نکات مهم در تربیت گربه خانگی

0

آموزش گربه اگر به درستی و با اصول انجام شود کاملاً امکان پذیر است و می توانید چیزهای زیادی را به دوست خزدار خود و ملوستون آموزش دهید. اما گربه ها موجوداتی حساس و مغرور هستند ، آنها به راحتی به همه اعتماد ندارند و شما باید بدانید که چگونه گربه ها را آموزش دهید تا آموزش ببینید. در این مقاله قصد داریم در مورد آموزش گربه های خانگی صحبت کنیم و شما را به یک مربی گربه حرفه ای تبدیل کنیم! پس با ما همراه باشید.

آموزش گربه

آیا واقعاً پرورش گربه امکان پذیر است؟

بسیاری از دارندگان گربه تصور می کنند که گربه ها صعب العبور نیستند و به خود اجازه می دهند هر کاری که می خواهند انجام دهند و سپس با افزایش خرابکاری گربه ها حوصله آنها سر رفته و حتی ممکن است شل شوند.

گربه ها موجودات بسیار باهوشی هستند و به سرعت منظور شما را می فهمند. بنابراین اگر روش پرورش گربه را می دانید ، می توانید به دوست پشمالوی خود مولستون چیزهای زیادی بیاموزید.

گربه ها به اندازه سگ ها اجتماعی نیستند و به طور ذاتی نمی خواهند شما را راضی کنند. سگها ، به خصوص نژادهای اصیل ، از همان ابتدا برای خدمت به انسان ها به دنیا آمده و به ما وفادار مانده اند. اما گربه ها همیشه شکارچیان منزوی شکار موش و پرنده بوده اند و نیازی به جلب رضایت مردم ندارند.

با این حال ، گربه ها همچنین رابطه عمیق و عاطفی با صاحب خود دارند و از خوشحالی شما لذت می برند. بنابراین با رفتار صحیح می توانید گربه خود را آموزش دهید.

اشتباهی که اکثر ما هنگام پرورش گربه های خانگی مرتکب می شویم چیست؟

گربه ها عاشق جلب توجه هستند و برای جلب توجه “همه کارها” را انجام می دهند. این شامل خرابکاری است!

اشتباهی که اکثر دارندگان گربه مرتکب می شوند این است که وقتی گربه آنها کار اشتباهی انجام می دهد یا خرابکاری می کند ، به آن توجه می کنند (حتی بحث و گفتگو نوعی توجه است) یا حتی آن را تشویق می کنند ، بنابراین گربه را به این کار تشویق می کنند!

من می دانم که کار بسیار سختی می تواند باشد ، اما برای جلوگیری از خرابکاری و کار اشتباه یک گربه ، باید در لحظه آن را نادیده بگیرید یا توجهش را به جای دیگری معطوف کنید. این گربه می فهمد که گربه با این بازیهای دسیسه نمی تواند توجه شما را جلب کند و در آخر ، بی خیال کار می کند.

اهمیت پرورش بچه گربه ها

اگر یک بچه گربه کوچک خریداری کرده اید یا یک بچه گربه ولگرد بی خانمان به فرزند خواندگی پذیرفته اید ، باید بلافاصله آموزش گربه خود را شروع کنید.

مهمترین چیز در آموزش و پرورش بچه گربه ها معاشرت اجتماعی است.

درست است که گربه ها به اندازه سگ ها اجتماعی نیستند ، اما اگر از سنین پایین با افراد ، محیط و حیوانات دیگر آشنا شوند ، در بزرگسالی رفتار بهتر و دوستانه تری خواهند داشت.

بنابراین هر وقت ممکن است ، از کودکی افراد جدیدی را به خانه خود دعوت کنید! بگذارید بچه گربه با بزرگسالان و کودکان در سنین مختلف آشنا شود و به آنها عادت کند.

همچنین بسیار مهم است که حیوان خانگی خود را در صورت امکان با نظارت کامل به حیوانات دیگر مانند سگ و گربه معرفی کنید.

