راهنمای نحوه ی صحیح گرفتن ناخن گربه

0

مراقبت از حیوانات اهلی یکی از مهمترین مراحل مراقبت از حیوانات خانگی است و باید حداقل هفته ای یکبار انجام شود. البته تهیه یک گربه کار ساده ای نیست و چیزهای کمی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید در غیر این صورت گربه شما ممکن است از درد و خون رنج ببرد ، اما نگران نباشید ، در این مقاله می خواهیم روش صحیح یافتن ناخن را به شما آموزش دهیم. گربه ها و چیزهای مهمی که باید بدانید.

ناخن های گربه

چرا این کار ضروری است و عدم بریدن ناخن گربه ها چه تاثیری دارد؟

گربه ها شکارچیان ماهری هستند و از پنجه های بلند خود برای شکار ، بزرگ یا جنگی استفاده می کنند. اما گربه های خونین نیازی به ناخن های بلندی ندارند که نیازی به شکار یا مبارزه با گربه های دیگر ندارند.

وقتی ناخن های بلند و تیز میخ و میخ می خورند ، گربه می تواند تمام تجهیزات و لوازم را از بین ببرد.
وقتی او را در آغوش می گیرید ، ناخن های تیز او می تواند به لباس شما بچسبد و او را پاره یا سوراخ کند.
همچنین اگر گربه هنگام بازی از ناخن شما خارج شود یا هیجان زده باشد و شما را گاز بگیرد ، می تواند به راحتی پوست شما را خراشیده ، برش داده و حتی خونریزی کند.
از طرف دیگر ، وقتی ناخن های گربه بیش از حد طولانی باشد ، هنگام خراشیدن یا بازی می تواند شکسته و شکسته شود ، که باعث درد و ناراحتی زیادی برای گربه می شود.

بنابراین یکی

مجله دامپروری

این کار برای بریدن ناخن های او با برش مخصوص ناخن هر 1-2 هفته است.

می توانید به دامپزشک مراجعه کرده و یاد بگیرید که چگونه گربه های خود را ناخن درست کنید.

چرا باید یاد بگیرم که ناخن های گربه را ببرم؟

برای اکثر صاحبان گربه ، ممکن است آسان تر باشد که گربه های خود را برای تراشیدن ناخن های خود نزد دامپزشک ببرید.

بله ، دامپزشک می داند چگونه این کار را بهتر از دیگران انجام دهد. اما می دانید ، گربه ها دوست ندارند به درمانگاه بروند و از خانه بیرون بروند و استرس می گیرند.

ناخن گربه باید به مدت 15 سال هر 2-1 هفته یک بار برش داده شود (متوسط ​​طول عمر گربه ها). بنابراین بهتر است یاد بگیرید ناخن گربه بگیرید و در یک محیط آرام در خانه کار کنید.

نگران نباش با رعایت نکات زیر و چندین بار تمرین با تورستون ، می توانید ناخن های گربه را به عنوان یک حرفه کوتاه کنید.

بهترین راه گرفتن ناخن گربه

نکات مهم قبل از گرفتن ناخن گربه

ناخن جویدن را از سنین پایین شروع کنید

اگر می دانید گربه شما با جویدن ناخن جوانتر است ، عادت به آن راحت تر خواهد بود. وقتی گربه بعد از 2-3 ماه شما را به خانه می برد ، ناخن های گربه را شروع کنید.

حساسیت گربه ها به دست و پایشان را از بین ببرید

بعضی از گربه ها مشکلی در لمس و پردازش کل بدن ندارند. اما برخی دیگر دوست ندارند برخی از قسمت های بدن ، به ویژه بدن خود را لمس کنند.

بنابراین ، مهم است که قبل از اقدام به بریدن ناخن های گربه ، از حساسیت دست و پای گربه کاسته شود.

هنگام کار با حیوانات ، دست و پاهای آنها را برای مدت کوتاهی لمس کنید و لمس کنید تا گربه به شما اعتماد کند و به شما اجازه می دهد آن را لمس کنید.

زمان لازم برای تهیه ناخن گربه را انتخاب کنید

به عنوان مثال ، در وسط بازی و وقتی گربه بسیار پرانرژی و هیجان زده است ، زمان مناسبی برای انجام این کار نیست. بهتر است وقتی گربه آرام و آزاد است انتخاب کنید.

