نکاتی برای پیشگیری از بیمار شدن گربه

0

اگر گربه بیمار باشد یا به دلایلی بمیرد ، یکی از بزرگترین نگرانی ها هنگام تصمیم به خرید حیوان ، بیمار ماست. اگرچه بیشتر مردم دوست دارند گربه یا سگ نگهداری کنند اما به دلیل این ترس دوست ندارند دیده شوند. برای اینکه گربه در خانه بماند ، باید مراقب باشیم و چیزهایی که به ما کمک می کنند از چیزهای خوب بیشترین بهره را ببریم.

این مقاله برای افرادی نوشته شده است که گربه دارند و می خواهند درباره روش صحیح نگهداری گربه بیشتر بدانند تا آنها همیشه از گربه های سالم لذت ببرند. همچنین ، اگر تازه وارد گربه های گربه سان هستید و می خواهید بدانید که چگونه از گربه مراقبت کنید ، پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.

1. اولین قدم برای سلامتی گربه ، دریافت اطلاعات درست است!

من اغلب به صاحبان گربه ها می گویم که اولین قدم اطمینان از سلامتی گربه هایشان با اطلاعات و مراقبت های مناسب است. اگر از گربه خود به خوبی مراقبت می کنید و بهترین روش مراقبت از گربه ، گربه آلوده و غیره را بررسی می کنید ، ممکن است انتظار داشته باشید که از گربه خود به خوبی مراقبت کنید.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت از گربه دارید می توانید از او مراقبت بهتری داشته باشید. بنابراین ، قبل از آوردن گربه ، توجه به این سوالات و سپس مراقبت آگاهانه از گربه مهم است.

هزینه نگهداری از گربه چقدر است؟

این احتمالاً مهمترین سوالی است که از بسیاری پرسیده شده است. هزینه نگهداری یک گربه بستگی زیادی به شما دارد. چقدر می خواهید برای آن هزینه کنید؟ آیا غذای خارجی می خرید یا ایرانی یا می خواهید برای خودتان غذا درست کنید؟ آیا کارهایی مانند استحمام و بریدن ناخن های خود انجام می دهید یا می خواهید آنها را نزد دامپزشک ببرید؟ آیا اسباب بازی های گران قیمت برای گربه می خرید یا دوست دارید با خلاقیت اسباب بازی های سرگرم کننده بسازید؟

با این حال ، به طور کلی ، در شش ماه اول زندگی گربه ، که نیاز به مراجعه به واکسن ها و دامپزشکان دارد ، شما باید ماهیانه 200-300 مه صرف کنید. اما قبل از پایان 6 ماه زندگی گربه ، هزینه ها بسیار کمتر است ، شاید 100-200 مه کافی باشد. تکرار می کنم ، این قیمت نیازهای اساسی گربه ها را پوشش می دهد و مواردی مانند غذای گربه تأثیر زیادی در هزینه های متوسط ​​دارد.

البته ، شما باید هزینه هایی مانند کاشت ، بیماری گربه ، جراحی را نیز در نظر بگیرید که ممکن است یک بار در زندگی گربه رخ دهد.

کنار هم نگه داشتن چندین گربه چه مزایا و معایبی دارد؟
گربه ها عاشق داشتن بیش از یک گربه هستند. گربه ها سر و صدا زیادی ندارند و نگهداری چند گربه در آپارتمان آسان است.
یک مزیت این امر این است که گربه ها با یکدیگر بازی می کنند ، ناامیدتر می شوند و افسرده می شوند.
احتمالاً تنها عیب این مسئله هزینه بالای نگهداری گربه است. در صورت غذا ، زباله گربه ، ویزیت دامپزشکی و بیماری ، هزینه های درمان افزایش می یابد و باید به این مشکل توجه کنید.
آیا گربه من بیمار است؟

 

به 8 سوال کوتاه پاسخ دهید تا بفهمید گربه شما بیمار است یا نه.

آزمون تمام شد. می توانید دوباره شروع کنید.

