگری دردناک است. اما گربه شما به شدت بیهوش می شود تا در حین عمل دردی احساس نکند. دامپزشک همچنین پس از جراحی برای گربه شما مسکن تزریق می کند. همچنین داروها برای مراقبت های سرپایی تجویز می شوند. همانطور که گفتیم ، این روش برای بچه گربه ها بسیار راحت تر است و آنها فقط باید یک روز دارو مصرف کنند. گربه های ماده برای تکمیل صحیح دوره تولید ، باید 3 روز دارو مصرف کنند.

آیا خوب نیست که گربه من یک بار به دنیا بیاید و سپس تمیز شود؟

این یکی از سالاتی است که اغلب از ما می پرسند. شیردهی به گربه ها قبل از سن کودک خطر بسیاری از مشکلات گربه ها را در هنگام بزرگ شدن کاهش می دهد. بنابراین اگر سلامتی گربه خود را در اولویت دارید ، بهتر است قبل از آرایش آن را تمیز کنید. اما اگر تصمیم دارید که گربه خود را نوازش کنید ، اولین قدم دانستن گربه باردار و شرایط زایمان است تا بهترین شرایط را برای آن بدست آورید.

خوندن مقاله

مجله آموزشی حیوانات

رو بهتون پیشنهاد می‌کنیم.

بچه گربه متعجب

چه زمانی بهترین زمان برای بریدن گربه است؟

علائم گربه شما به سن گربه های نر رسیده است که سعی می کنند قلمرو خود را از طریق دفع ادرار مشخص کنند و گربه های ماده برای یافتن یک شریک زندگی گسترده تر ، صداهای بلند ایجاد می کنند. بهتر است قبل از یادگیری این رفتارهای جنسی ، آنها را تمیز کنید. و بهترین زمان برای پرورش گربه قبل از بلوغ. گربه ها به سن 6 تا 10 ماه می رسند. بسته به نوع و ویژگی های گربه ، در مورد زمان دقیق تمیز کردن با دامپزشک مشورت کنید.

اولین باری که می توانید گربه خود را تمیز کنید بعد از 8 هفته است. برای این عمل وزن گربه شما باید حدود 1 کیلوگرم باشد.

آیا گربه های بالغ نمی توانند پس از زایمان و به دنیا آوردن فرزندان عمل کنند؟

برای ارسال گربه هرگز دیر نیست. درست است که در جوانی برخی از مزایای تمیز کردن را از دست دادید ، اما هنوز هم نکات خوبی وجود دارد که می توان از آنها برای تمیز کردن استفاده کرد.

گربه مرموز

گربه عقیم سازی چقدر هزینه دارد؟

همانطور که می دانید قیمت مراکز با مراکز دیگر متفاوت است. در سال 1998-99 هزینه تمیز کردن گربه ماده می تواند بین 400 تا 800 تومان و برای گربه نر بین 250 تا 500،000 تومان باشد. بعضی از مراکز و دامپزشکان به طور رایگان از گربه پشتیبانی می کنند (یعنی گربه ها متعلق به خودشان نیستند بلکه به دلایلی مانند برخی بیماری ها ، خطر بیماری و از دست دادن در طول راه)

قبل از شستن گربه چه کاری باید انجام دهم؟

اگر تصمیم دارید با دامپزشک خود عقیم شوید یا عقیم شوید ، گربه های شما باید قبل از جراحی از نظر بیهوشی آزمایش شوند. دامپزشک به شما می گوید عصر قبل از عمل به او غذا ندهید. به یاد داشته باشید ، نوشیدن آب مشکلی ندارد و می توانید آن را تا صبح جراحی بنوشید.

موهای بخشی از بدن گربه توسط خود دامپزشک باز می شود ، بنابراین نگران نباشید.