گربه ای که در دوران کودکی تنهاست و در بزرگسالی معاشرت نمی کند ممکن است در حضور مهمان یا غریبه بسیار خجالتی شود و فرار کند ، یا هر بار که به کلینیک مراجعه می کنید خود و گربه را آزار می دهید و باعث بسیاری از مشکلات می شوید. چالش ها و مسائل.

تشویقی دادن به گربه

اصول و روش های پرورش گربه های خانگی.

جلسات آموزشی باید کوتاه (5-10 دقیقه) اما با تکرار زیاد باشد.
زمانی را انتخاب کنید که گربه هم روحیه دارد (خواب نیست!).
صداهای اضافی (مانند تلویزیون) را که باعث منحرف شدن گربه می شود خاموش کنید.
آموزش گربه های خانگی را به مکان خاصی محدود نکنید و هر جا فرصتی در خانه پیش آمد با آنها تمرین کنید.
برای تأثیرگذاری بیشتر آموزش ، از کلیکرها استفاده کنید.
به طور کلی هنگام آموزش گربه ، کمی مشوق خوشمزه در دست خود داشته باشید. (

ژورنال آموزشی حیوانات

)

لحن مکالمه شما با گربه باید ملایم اما جدی و تعیین کننده باشد. (البته زیاد جدی نباشید زیرا گربه ها آن را دوست ندارند!)
گربه خود را هرگز مجازات نکنید. زیرا نه تنها بی فایده است بلکه باعث می شود گربه از شما بترسد و مشکلات رفتاری بیشتری داشته باشد! (تنبیه بدنی یا داد زدن ممنوع است!)
پس از انجام کار درست ، به گربه خود بیاموزید که با یک سیستم پاداش و تشویق چه کند.
انتظار نداشته باشید که گربه از یک جلسه تمرین همه چیز را به طور کامل یاد بگیرد. شما باید صبور باشید ، استقامت داشته باشید و به یاد داشته باشید که:

رمز موفقیت در پرورش گربه تکرار ، تکرار ، دوباره تکرار است!

اگر می خواهید مراقبت و آموزش حرفه ای تر و بهتری از گربه های خانگی انجام دهید یا سوالی کلی در این مورد دارید که می خواهید به آن پاسخ دهم ، پیشنهاد می کنیم کتاب پرورش گربه را بارگیری کنید.

آموزش دست دادن به گربه

آموزش دست دادن به گربه یا های-فایو (High-five)

 

گربه را با اصرار خوشمزه ای مانند یک تکه مرغ برای خود بیاورید.

سپس ، گربه با در دست داشتن تشویق ، شما را تشویق می کند که برای تشویق دست خود را بلند کنید.

محرک را روی بینی گربه نگه دارید و با دست گربه صبر کنید.

پس از اتمام ، یک کلمه خاص را کلیک کنید و بگویید ؛ به عنوان مثال ، بگویید “کف بزن” ، یا “دست بده” یا “سلام پنج” و سپس او را تشویق و بغل کن!

برای اینکه گربه بازی را به خوبی یاد بگیرد ، باید این تمرین را بارها و بارها با تشویق های خوشمزه تکرار کنید و سپس با گفتن این جمله ، او دست شما را خواهد فشرد و دست شما را لرزاند!

آموزش نشستن به گربه

تمرینات نشستن گربه

روی زمین بنشینید و نردبان را در دست بگیرید (به طوری که گربه شما آن را نبیند) و با دست دیگر خود یک تشویق خوشمزه به گربه نشان دهید و صدایی ایجاد کنید.

محرکی روی سر گربه بگذارید. گربه معمولاً وقتی سرش را بگیرد به طور طبیعی می نشیند و محرک را با چشم دنبال می کند.

اکنون روی آن کلیک کنید و سپس تشویق کنید.

این تمرین را بارها و بارها تکرار کنید و گربه را به نشستن کامل تشویق کنید.