آزمون بارگیری می شود

برای شرکت در آزمون باید عضو آن باشید

برای تکمیل آزمون ، می توانید بر روی گزینه “شروع آزمون” کلیک کنید:

نتیجه

زمان گذشته است

دسته بندی ها
دستهبندی نشده

گربه شما بیمار است و حالش خوب نیست!
به نزدیکترین کلینیک دامپزشکی یا بیمارستان بروید.

سوالی داری؟

مجله دامپروری

گربه شما از بیماری خفیف رنج می برد یا در مراحل اولیه بیماری است.
اگر به زنگ هشدار گوش می دهید و می بینید که علائم در حال بدتر شدن هستند ، توصیه می کنیم به کلینیک دامپزشکی بروید یا با دامپزشک پت پرس مشورت کنید.

سوالی داری؟

مجله دامپروری

گربه شما ممکن است بیمار نباشد.
البته این احتمال بروز مشکل را به شما یادآوری نمی کند ، بنابراین به زنگ هشدار گوش دهید و در صورت مشاهده علائم بیشتر به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید.

سوالی داری؟

مجله دامپروری

پاسخ داده شد

دیدن
نگهداری از گربه ها برای بچه ها

ارتباط با حیوانات به کودکان می آموزد که در آینده دوست داشتنی و مهربان باشند. بنابراین ، بسیاری از والدین تصمیم می گیرند فرزندشان حیوانی شبیه حیوان بیاورند ، بنابراین مسئولیت تربیت را به عهده می گیرند. این گربه به طور منظم واکسینه می شود و غذای آن کاملاً تحت کنترل ما است ، بنابراین برای شما و کودک شما خطری نخواهد داشت.

اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، به خدا بیاموزید که خدای ناکرده به گربه درست نگاه کند ، مبادا از روی ناآگاهی به گربه آسیب برساند!

نژاد معطر و مهربان کودک خود را مطالعه و انتخاب کنید.

نگهداری از گربه

۲. غذای گربه مهمترین عامل برای سلامت گربه است

گربه ها انرژی و مواد مغذی مورد نیاز خود را از غذایی که می خورند دریافت می کنند. بنابراین ، مانند مردم ما ،

مجله دامپروری

همچنین نقش مهمی در سلامتی آنها دارد و دادن بهترین غذای گربه ای به آنها بسیار مهم است.

عادات غذایی گربه ها با سگها و حیوانات دیگر بسیار متفاوت است. گربه ها شکارچیان و گوشتخواران و غذای مورد علاقه آنها در طبیعت ، این پرندگان و حیوانات کوچک ، به ویژه موش ها هستند.

پروتئین پروتئین مهمترین نیاز گربه ها و مهمترین عامل در غذای گربه است.

غذای خشک گربه چه فوایدی دارد؟

اگر مدت هاست که از گربه نگهداری می کنید (مخصوصاً گربه ایرانی) ، باید می دیدید که آنها به راحتی تغذیه نمی شوند. هنگامی که گربه به یک نوع غذا عادت کرد ، متقاعد کردن آن برای خوردن غذای جدید دشوار است. به همین دلیل انتخاب غذای گربه مهم است.

بیشتر صاحبان گربه به دلیل تغذیه غذای خشک گربه را ترجیح می دهند.

غذای خشک بسیار خوشمزه و همیشه در دسترس است و مواد تشکیل دهنده آن با توجه به ارزش غذایی نیاز گربه شما متعادل هستند.

از دیگر مزایای غذاهای خشک گربه این است که شما به شرایط زندگی و نیازهای ویژه گربه ها (کودکی ، شیردهی ، نوجوانی ، عقیم سازی) و آلرژی آن حساس هستید (گربه ایرانی به دانه های مو ، دستگاه ادراری ، پوست و مو حساس و غیره حساس است). da (کلیه ، کبد و غیره) ، یک غذای خشک مخصوص برای آن تهیه کنید.

از طرف دیگر نگهداری گربه مکیده و صید گربه باردار نیاز به رژیم غذایی خاصی دارد و بیشتر مارک های شناخته شده مواد غذایی خشک محصول خاصی را برای این گربه ها در نظر گرفته اند.

