تکنیک های ضروری در آموزش روتوش پرتره

0

در آموزش روتوش خواهید آموخت که در صورت نیاز ، برای حذف یا جایگزینی اشکالات ، باید تصویر را در آموزش روتوش ویرایش کنید. در آموزش روتوش ، نکات لازم برای حذف یا تغییر نقص های تصویر داده می شود. اگر نحوه تصحیح عیوب را به شکل طبیعی در آموزش روتوش را برای تصویر نهایی در آموزش روتوش یاد نگرفته باشید ، در واقع بیشتر مطالب و مفاهیم آموزش روتوش را یاد نگرفته اید.

آموزش های بیشتر برای روتوش عکس CLICK HERE

مرحله 1: رفع نقص
رتوش عکس وابستگی

برای نزدیک شدن به نسخه کامل اندازه ، می توانید روی ابزار در گوشه سمت راست بالای این عکسها کلیک کنید. (اعتبار عکس: جیمز پترسون)
یک پرتره در Photo Affinity باز کنید. لایه پایین را با Cmd / Ctrl + J کپی کنید (ما این لایه را ویرایش می کنیم تا منبع خود را حفظ کنیم) و سپس ابزار تعمیر را از نوار ابزار بگیرید. نزدیک شد ، سپس از ابزار برای کشیدن گزینه ها روی نقص استفاده کنید. سپس بر روی یک منطقه نمونه تمیز در نزدیکی آن کلیک کنید تا نقص برطرف شود.

 

مرحله 2: کیسه های چشم صاف
رتوش عکس وابستگی

(اعتبار عکس: جیمز پترسون)
ابزار Clone را بگیرید و “2” را فشار دهید تا تیرگی ابزار روی 20٪ تنظیم شود (با این روش می توان وصله ها را به آرامی نرم کرد). به گزینه های ابزار در بالا بروید و حالت ادغام لایه را برای پاک کردن تنظیم کنید. Alt را پایین نگه داشته و فشار دهید تا یک لکه پوست واضح در زیر کیسه چشم نمونه گرفته شود ، سپس برای شبیه سازی رسم کرده و لکه تیره پوست را نرم کنید.

مرحله 3: پوست را نرم کنید
رتوش عکس وابستگی

(اعتبار عکس: جیمز پترسون)
تبلیغات

پس از اتمام ترمیم و شبیه سازی ، دوباره لایه را با Cmd / Ctrl + J کپی کنید ، سپس به Filter> Sharpen> High Pass بروید. شعاع را حدود 9 تنظیم کنید (یا با مقادیر دیگر بازی کنید) و روی اعمال کلیک کنید. حالت ادغام لایه را برای پوشاندن تنظیم کنید ، سپس به لایه> معکوس بروید. این یک اثر نرم کننده ملایم را ایجاد می کند.

مرحله 4: ماسک بزنید
رتوش عکس وابستگی

(اعتبار عکس: جیمز پترسون)
ما باید اثر نرم کنندگی را به پوست محدود کنیم. Alt را پایین نگه دارید و روی نماد لایه ماسک در پایین پانل لایه ها کلیک کنید تا یک ماسک سیاه کامل اضافه کنید تا لایه کاملاً پنهان شود. ماسک را در صفحه لایه ها برجسته کنید. ابزار برس را بگیرید ، رنگ خود را روی سفید تنظیم کنید و سپس رنگ کنید تا به تدریج تأثیر آن بر روی پوست مشخص شود.

مرحله 5: جزئیات خوب را اصلاح کنید
رتوش عکس وابستگی

(اعتبار عکس: جیمز پترسون)
تبلیغات

لایه دوم را از پایین کپی کنید ، آن را به بالای پشته بکشید و به قسمت Filters> Sharpen> High Pass بروید و شعاع آن را در حدود 1.7 تنظیم کنید. بر روی Replace کلیک کرده و حالت blend را به overlay تغییر دهید تا جلوه ای شفاف سازی ایجاد شود. مانند قبل ، ماسکی اضافه کنید که باعث کاهش اثر چشم ، مژه ، لب و جزئیات ظریف شود.

مرحله ششم: چشم های خود را بهبود ببخشید
رتوش عکس وابستگی

(اعتبار عکس: جیمز پترسون)
روی نماد تنظیمات کلیک کنید و منحنی ها را انتخاب کنید. برای افزودن منگنه ، یک منحنی کم عمق S شکل بکشید. بعد ، یک لایه دیگر از Curves آماده کنید و یک شکل S قوی تر را ترسیم کنید. ماسک و رنگ اضافه کنید تا کنتراست قوی تر روی چشم ظاهر شود.

یک نکته سریع
علاوه بر تکنیک High Pass ، Affinity Photo همچنین یک دستور اختصاصی برای جدا کردن فرکانسها (Filers> Frequency Separation) برای روتوش ارائه می دهد. این فرکانس بالا (جزئیات ریز ، مژه ها ، لب ها ، منافذ پوست) و فرکانس پایین (رنگ ها و سایه های وسیع تری که پوست را تشکیل می دهند) از هم جدا می کند و ویرایش آن را جدا از دیگری آسان می کند. بنابراین این بدان معناست که شما می توانید لکه های ناهموار پوست را حفظ کرده و در عین حال مهمترین بافت را حفظ کنید ، که به شما کمک می کند تا جلوه پلاستیکی که باعث ایجاد روتوش در یک تصویر بد می شود جلوگیری کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.