مربی سگ چه ویژگی هایی باید داشته باشد و چطور یک مربی سگ خوب پیدا کنیم؟

0

مربی سگ کسیه که کار تربیت و آموزش دادن به سگ شما و رفع مشکلات رفتاری اون سگ رو به عهده میگیره و در یک کلام از یه سگ بی تربیت سگی حرف گوش کن و مطیع درست میکنه!

همه ماهایی که از سگ نگهداری میکنیم در مواردی ممکنه به کمک مربی سگ نیاز پیدا کنیم.

بیشتر مربی های سگ برای آموزش و تربیت سگ شما، به خونتون میان و در مواردی هم از شما میخوان که سگ رو پیششون ببرید.

یک مربی سگ در چه مواردی باید بتونه به ما و سگ ما کمک کنه؟

مربی سگ به عنوان فردی که رفتار درست رو با توجه به شخصیت های متنوعی که سگ ها دارن بلده و برای این کار درس خونده و آموزش دیده، میتونه در تربیت سگ برای

 • فرمان برداری از صاحبش
 • اصلاح مشکلات رفتاری سگ
 • و آموزش دادن به صاحب سگ که شما باشید، بهتون کمک کنه.

مربی سگ ژرمن

یک: مربی سگ برای اصلاح مشکلات رفتاری سگ شما

متاسفانه بسیاری از ما وقتی سگ میخریم از نحوه تربیت و آموزش دادن به اون سگ و اینکه اگه درست تربیتش نکنیم چه چیزی در انتظارمون خواهد بود، بی خبریم!

برای همین تا وقتی سگ توله است و دوست داشتنیه، باهاش هرطور دوست داریم رفتار میکنیم و اون سگ هم به صورت طبیعی وقتی بالغ میشه، هر رفتاری دوست داره با ما انجام میده!

حالا این رفتارها میتونن رفتارهایی باشن که برای ما ناخوشاینده و زندگیمون رو به جهنم تبدیل میکنه! اگر نمی دونین تربیت سحیح توله سگ چه مشکلاتی را برای شما بوجود میاره، پیشنهاد میکنم حتما مقاله «

مجله آموزشی حیوانات

» رو بخونین تا بتونین توله سگتون درست آموزش بدین.

وقتی این رفتارها بروز میکنن تازه تحقیق میکنیم و متوجه میشیم که باید از اول برای تربیت سگ وقت میذاشتیم ولی الان دیگه کار از کار گذشته و اصلاح این مشکلات رفتاری از هرکسی بر نمیاد.

اگر دوست دارید خودتون در منزل سگ رو آموزش بدید پیشنهاد میکنم کتاب الکترونیکی جامع تربیت سگ رو” حتما دانلود و مطالعه کنید!

یک مربی سگ باتجربه که رفتار درست با سگ های بی تربیت رو بلده، به کمک ما میاد و بهمون کمک میکنه مشکلات رفتاری سگمون رو اصلاح کنیم، مثل:

 • واق واق کردن سگ با صدای بلند و هرجا که دوست داره
 • مجله آموزشی حیوانات

  به افراد غریبه یا حتی صاحبش

 • مجله آموزشی حیوانات

  ، دندان قروچه و بداخلاقی کردن به حیوانات، افراد و …

 • حرف گوش ندادن و نافرمانی کردن از دستورات
 • کشیدن قلاده موقع پیاده روی و جلوتر رفتن از صاحب
 • جویدن لوازم منزل
 • دستشویی کردن در منزل
 • دعوا با سگ های دیگه
 • اضطراب جدایی و ترس از تنها موندن
 • و …..

دو:  مربی سگ برای تربیت درست توله سگ ها

تربیت درست سگ از تولگی (بعد از زنده نگه داشتنش!) مهم ترین و اساسی ترین وظیفه صاحب سگ هست، ولی اکثر ماها بهش به اندازه لازم توجه نمیکنیم و بعدا متوجه تبعات این بی توجهی میشیم.

برای تربیت درست سگ از تولگی شما ۲ راه دارید:

راه اول: به دست آوردن اطلاعات درست و تربیت کردن سگ

برای نگهداری سگ اولین موردی که باید بدونین اینه که به‌جا و به‌موقع بصورت صحیح بهش آموزش بدین.

این آموزش‌ها با تنها گذاشتن سگ در خونه شروع میشن و با آموزش‌هایی مثل یاد گرفتن جای دستشویی، آموزش قوانین خونه به سگ، تعیین یه برنامه مشخص، یاد دادن فرمان های مقدماتی و تکمیلی و…. ادامه پیدا میکنن.