مجله دامپروری

تهیه غذای خانگی برای گربه ممکن است گران باشد ، اما اشکالاتی دارد که نیازها و حساسیت گربه را برآورده نمی کند و می تواند منجر به کمبود تغذیه گربه شما شود.

غذای گربه

مشکل غذای خشک و کم آبی!

گربه ها در مزارع وحشی و نیمه بیابانی زندگی می کنند و گربه های امروزی از این مناطق می آیند. بنابراین ، فیزیولوژی بدن آنها به گونه ای است که احساس تشنگی را مانند سایر حیوانات (مانند سگ) درک نمی کنند. گربه ها عادت دارند بیشتر بدن را از طریق غذا بگیرند ، اما وقتی گربه خشک است و غذای تجاری می خورد ، باید به نوشیدن آب عادت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

غذای خشک گربه با مارک معتبر عالی و کامل است ، اما مسئله این است که ماهیت آن حدود 70٪ کمتر از آب (5٪) نسبت به غذای طبیعی گربه (به عنوان مثال موش!) است. . از طرف دیگر ، بدن گربه ها به طور طبیعی ادرار غلیظ تولید می کند. اگر آب کافی ندارند ، به مشکلات دستگاه ادراری نیاز دارند.

مجله دامپروری

اگر می خواهید یک گربه سالم باشید ، او به شما توصیه می کند که از میزان آبی که روزانه می نوشید ، آگاه باشید.

غذای خشک گربه یا غذای خانگی؟ چه باید بکنیم

غذای خشک خوب است یا نه؟ چه کاری باید انجام دهیم؟

به عنوان دامپزشک ، توصیه می کنم اگر می خواهید گربه شما یک رژیم غذایی کاملاً سالم داشته باشد ، این مراحل را انجام دهید:

غذای خشک که برای او تهیه می کنید از مارک های معتبر و معتبر است
غذای خشک را با کمی آب اضافه کنید
اگر او غذا نمی خورد ، ابتدا آن را با کمی کنسرو گربه مخلوط کرده و غذای کنسرو را به آرامی با آب جایگزین کنید.
به جای غذای خشک هر 2-3 روز یکبار غذای کنسرو گربه بدهید
به گربه خود 24 ساعت شبانه روز آب تمیز مورد نظر برای نوشیدن بدهید
غذای مرطوب یا کنسرو شده

غذای کنسرو دسته دیگری از غذای تجاری گربه است که به دلیل محتوای بالای گوشت و پروتئین بسیار محبوب است. در محتوا

مجله دامپروری

ما در مورد آن به طور کامل صحبت کردیم و خواندن آن را توصیه می کنیم.

مجله دامپروری

ویژگی های مخزن آب گربه

آبی که برای نوشیدن گربه آماده است باید چندین ویژگی داشته باشد:

تمیز باش
جدید باشید
از غذا دور بمانید

گربه ها به طور ذاتی شیفته آب آشامیدنی هستند. آبی که یک روز در دمای اتاق بماند آب منسوخ و کثیفی محسوب می شود و گربه علاقه ای به خوردن آن ندارد.

ظرف آب را چند بار در روز بشویید (لایه مهر و موم شده روی زمین و دیواره ها را کاملاً تمیز کنید) و آن را دور از محل غذاخوری قرار دهید. اگر انجام این کار دشوار است ، از ظروف آب استفاده کنید که گردش آب را تمیز می کنند و برای نوشیدن گربه مناسب است.