هنگامی که گربه شما با قوانین بازی آشنا شد و مثلاً 10 تا 9 بار روی زمین نشست ، یک کلمه مشخص مانند “نشستن” به بازی اضافه کنید.

اینگونه است که وقتی گربه به شما می گوید “بنشینید” ، غذای خوشمزه در انتظار او است و او به شما گوش می دهد!

تربیت گربه برای گاز نگرفتن

آموزش گربه های خانگی برای گاز نگرفتن. چگونه می توانم گربه خود را اینقدر گاز ندهم؟

گاز گرفتن گربه مشکلی است که بسیاری از صاحبان گربه می توانند داشته باشند. بهترین کار برای آموزش نیش زدن گربه حیوان خانگی این است که کاری نکنید! این یعنی چی؟

گربه ها و به خصوص بچه گربه ها بسیار شیطنت می کنند و با همه و همه به عنوان اسباب بازی و اسباب بازی رفتار می کنند. از جمله دست ها و پاهایتان که به طور مداوم حرکت می کنند و احساس شکار گربه را تداعی می کنند!

وقتی گربه دست یا پای شما را گاز گرفت ، نباید دست خود را محکم بکشید و فرار کنید. زیرا از این طریق عملاً خود را درگیر بازی شکار گربه می کنید و آن را به گاز گرفتن تشویق می کنید.

با لحنی جدی نه بگویید (هرگز سر او فریاد نزنید) ، گربه معمولاً دست شما را رها می کند.

یک روش بهتر و عملی تر این است که وقتی دستش را گاز می گیرد ، باید اسباب بازی مناسبی را جلوی صورتش بگیرد تا بتواند دستش را رها کند و همه چیز را در سر اسباب بازی خالی کند!

 

مجله آموزشی حیوانات

 

گربه در حال گاز گرفتن اسباب بازی

اصلا چرا گربه ها گاز می گیرند؟

گربه می خواهد شما را گاز بگیرد و با شما بازی کند و اگر حوصله اش سر برود می تواند کارهای بیشتری انجام دهد!

بنابراین سعی کنید به گربه مولستون وقت کافی بدهید ، به آن توجه کنید و با او بازی کنید ، هیچ ارتباطی با دست و پایتان نخواهد داشت! (در این رابطه بخوانید:

مجله دامپروری

)

برخی از صاحبان گربه ها آگاهانه از دست و پاهای خود برای بازی با گربه ها استفاده می کنند. او هنوز کودک است ، با این بهانه که هیچ دندان گذشته ای ندارد! اما وقتی همان گربه به آن عادت می کند ، او همچنین دوست دارد در بزرگسالی با شما بازی کند و بنزین بگیرد. در همان زمان ، گازهای آن دردناک و مشکل ساز می شوند.

گربه ها هنگام گاز گرفتن دندان هایشان ، روده های روده ای را تجربه می کنند و در این دوره احتمال گزش دارند. بنابراین اسباب بازی های جویدنی و دندانه دار بخرید که گاز می گیرند و هیچ ارتباطی با شما ندارند!

البته بخشی از این گزش نیز مربوط به اختلالات دوران کودکی است و او با بزرگ شدن گربه از این عادت خودداری می کند. بنابراین برای گذراندن این دوره باید کمی صبور باشید.

آیا برای استحمام به آموزش گربه نیاز دارید؟

خوشبختانه گربه ها می دانند که چگونه غریزه در خاک غسل کنند و گربه ها آموزش کمی دارند.

گربه ای که به خانه شما می آید معمولاً همه چیز را از مادرش می آموزد ، در غیر این صورت می توانید خیلی سریع به او بیاموزید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را در خاک قرار داده و با ناخن های خود خاک آن را بردارید ، سپس خواهید دید که خاک بسیار حرفه ای شروع به از بین بردن می کند و پس از شستشو بر روی PP و جیش خاک می ریزد!