بستن گردنبند الیزابت برای گربه

مراقبت های بعد از عمل Cat عقیم سازی

مهم است که اجازه ندهید گربه در دوره بعد از عمل جراحات خود را زخمی کند. مشکلاتی که گربه های ماده با آن روبرو هستند شامل عفونت بخیه ، شل شدن رباط ها و تورم و تورم ناحیه بخیه است. همه این موارد ممکن است در یک گربه آلوده اتفاق بیفتد و یا حتی بدتر شود و آسیب را بجوید. و بگذارید خوب به نظر برسد.

چه مدت طول می کشد تا گربه تمیز شود؟

برای گربه های نر 2 دقیقه و برای گربه های ماده 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.

گربه من بعد از جراحی من چه مقدار از دست خواهد داد؟

بازسازی بعد از عمل به سرعت اتفاق می افتد و گربه 10 تا 20 دقیقه بعد کاملاً قابل درک است. بله ، به یاد داشته باشید که روز بعد از جراحی ، هنوز کمی خواب و بی خوابی خواهید داشت.

گربه چشم رنگی

گربه من هنگام گمراهی چه مشکلاتی ممکن است داشته باشد؟

همانطور که گفتیم ، معمولاً همه گربه ها می خواهند بعد از جراحی بخوابند ، اما نگران نباشید. آنها به زودی به حالت عادی برمی گردند. اما در آخر باید چند نکته را بخاطر بسپارید.

مشکلات از دست رفتن

گربه ها پس از اسهال بیشتر در معرض عفونت ادراری قرار می گیرند. و شما باید ادرار گربه خود را کنترل کنید. اگر

بیشتر اوقات ادرار بیش از حد معمول می شد.
خون روی شکمش را دیدی.
قلب او می خواهد لبخند بزند ، یا احساساتی دارد اما نمی تواند و ادرار نمی کند.

گربه شما ممکن است برخی از عفونت ها را داشته باشد. در این صورت لازم است در مورد این علائم با دامپزشک صحبت کنید. اگر می خواهید در مورد این بیماری بیشتر بدانید ، مقاله را بخوانید

کتاب آموزش حیوانات

ما آن را به شما توصیه می کنیم.

· اضافه وزن

گربه پس از از شیر گرفتن خون از دست می دهد و از آنجا که گربه ها در یافتن شریک جنسی فعالیت کمتری دارند ، طبیعی است که کمی خسته شوند. وقتی با چنین چیزی روبرو شدید می توانید مقداری وزن سبک برای او فراهم کنید. در نوشتار

کتاب آموزش حیوانات

ما در مورد علائم چاقی و روش های درمانی آن به طور مفصل صحبت کردیم.

همچنین می توانید زمان و بازی بیشتری را سپری کنید و انگیزه کار داشته باشید. موضوع

کتاب آموزش حیوانات

در این شرایط می تواند به شما کمک کند.

به یاد داشته باشید که اضافه وزن می تواند مشکلاتی از جمله دیابت و کوتاه شدن عمر گربه ها را ایجاد کند. اگر احساس می کنید گربه شما بیش از 2 ماه پس از جراحی اضافه وزن دارد ، با دامپزشک صحبت کرده و در مورد رژیم وی مشاوره بگیرید.

 

 

گربه چشم ابی

اگر گربه ام را تمیز کنم ، آیا او دیگر نمی خواهد بیرون برود؟

درست است که بیشتر قسمت های گربه برای یافتن یک شریک جنسی بیرون می روند ، اما بخشش نیز به دلیل ناامیدی یا این واقعیت است که آنها می خواهند شکار کنند. تمیز کردن بیشتر این مشکل را برطرف می کند ، اما هراز ممکن است گاهی اوقات بخواهد بیرون برود.

گربه من در اطراف خانه یک خرس دارد. اگر تمیز کنم ، متوقف می شوم؟

همانطور که اشاره کردیم ، دلیل این امر توصیف گربه در قلمرو است. با از بین بردن داروهایش ، هورمونی که باعث این کار شده است دیگر در بدن او پنهان نیست و او دیگر این کار را نمی کند. در موارد نادر ممکن است دوباره با این داستان روبرو شوید. از آنجا که گربه شما بزرگسال است و این واقعیت در ذهن او نهفته است ، ممکن است او این کار را بدون عادت ها یا رفتارهای مشکلی انجام دهد. و در این مورد با دامپزشک خود صحبت کنید و راهنمایی بخواهید.