 

 

آب خوردن گربه

4. مراجعه منظم به کلینیک دامپزشکی

مراجعه منظم به کلینیک دامپزشکی می تواند شما را در برابر بسیاری از بیماری های گربه محافظت کند ، حتی اگر گربه شما بسیار سالم به نظر برسد. چرا؟ دلیل آن ساده است. بیشتر بیماری ها در آغاز بدون علامت هستند (بیماری های قلبی ، کلیوی و غیره) اما دامپزشک می تواند با کمک یک معاینه بالینی و چند آزمایش ساده در مورد آنها اطلاعاتی کسب کند و وقتی درمان بسیار سریع باشد درمان را شروع می کند. زانو زدن

بنابراین گربه خود را حداقل دو بار در سال به یک کلینیک دامپزشکی حرفه ای منتقل کنید و حداقل سالی یک بار چکاپ کامل کنید. هنگام معاینه مطمئن شوید که دامپزشک تمام قسمت های بدن را معاینه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله

مجله دامپروری

بخوان و پیدا کن

آیا در مورد گربه س questionsالی دارید و آیا به کمک دامپزشکان پت پرس نیاز دارید؟

در 3 مرحله ساده یک حساب کاربری ایجاد کنید ، آن را کامل کنید ، از دامپزشک سال کنید و در اسرع وقت پاسخ دهید.

مجله دامپروری

5. واکسیناسیون و انگل درمانی در مدت 2 ماه

واکسیناسیون گربه ها در حدود 2 ماه آغاز می شود. واکسن باید هر سال پس از تزریق اول تکرار شود و بسیاری از واکسن ها باید سالانه پس از تزریق اول و دوم (بعد از 1 ماه) تکرار شوند.

واکسیناسیون می تواند از ابتلا به بیماری های خطرناک گربه در گربه جلوگیری کند.

گربه ها را می توان با داروهای انگلی درمان کرد ، آنها را از انگل های دستگاه گوارش پاکسازی می کند ، بسته به تشخیص دامپزشک از دادن داروهای ضد انگلی به گربه ها ، از 3 هفته شروع می شود.

سلامتی گربه

6. به تازگی ذهنی و بقای گربه ها توجه کنید

گربه ها حیواناتی بسیار دوست داشتنی و مستقل هستند و نگهداری از گربه ها از سگ ها راحت تر است. آنها مجبور نیستند هر روز پیاده روی کنند تا انرژی خود را صرف کنند. آنها با خود بازی می کنند و وقتی خسته اند طولانی می خوابند!

پناهگاه گربه ها

این نباید خیلی بزرگ باشد ، بنابراین گربه برای نگهداری در آپارتمان ها و خانه های کوچک مناسب است. گربه ها زمانی می توانند زندگی ایمن داشته باشند که مکانی امن ، گرم ، راحت و غذای فراوان وجود داشته باشد. گربه هایی که بسیار مفید نیستند و خونریزی ندارند ، می توانند در حیاط امن نگهداری شوند. اما وقتی هوا خنک می شود ، باید گوشه ای گرم بدهید.

با این حال ، ما توصیه نمی کنیم که گربه ها را درب یا کشو نگه دارید.

فقط به این دلیل که گربه نسبتاً راحت است ، به این معنی نیست که می توانید برای به روزرسانی آن کاری انجام دهید. با دادن تجهیزات بازی و تشویق آنها به بازی و بازی گربه می توانید آنها را شادتر کنید. گربه خواب آلود ایرانی نیز با صاحب خود که می خواهد بازی کند کمتر خواب می کند. گربه فعال گربه سالم است. این گربه ها وزن اضافه نمی کنند ، قلب و مفاصل آنها سالم تر است. در نتیجه ، آنها مشکلات کمتری در سن پیری دارند.

در اینجا چند بازی وجود دارد که می توانید با گربه خود انجام دهید:
یک میله ماهیگیری بخرید و او را تشویق کنید تا اسباب بازی را روی قلاب نگه دارد. اگر نمی خواهید ، کمی کت گربه ای روی اسباب بازی بپاشید
غذا و

مجله دامپروری

آنها را در یک ظرف غذا قرار دهید تا سعی کنید آنها را فشرده کنید و سعی کنید آنها را فشرده کنید

با لیزر گربه بازی کنید و آن را به زمین و دیوار منتقل کنید تا سعی کنید آن را بگیرید.
آن را در پاکت های بزرگ قرار دهید و نشان دهید که جسم روی دیوار پاکت در هنگام حرکت در حال حرکت است.