توصیه ما این است که وقتی شکم گربه سیر می شود ، آرام می ماند و ساکت می ماند ، بهترین زمان برای گرفتن ناخن.

گرفتن ناخن گربه پرشین

سعی کنید نگرانی های گربه خود را پیدا کنید ، او از جویدن ناخن های خود راضی است

هرگز گربه را مجبور نکنید و سعی کنید ناخن هایش را بریزید وقتی گربه ترسید. زیرا او از جویدن ناخن های او می ترسد و با دیدن ناخن دوباره فرار می کند. برای بریدن ناخن ها نمی توان دنبال گربه دوید. آیا امکان دارد؟

معرفی ناخن های گربه

قبل از شروع استفاده از ناخن گربه ، آنها را به سمت ناخن ها بکشید و آنها را به بوته بفرستید و از ترس آنها جلوگیری کنید. با فنون امروزی علم آشنا شوید (به دست آورید ، به دست آورید).

آرام و خونسرد باشید

وقتی گربه برهنه است ، باید آرام و خونسرد باشید ، یا باید اینگونه نشان دهید! گربه شما فریاد می زند ، دعوا و فشار می کند و گربه شما استرس ایجاد می کند.

از بستر گربه استفاده کنید!

ما توصیه می کنیم از ناخن های مناسب برای به دست آوردن ناخن های گربه استفاده کنید.

ناخن های انسان برای کوتاه شدن ناخن های ما ساخته شده اند و برای ناخن های گربه نامناسب هستند و معمولاً باعث شکستن ناخن های گربه می شوند.

بستر گربه انواع مختلفی دارد (بشقاب ، قیچی و …) که می توانید هنگام خرید بستر گربه از فروشگاه های حیوانات اهلی خریداری کنید.

 

مجله آموزشی حیوانات

 

گرفتن ناخن گربه در منزل

تمرینات مرحله ای برای ناخن های گربه

گربه را در مکانی راحت قرار دهید.

بهترین راه این است که گربه را در آغوش بگیرید و روی پاهایش بگذارید. صورتش پشت توست. سپس یکی از دستهای او را بگیرید و ناخن های او را ببرید.

البته برخی از گربه ها خیلی نزدیک نیستند و در دست شما باقی نمی مانند. بنابراین شما باید شرایطی را پیدا کنید که هم شما و هم گربه راحت باشید. به عنوان مثال ، من ناخن های گربه را در خواب و در رختخواب یا در رختخواب می برم.

راه دیگر برای نگهداری گربه این است که او را با حوله بپیچانید تا گیر نکند و باعث آرامش آن نشود. البته به خاطر داشته باشید که این روش برای همه گربه ها جواب نمی دهد و برعکس باعث ایجاد استرس و وحشت در برخی گربه ها می شود.

برای اولین بار بهتر است این کار را برای دو نفر انجام دهید

اگر تجربه مراقبت از گربه را ندارید ، بهتر است قبل از اینکه یک حسابدار حرفه ای شوید ، حداقل برای اولین بار از شخص دیگری کمک بگیرید. زیرا اگر گربه یهو گاز بگیرد یا فرار کند ، می توانید ناخن های خود را بیش از حد ببرید یا ناخن های خود را بشکنید. یک مرد گربه را بغل می کند و دیگری ناخن هایش را با خیال راحت می برد.

نحوه گرفتن ناخن گربه
چگونه ناخن های گربه را به درستی اداره کنیم
روی شعارها کلیک کنید و ناخن های گربه را بیرون بیاورید!

ناخن گربه ها معمولاً در داخل بدن پنهان است و شما باید آنها را بیرون بیاورید. برای این کار انگشت اشاره و انگشت خود را به سمت بالا و پایین روی یکی از ناخن ها قرار داده و به آرامی زیر ناخن (بخشی از پاستل!) را فشار دهید تا ناخن کامل بیرون بیاید.

طریقه صحبح کوتاه کردن ناخن گربه

به قسمت کم رنگ ناخن های گربه توجه کنید!