پس چرا گربه های من در خاک غسل نمی کنند؟

اگر گربه شما در خاک غسل نمی کند ، نیازی به آموزش ندارد و شما باید دلیل آن را در جای دیگر جستجو کنید. اینجاست که چرا گربه ها نباید در خاک غسل کنند:

آلودگی تمیز نیست (اگر دو بار در روز گربه وجود داشته باشد)
بوی خاک را دوست ندارد ، به خصوص در خاک های معطر (بخوانید:

مجله دامپروری

)

بیماری گربه و مشکلات سلامتی
استرس و استرس زیاد بر روی گربه ها (به دلیل تغییرات ناگهانی ، آوردن حیوان جدید و غیره)
ناگفته نماند از ظرف زباله گربه (بیشمار ، دیواره ها می توانند بسیار بالا باشند و خلاصه اینکه گربه برای استفاده نامناسب است)
جای مناسب توالت (جاده ، شلوغ و پر سر و صدا و غیره)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، مقاله را بخوانید «

مجله دامپروری

ما به شما پیشنهاد می دهیم

تربیت گربه خیابانی

نحوه پرورش گربه های خیابانی

بسیاری از ما در مورد آموزش گربه های خیابانی س askال می کنیم ، بنابراین لازم دانستیم که در این مقاله در مورد آن صحبت کنیم.

ابتدا اجازه دهید سوالی از شما بپرسیم:

چرا می خواهید گربه های خیابانی را آموزش دهید؟

اگر گربه ای را به دلیل آسیب دیدگی یا مشکل دیگری به خانه آورده اید و قصد دارید همیشه از آن مراقبت کنید ، آن گربه خونین را معالجه کرده و مطابق اطلاعات فوق درمان کنید.

اگر گربه ای در خیابان زندگی می کند و گربه وحشی به حساب می آید ، توصیه ما این است که گربه را آموزش ندهید!

اتصال او به یک گربه ولگرد از مردم نمی ترسد و به زودی به کسی (حتی یک حیوان بیمار و آزار دهنده) بی اعتماد خواهد شد. خوب ، می دانید ، بسیاری از مردم گربه ها را دوست ندارند و حتی دوست ندارند و نزدیک شدن به آنها می تواند به گربه آسیب برساند!

اگر خیلی مهربان باشید ، در خیابان یا کوچه به گربه ها غذا می دهید و به خاطر گربه از پردازش حیوانات و آموزش خودداری کنید.

روش تربیت گربه پرشین

آیا پرورش گربه ایرانی با پرورش گربه های دیگر فرق دارد؟

راستش ، نحوه پرورش گربه برای همه نژادها یکسان است و مثلاً آموزش گربه های ایرانی با آموزش گربه های اسکاتلندی یا حتی گربه های dsh فرقی ندارد!

تنها چیزی که وجود دارد تفاوت در شخصیت گربه ها است که می تواند روند یادگیری را تسریع یا کند کند.

به عنوان مثال گربه های ایرانی تنبل هستند و حوصله ورزش ندارند. از طرف دیگر ، اولی ها (نه زیاد!) کم فکر هستند ، پس بعداً منظورتان را بفهمید. بنابراین ، آموزش گربه های ایرانی صبر و حوصله زیادی می خواهد! (خواندن توصیه می شود:

مجله دامپروری

)

بعضی از گربه ها بسیار زشت و بازیگوش هستند و به زودی از تمرینات و تمرینات خسته می شوند. آموزش و پرورش این گربه های زشت نیز صبر زیادی می خواهد.

شما چی فکر میکنید

چقدر گربه خود را پرورش دادید؟ آیا از روش خاصی برای پرورش گربه خود استفاده کردید؟ آیا شما توانسته اید چیزی خنده دار مانند کف زدن یا نشستن را به گربه یاد دهید؟ لطفاً برای ما نظر بگذارید و افکار ، تجربیات و س questionsالات خود را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید. ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.