 

7. به سلامت پوست و مو گربه توجه کنید

گرچه گربه ها خودشان عادت کرده اند که سلامت پوست و موش را لیس بزنند ، اما گاهی اوقات به کمک ما نیاز دارند.

برای مراقبت مناسب از گربه خود ، توجه به سلامت پوست و موی گربه ، به ویژه گربه های متحرک ، مانند گربه های ایرانی مهم است.

در

مجله دامپروری

برای حفظ زیبایی موهای زیبا و ابریشمی خود ، باید روزی دو بار تمیز شود ، در غیر این صورت موهایش خراب ، تراشیده یا احساس می شود. منطقه مرطوب مو تاثیری در هوای پوست ندارد و به عفونت پوستی و موی گربه نیاز دارد.

اما این برای گربه های مو کوتاه راحت تر است ، و به عنوان مثال ، شما مجبور نیستید زمان زیادی را برای تمیز کردن گربه اسکاتلندی یا DSH خود صرف کنید.

به طور کلی ، گربه های مو کوتاه باید دو بار در روز تمیز شوند و نژادهای پرشین یا راگدال یا نژادهای دیگر گربه ها باید دو بار در روز تمیز شوند.

مجله دامپروری

اگر متوجه شدید گربه شما موهای زیادی از دست داده یا در ناحیه ای از بدن شما ریخته است ، سریعاً به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید.

از طرف دیگر گربه ها با کمک موجودات تمیز و وسواسی و میکروب های نمکی خود را تمیز می کنند و نیاز به استحمام زیاد ندارند. استحمام یک یا دو بار در سال کافی است ، مخصوصاً برای گربه خانگی.

گربه حنایی

8- ظرفی خاکی که ما را از سلامتی گربه آگاه می کند

یکی از مواردی که صاحبان گربه جدی نمی گیرند سطل آشغال و اطلاعاتی است که به ما می دهد. نحوه جمع آوری این مورد برای استفاده با گربه.

چه اطلاعاتی می توانم از بستر گربه بدست آورم؟

یکی از حساس ترین و آسیب پذیرترین قسمت های بدن گربه سیستم گوارشی آنها است. ادرار و طعم گربه میوه این دو دستگاه است. بنابراین ، اگر می خواهید نحوه کار این دو قسمت را ببینید ، به خاک بروید و

مجله دامپروری

متوجه شدی

مجله دامپروری

چگونه می توان دقیق ترین اطلاعات را از سطل آشغال گربه بدست آورد؟

برای این کار باید ظرف خاک را روزانه و در ساعت مشخص تمیز کنید. چرا زمان مشخصی؟

زیرا می توانید اطلاعات را با روز قبل مقایسه کنید.

به مقدار ادرار و البته مقدار سلولهای خاک توجه داشته باشید که تعداد آنها را نشان می دهد.

برای گربه ها ، 2 تا 4 ادرار ظرف 24 ساعت طبیعی است. بسته به میزان آب گربه ، این مقادیر و تعداد متفاوت است ، اما بهتر است به یک دامپزشک مراجعه کنید تا نشانه تغییر و افزایش یا کاهش ناگهانی آنها باشد ، به خصوص اگر ادامه یابد.

وقتی نوبت به رنگ آبی می رسد ، باید بگویم که گربه های مسن باید حداقل روزی یک بار به آن آلوده شوند.

مدفوع طبیعی باید قهوه ای باشد و قوام آنها نرم ، نه محکم باشد. گربه ها باید بتوانند بدون هیچ مشکلی تمیز کنند.

در صورت تغییر در رنگ ، قوام یا اندازه تابوت گربه ، با دامپزشک مشورت کنید. هنگام مراقبت از گربه خود ، نگاهی جدی به ظرف خاک بیندازید.