حالا نگاه دقیق تری به ناخن های گربه بیندازید و برای جلوه بهتر ناخن های خود را سبک کنید. همانطور که در تصویر نشان داده شده است:

در انتهای ناخن یک منطقه مثلث کم رنگ پر از رگ های خونی و اعصاب قرار دارد. تحت هیچ شرایطی نباید این قسمت رنگ پریده کاهش یابد. زیرا درد زیادی به گربه وارد می کند.

این قسمت کم رنگ می تواند در انتهای آن کاهش یابد. البته ، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، توصیه می کنیم گربه را کمی کاهش دهید.

راهی اشتباه برای نگه داشتن میخی که ناخن های گربه را می شکند!
ناخن را به صورت افقی نگه دارید

همانطور که گفتیم ناخن های گربه را داخل ناخن قرار دهید و هنگامی که آن را به اندازه دلخواه برش دادید ، فراموش نکنید که آن را با یک حرکت سریع و قوی کوتاه کنید.

اگر ناخن های خود را تیزتر و سریعتر حرکت دهید ناخن هایتان تمیز می شوند و می توانید از شکستن و لرزش ناخن هایتان جلوگیری کنید.

توجه: اگر ناخن را به صورت عمودی بگیرید و ناخن های گربه را از لبه برش دهید ، معمولاً باعث شکستگی و شکستن بافت ناخن می شود و باعث درد ، خونریزی و تحریک گربه می شود.

یک تجربه شیرین برای گربه خود بسازید

برای اولین بار ، هر بار که ناخن را می بریم ، پیشنهاد می کنیم گربه شما را که به خوبی به یاد می آورد ناخن را گاز می گیرد ، تشویق و مراقبت کنیم.

حتی اگر احساس می کنید گربه شما نگران است ، فقط می توانید با یک ناخن راضی شوید و بقیه ناخن را در جای دیگر برش دهید.

حتی اگر بتوانید فقط یک ناخن در روز ببرید ، ارزش آن را دارد. برعکس ، گربه شما به آن عادت خواهد کرد ، و دفعه بعد بریدن ناخن هایتان برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

کشیدن ناخن های گربه

کشیدن ناخن گربه ؛ راهی بیرحمانه و دردناک!

متأسفانه ، این چشم انداز اغلب ما را نگران می کند که زمان شروع پروژه است.

این روش که اعلامیه نامیده می شود ، به معنی بریدن و بریدن پا های سالم و طبیعی گربه ها است و برای گربه ها غیرضروری و دردناک تلقی می شود.

خوشبختانه در بسیاری از کشورها اعتراض انجمن ها و م institutionsسسات حقوق حیوانات مجاز نیست.

کشیدن ناخن های گربه مانند بریدن کمربند از انگشتان کامل یک شخص است! ایده زندگی بدون کمربند اول همه انگشتان هم سخت است و هم دشوار!

ناخن های گربه عضوی مهم و طبیعی برای گربه است که به او در راه رفتن ، پرش و حفظ تعادل کمک می کند. کشیدن ناخن های گربه با نگهداری لوازم خانگی تنها نشانه خودخواهی صاحب گربه است و این توسط دامپزشک با وجدان و با اخلاق انجام نمی شود.

ناخن های گربه را به موقع برش دهید ،

مجله دامپروری

برای بریدن مناسب ناخن ها و آموزش گربه خود ، می توانید تا حد زیادی در برابر خرابی مبلمان و وسایل خانه محافظت کنید.

با این حال ، قبل از اینکه گربه یا حیوان دیگری بیاورید ، باید در همه جا به آن فکر کنید و وسایل خانه خود را بیش از گربه دوست نداشته باشید.

سایر مراقبت های بهداشتی گربه ها

جویدن ناخن یکی از مهمترین نکات برای نگهداری گربه است. علاوه بر این ، برای مراقبت از سلامتی گربه خود باید چند کار دیگر نیز انجام دهید. برای هر یک از موارد زیر مقاله جداگانه ای وجود دارد که ما به طور کامل توضیح دادیم و پیشنهاد می کنیم این مقالات را نیز مطالعه کنید.

 

مجله آموزشی حیوانات

شما چی فکر میکنید

چگونه ناخن گربه را برش دهیم؟ خودتان این کار را می کنید یا همیشه به دامپزشک می روید؟ به نظر شما سایر نقاط ناخن گربه چیست که در این مقاله ذکر نشده است؟ لطفاً برای ما نظر بگذارید و افکار ، تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.