شما هم میتونید سگتون رو خودتون تربیت کنید!

تربیت سگ بدون داشتن اطلاعات کافی، تقریبا غیر ممکنه. برای همینه که میگیم دونستن روش صحیح تربیت سگ برای هرکس که سگ داره یا میخواد سگ بگیره، از نون شب واجب تره.

ما در پت پرس به فکر افتادیم برای کمک به شما در این کار مهم، مجموعه فیلم آموزشی تربیت سگ رو بومی سازی کنیم.

در  این مجموعه فیلم ،یک مربی باترجربه تربیت سگ، سگی به تام آنرشا رو از ۲ ماهگی به خونش میاره و تربیتش رو آغاز میکنه😊😊

شما میتونین ببینید هفته به هفته چه چیزهایی رو چطوری به توله سگ یاد میده و با لجبازی هاش چطوری برخورد میکنه که اون ها رو اصلاح کنه.

دیدن این سری فیلم آموزشی که هم سرگرم کننده است و هم آموزنده رو بهتون پیشنهاد میکنیم.

با دیدن این مجموعه ویدیوی آموزشی ، یاد میگیرید سگتون رو از تولگی، تربیت کنید و از داشتن یک سگ خوش رفتار و تربیت شده لذت ببرید.

مجله آموزشی حیوانات

راه دوم: استخدام مربی برای آموزش به شما برای تربیت سگ

برای تربیت درست سگ اولین موردی که باید بدونین اینه که به‌جا و به‌موقع بصورت صحیح بهش آموزش بدین.

این آموزش‌ها با تنها گذاشتن سگ در خونه شروع میشن و با آموزش‌هایی مثل یاد گرفتن جای دستشویی، آموزش قوانین خونه به سگ، تعیین یه برنامه مشخص، یاد دادن اینکه چطور یه سگ حرف گوش کن داشته باشیم؟ و حتی

مجله آموزشی حیوانات

ادامه پیدا میکنن.

 

تربیت سگ

آیا با استخدام مربی سگ میتونیم مطمئن بشیم که سگ ما تبدیل به یک سگ خوب و خوش رفتار میشه؟

خیر ، دلیلش هم واضحه. مربی سگ مدت زمان محدودی رو با سگ میگذرونه و در اون زمان فقط میتونه کمی با سگ تمرین کنه و به شما که صاحب سگ هستید آموزش بده چطور با سگ درست رفتار کنید. در نهایت این شمایید که بیشترین زمان رو با حیوان خونگیتون سپری میکنید و اون هم بیشتر تحت تاثیر رفتار و آموزش های شما قرار میگیره، نه مربی. مگر اینکه سگتون رو برای مدتی پیش مربی بگذارید که این کار هم دردسر های خودش رو داره.

سه: مربی سگ برای دادن آموزش های پیشرفته به سگ

مرحله بعد از تربیت سگی خوش رفتار، اجتماعی و شجاع میتونه دادن آموزش های اختصاصی بهش باشه. سگ ها با داشتن توانایی های منحصر به فردشون قادر هستن در کارهای مختلف به ما کمک کنن. برخی از آموزش های اختصاصی میتونن این موارد باشن:

 • سگ نگهبان
 • سگ خانواده
 • سگ پلیس
 • سگ ردیاب
 • سگ دستیار
 • و …

برای آموزش های اختصاصی میتونید روی مربی سگ ای که در خصوص آموزش این موارد تجربه و تخصص داشته باشه حساب کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر میخواید سگتون آموزش اختصاصی ببینه اول باید آموزش های اولیه و پایه رو بهش بدید و از اجتماعی و با اعتماد به نفس بار اومدنش مطمئن بشید.

 

مربی سگ نگهبان

یک مربی سگ خوب و قابل اطمینان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آموزش به سگ ها کاری زمان بره و علاوه بر داشتن دانش و اطلاعات کافی، نیاز به تکرار فراوانی داره.

به همین خاطر مربی سگ اگر به اندازه کافی حوصله و صبر نداشته باشه، نمیتونه اونطور که باید به سگ آموزش بده.

ویژگی دیگه مربی رفتار درست و قاطع با سگ هست. سگ ها موجودات بسیار باهوشی هستن و وقتی یک مربی قاطع میبینند در نگاه اول یا در همون ۱۰ دقیقه اول کار باهاش دستشون میاد که این شخص با صاحب دلسوز و زیادی مهربونشون فرق داره و برای همین ازش حساب میبرند.