تماشای گربه ها ، ورزش و خوشحالی آنها

آیا گربه ها آماده هستند؟ چه چیزی برای یادگیری نیاز دارند؟

چگونه می توانم با گربه ها بازی کنم؟ آیا حوصله بازی های تکراری گربه را ندارم؟

در اولین سال زندگی گربه ، چه زمانی (در چه سنی) باید کاری انجام دهد که در آینده پشیمان نشود؟

چگونه اطمینان حاصل کنم که گربه من سالم است؟

این کتاب الکترونیکی توسط تیم پت پرس برای پاسخ به سوالات فوق و صدها سوال مهم دیگر برای گربه ها نوشته شده است.

اطلاعات موجود در کتاب نگه داشتن ، آموزش و خوشحال کردن گربه ها روزی است که صاحبان گربه از آن اطلاعی ندارند.

 

ظرف خاک گربه

9. آیا عقیم سازی راهی برای سالم نگه داشتن گربه ها یا نقض حقوق آنها است؟

آخرین فکر عقیم سازی است.

بیشتر ما به عنوان مراقبان و مراقبان گربه نمی توانیم یک گربه سالم را جراحی کنیم و حق بچه دار شدن را داریم.

چرا گربه ها باید خنثی شوند؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

سگ و گربه در خانه امروز در خانه ما نگهداری می شود و افراد با ما سالها پیش از مردم خواسته اند که زندگی کنند تا بر گونه های وحشی خود اولویت داشته باشند. این حیوانات بر اساس قوانین انتخاب طبیعی ، بقا و تولید مثل تولید می شوند و امروزه به شکل حیوانات خانگی درآمده اند.
حیوانات خانگی برای زندگی به انسانها بستگی دارند. این بدان معنی است که اگر یک سگ یا گربه خانگی را در جنگل بگذارید ، آنها نمی توانند زنده بمانند.
حیوانات با گونه های خود در طبیعت زندگی می کنند و فعالیت جنسی و تولید مثل طبیعی دارند. با این حال ، احتمال زنده ماندن سگها و گربه ها کمتر از همتایان خونشان است. به عنوان مثال ، زندگی یک گربه وحشی حدود 2 سال است. اگر متوسط ​​امید به زندگی گربه های خون 13 تا 17 سال است و ما دامپزشکان عادت داریم گربه های خون 20 ساله را ببینیم.
سگها و گربه هایی که در خانه نگهداری می کنیم ، به خصوص هنگامی که تنها هستند ، نمی توانند فعالیت های عادی جنسی خود را داشته باشند ، بنابراین داشتن این غریزه برای آنها بی فایده است و حیوان و صاحب آن را عصبانی می کند. بیشتر شکایات ما از دامپزشکان در مورد نشان دادن رفتار جنسی سگها و گربه های بی زمین است. به یاد داشته باشید ، مراقبت از یک گربه خنثی بسیار آسان تر و دردناک تر است و گربه طبیعی آرام می شود.

از طرف دیگر ، بسیاری از بیماری های سیستم تولید مثل فقط در حیوانات بی زمین رخ می دهد. با عقیم سازی بسیاری

مجله دامپروری

(سرطان پستان ، بزرگ شدن پروستات ، عفونت های مقاربتی و غیره).

چرا هنوز از عقیم سازی متنفر هستیم در حالی که هنوز این همه مزیت وجود دارد؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است! چون سگ و گربه هامون رو با خودمون مقایسه می کنیم! به خودم می گویم ، اگر من حیوان کسی بودم ، نمی خواهم حق تولد خود را بردارم! ساده!

باید گفت که این مقایسه خیلی دقیق نیست. سگها و گربه هایی مثل ما به بچه دار شدن فکر نمی کنند و دوست ندارند به آن فکر کنند!

آنها در طبیعت صاحب فرزند می شوند زیرا راهی دیگر وجود ندارد!

آنها باید بقای خود را حفظ کرده و نسل های خود را ادامه دهند. حتی اگر این زایمان با زندگی آنها پایان یابد.

بنابراین ، کسی که به سلامتی گربه اهمیت می دهد ، در بزرگسالی ، برای عقیم سازی با دامپزشک تماس بگیرید و گربه شما از شما تشکر می کند.