 

مجله آموزشی حیوانات

 

گربه کزکرده

اگر ترجیح دهم گربه هایم را رها نکنم با چه شرایطی روبرو خواهم شد؟

اگر گربه شما ماده است
با سه هفته سن ، فحلی به دست می آید. این روزها ممکن است گربه شما سر و صدا باشد ، شب ها بی خواب باشد و صبر و بی قراری زیادی داشته باشد. این شرایط و سر و صدا برای زندگی در ساختمانهای آپارتمانی بسیار دشوار است و ممکن است به شما آسیب برساند.
در این حالت ، در رابطه بین گربه و گربه های خود در خارج از خانه بسیار مراقب باشید. سر و صدای گربه شما که گربه های نر را به خود جلب می کند نزدیک است به همین دلیل برای مدتی کافی است که گربه شما آبی و گربه های اطراف در ایوان را نادیده بگیرد تا باز بماند ، یا به هر جایی وارد خانه شود و باعث باردار شدن گربه شود. به یاد داشته باشید گربه هایی که در جاده هستند به دلیل واکسینه نشدن ، گربه شما را نیز بیمار می کند.

خوندن مقاله

 • مجله آموزشی حیوانات

  در این شرایط می تواند به شما کمک کند. در این مقاله ، ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه گربه ها بدون آسیب از جریان خون خود خارج شوند.

  بیرون رفتن از گربه در این شرایط نیز معمول است و خطر از دست دادن یا تصادف بیش از این است. زیرا او بیش از محیط خود علاقه مند به یافتن شریک زندگی است.
  بچه گربه های ماده می توانند 3 بار در سال به دنیا بیایند و بیش از 6 نوزاد در یک زمان به دنیا بیاورند. نگهداری این عدد بسیار دشوار است و هزینه بالایی نیز دارد.
  خطر ابتلا به سرطان پستان در گربه های عقیم شده 6-7 ساله بسیار زیاد است. اگر متوجه تغییر یا برجستگی های محسوسی شدید باید سینه گربه خود را مرتباً چک کنید و با دامپزشک صحبت کنید.
  اگر گربه ندارید
  در صورتی که گربه شما به رابطه جنسی احتیاج داشته باشد ، ممکن است متوجه شوید که پرخاشگرانه تر از حد معمول است و اگر در خانه گربه یا حیوان دیگری داشته باشید ، احتمال خطر هوای آنها بیشتر است.
  بیرون رفتن از خانه خطر گم شدن و ایجاد حادثه را افزایش می دهد و همچنین می تواند گربه ها و جاده هایی را که ممکن است آسیب ببینند یا آسیب ببیند تحت تأثیر قرار دهد.
  شیوع تحقیقات سرطان در گربه های عقیم شده بیشتر از گربه های عقیم شده است.
  وقتی گربه من باردار می شود چه کار می کنم؟

  گربه ها معمولاً تا هفته دوم و سوم بارداری علائم خاصی ندارند. اگر گربه شما باردار است و می خواهید او را جابجا کنید ، تحت شرایط خاصی برخی از دامپزشکان این کار را انجام می دهند ، که به بارداری گربه پایان می دهد. این یک انتخاب شخصی است و شما باید در این شرایط بهترین گزینه را برای خود و گربه خود ببینید.

  پاکسازی عادتی است که امروزه برای ما بسیار مفید است. هر روز افراد زیادی تمیز کردن گربه های خود را انتخاب می کنند تا بتوانند محیط زندگی بهتری را برای گربه های خود فراهم کنند. دوستان ، اگر شما در این زمینه تجربه داشتید ، گربه خود را می دیدید ، آن را تعیین می کردید ، یا داستان های خود را در قسمت نظرات می نوشتید؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.