چطور یه مربی سگ خوب و مطمئن پیدا کنیم؟

با توجه به هزینه هایی که باید برای آموزش به سگتون پرداخت کنید، پیدا کردن مربی سگ قابل اعتماد چالش بزرگیه. دلیلش هم این هست که هیچ منبع درستی برای معرفی مربی های کارکشته به صاحبان حیوانات خانگی وجود نداشته و همه مربی های سگ موجود هم ادعای تجربه و توانایی دارن. با این حال، روش هایی وجود دارند که میتونین ازشون برای پیدا کردن مربی کمک بگیرید. در ادامه این روش ها رو باهم مرور میکنیم و بهتون میگیم چطور یک مربی باتجربه رو از مربیان تازه کار تشخیص بدید.

پرسش از نزدیکان

از دوستان و آشنایانتون که سگ دارن یا دامپزشکان سوال کنید که آیا مربی سگی که باتجربه باشه رو میشناسن یا خیر. اگر پاسخ مثبت بود احتمالا اون مربی بهترین گزینه برای شما و سگتون خواهد بود. در صورت منفی بودن سراغ گزینه بعدی برید.

گشتن در اینترنت و شبکه های اجتماعی

با گشتن در اینترنت و شبکه های اجتماعی شماره تلفن یا اطلاعات تماس مربیان زیادی را پیدا خواهید کرد. در ادامه توضیح میدیم چگونه بهترین مربی رو از بین مربی هایی که پیدا کردید، انتخاب کنید.

تلفنی با مربی صحبت کنید.

با یک تماس تلفنی ساده میتونید اطلاعات خوبی درباره مربی کسب کنید. از مربی یک سوال ساده بپرسید، بهش بگید چرا قصد دارید برای سگتون مربی بگیرید و نحوه پاسخ گویی اش به سوالتون رو ارزیابی کنید. درسته که یک مربی که وقتش پر هست وقت نداره تلفنی با همه مراجعینش  صحبت کنه ولی بازهم از نحوه جواب دادنش به سوال میشه فهمید که آیا به اندازه کافی دانش و صبر و حوصله کار با سگ شما رو داره یا خیر.

توجه: حتی اگر در اولین تماس مربی مورد نظرتون رو پیدا کردید، به تماس گرفتن با حداقل ۵ مربی ادامه بدید و از هر کدوم دستمزد هر جلسه کار با سگ رو بپرسید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مربی سگ

سوالاتی که باید از مربی سگ بپرسید

قبل از کار با مربی لازمه که بدونید باید منتظر چه چیزهایی باشید برای همین بهتون پیشنهاد میکنیم قبل از استخدام مربی سوالات زیر رو ازش بپرسید.

 1. چند سال هست که سگ ها رو آموزش میدید؟
 2. آیا تا به حال به نژاد سگ من آموزش دادید؟ کار با این نژاد سخته یا راحت؟
 3. از چه لوازمی برای آموزش سگ استفاده میکنید؟ آیا لازمه چیزی تهیه کنم؟
 4. آیا یادگیری سگ رو تضمین میکنید ؟
 5. اگر بعد از پایان جلسات مشکلات سگ من (مشکلات رو نام ببرید) برطرف نشد چه کار باید بکنم؟

دستمزد مناسب برای مربی سگ چقدر است؟

با توجه به تورمی که در کشورمون وجود داره قیمت ها روز به روز تغییر میکنن و آوردن دستمزد مربی سگ در این مقاله کاربردی نخواهد داشت. برای همین بهتون پیشنهاد میکنم برای پیدا کردن یک مربی با دستمزد مناسب، با حداقل ۵ مربی تماس حاصل کنید و با توضیح شرایط شما و سگتون دستمزد حدودی  هر جلسه را سوال بفرمایید. اینطوری متوجه دستمزد حدودی میشید.

وقتی مربی را استخدام کردید…

از مربی بخواید علاوه بر کار با سگ، رفتار درست با سگ رو به خود شما هم آموزش بده. تحت نظر مربی با سگ تمرین کنید و بخواید بهتون بگه اشکالات کارتون کجاست.

یادتون باشه که آموزش آموزش سگ به جلسات آموزشی اش با مربی ختم نمیشه و نیاز هست که خود شما هم در چند بار در روز با سگ تمرین کنید.

لطفا نظراتتون رو درباره مقاله و تجربیاتتون رو از کار با مربی سگ در قسمت نظرات با ما و کاربران دیگه سهیم بشید.

(خواهش میکنم در قسمت نظرات سوال نپرسید)

مربی سگ

۴.۴
/
۵
(
۱۰

رای ثبت شده

)

Leave A Reply

Your email address will not be published.