گربه تازه زایمان کرده

10. گربه ها چه وقت به مراقبت بیشتری احتیاج دارند؟

گربه هایی که به خوبی تغذیه می شوند و به طور منظم ویزیت می شوند ، کمتر بیمار می شوند. با این حال ، هر گربه ای می تواند چندین بار بیمار شود و حتی به دلایل مختلف نیاز به جراحی دارد. در این موارد وظیفه ماست که از آن مراقبت کنیم تا روند بهبودی و بهبودی را تسریع کنیم. همچنین باید در دوران بارداری و پس از تولد گربه ماده استریل متولد نشده به نکات خاصی توجه کنید.

گرفتن گربه باردار
زمان زایمان گربه ها 58-67 روز طول می کشد و تغییرات زیادی در بدن گربه ماده وجود دارد.
گربه های باردار به غذای بیشتری احتیاج دارند و رژیم غذایی آنها باید کالری بیشتری داشته باشد. به هر حال ، گربه مادر اکنون چند توله سگ کوچک را در شکم خود تغذیه می کند! به نظر می رسد گربه ها به دلیل داشتن کالری زیاد ، کالری و پروتئین گزینه خوبی هستند.
یک گربه ماده به استراحت زیادی احتیاج دارد و برای یافتن غذا مجبور است در طبیعت کار کند. بنابراین بهتر است یک مکان گرم و راحت برای خوابیدن در یک مکان ساکت فراهم کنید ، همیشه بهتر است غذا و آب تازه به آن بدهید تا رایگان باشد.
در آخرین بارداری به دنبال مکانی برای پرورش و پرورش گربه ها و توله سگهای ماده باشید. این مکان باید یک مکان گرم و ساکت باشد.
مراقبت از گربه نوزاد
گربه مادر در حین زایمان و بعد از آن کاملا مستقل و مسلط است و شما مجبور نیستید کارهای زیادی انجام دهید. شما باید در مورد کمکی که به دیگران می کنید بیشتر تمایز قائل شوید.
مهمترین چیز توجه به تغذیه گربه های شیرده است. گربه ها معمولاً 4-6 خاک رس تولید می کنند و به مدت دو ماه آنها را تغذیه می کنند. بنابراین ، برای شیردهی به بسیاری از نوزادان ، باید آنها را به خوبی تغذیه کرد. غذاهای سرشار از پروتئین و کالری و دسترسی به آب تمیز توصیه می شود.
از طرف دیگر ، هر دو گربه ماده و توله سگ باید پس از زایمان بخوابند و استراحت کنند و شما باید یک فضای آرام و آرام را برای آنها ایجاد کنید.

در مقاله

مجله دامپروری

ما در مورد آن به طور کامل صحبت کردیم و خواندن آن را توصیه می کنیم.

مراقبت از گربه پس از جراحی
اگر گربه شما به دلایلی مجبور به جراحی شد ، مراحل زیر را انجام دهید:
اگر گربه شما کاملا بیهوش شده است ، خلاص شدن از سردرگمی معمولاً چند ساعت یا حتی یک روز طول می کشد. در این مدت محیطی آرام و آرام ایجاد کنید که در آن بتواند بخوابد و استراحت کند. به طور کلی ، آرامش می تواند روند درمان گربه شما را تسریع کند.
داروی تجویز شده توسط پزشک را در زمان مناسب و در دوز مناسب به گربه خود بدهید.
مهمترین چیز این است که گربه را خراشیده نکنید و نیش آن را نکشید. در صورت سو mal تغذیه و روش های مشابه ، می توانید از گاز گرفتن گردنبند گردن گربه توسط الیزابت جلوگیری کنید.
در طول دوره نقاهت بعد از جراحی ، گربه شما ممکن است اشتها را از دست داده یا با جویدن غذای خشک بسیار ناامید شود. غذای کنسرو شده یا غذای خونی آبدار (مرغ آب پز و سبزیجات خرد شده) برای جویدن ضروری نیست ، بلکه یک گزینه بسیار مغذی نیز محسوب می شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.