بررسی SketchUp در آموزش اتوکد

0

ما می توانیم خیلی راحت از یک فایل CAD اتوماتیک در Sketchup استفاده کنیم و یک مدل سه بعدی از آن فایل ایجاد کنیم. ساخت مدل های سه بعدی در نرم افزار Sketchup بسیار آسان است. اگر می خواهید از Sketchup برای اهداف یادگیری استفاده کنید ، می توانید بدون بارگیری مستقیماً از آن در سایت استفاده کنید ، اما اگر می خواهید آن را در رایانه خود قرار دهید ، آن را از سایت رسمی آن بارگیری کرده و در محل کار خود لذت ببرید… ادامه

مرحله 1: بنابراین بیایید اکنون شروع به یادگیری مراحل وارد کردن پرونده Auto Cad به SketchUp کنیم.

فایل
مرحله 2: برای وارد کردن فایل cad به صورت خودکار در SketchUp به این نماد پوشه بروید و با دکمه ماوس روی آن کلیک کنید. وقتی روی این نماد پوشه کلیک کنید ، یک لیست کشویی باز می شود. گزینه Add را در این لیست کلیک کنید تا پرونده به این نرم افزار وارد شود.

گزینه درج
مرحله 3: بعد از کلیک بر روی گزینه Add this type (گزینه افزودن این نوع) کلیک کنید کادر گفتگوی Insert (باز کردن) مجدداً باز خواهد شد در اینجا “کامپیوتر خود” را با کلیک بر روی آن انتخاب کنید تا هر فایلی از رایانه شما وارد شود.

کامپیوتر شما
مرحله 4: اکنون با کلیک بر روی نماد رایانه برای انتخاب پرونده CAD خودکار که می خواهید در این نرم افزار وارد کنید ، یک جعبه گفتگو باز می شود. اکنون به آن پوشه در رایانه خود بروید ، جایی که فایل CAD خودکار خود را ذخیره کردید و سپس با کلیک بر روی آن ، آن را انتخاب کنید. اکنون روی دکمه Open در این کادر گفتگو کلیک کنید.

یک دوره محبوب در این گروه
فروش
آموزش اتوکد (6 دوره ، 17 پروژه)
6 دوره آنلاین 17 پروژه عملی 52+ ساعت | گواهی پایان کار تأیید شده دسترسی مادام العمر
4.5 (2،443 رتبه بندی) قیمت دوره
129 $ 599 $
دوره را تماشا کنید
دوره های مرتبط
آموزش افتر افکت (1 دوره ، 3+ پروژه) همه در یک بسته طراحی (280+ دوره ، 100+ پروژه)
کادر محاوره ای
مرحله 5: اکنون برخی از پارامترهای واردات را به شما نشان می دهد. برای نشان دادن نقطه شروع طراحی خود در این نرم افزار ، کادر فعال شده را در Save Image Source انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Import کلیک کنید تا پرونده AutoCAD خود را به SketchUp وارد کنید.

وارد کردن پارامترها
مرحله ششم: برای تبدیل پرونده پذیرفته شده در این نرم افزار و تبدیل فایل CAD خودکار به این فرمت قابل دسترسی در SketchUp ، مدتی طول خواهد کشید و سپس آن را در برگه Import / Export نرم افزار SketchUp ذخیره کنید. اکنون روی نشانگر ماوس بر روی نماد Insert پرونده مورد نظر کلیک کرده و روی آن کلیک کنید تا در این نرم افزار قرار گیرد.

برگه واردات / صادرات
مرحله 7: اکنون فایل CAD خودکار شما به صفحه کار نرم افزار SketchUp می رسد. حالا آن را در جایی که می خواهید قرار دهید.

صفحه کار
مرحله 8: با کلیک طولانی روی دکمه ماوس و حرکت دادن نشانگر ماوس به نمای چرخان ، می توانید نمای طرح خود را تغییر دهید.

نمای چرخان
مرحله 9: با استفاده از دستور مقیاس این نرم افزار می توانید طرح خود را مطابق با نیاز خود تغییر دهید. با کلیک روی آن ، از نوار ابزار سمت چپ یک دستور مقیاس بگیرید و سپس روی نقاشی خود در یک نقطه خاص که می خواهید مقیاس را تغییر دهید ، کلیک کنید.

داشبورد در سمت چپ
مرحله 10: شما می توانید ابعاد طرح بندی خود را با استفاده از دستور Tape Measure این نرم افزار که در قسمت نوار ابزار سمت چپ یافت می شود اندازه بگیرید.

SketchUp AutoCAD – 10
مرحله یازدهم: با کلیک بر روی آن دستور Tape Measure را بگیرید و سپس روی نقطه شروع که می خواهید اندازه گیری را از آنجا شروع کنید کلیک کنید و سپس آن را به جایی بکشید که می خواهید اندازه گیری کنید و سپس به این ترتیب بعد اندازه گیری شما نشان داده می شود.

11. SketchUp AutoCAD – 11
مرحله 12: برای ایجاد دیوارهای این طرح می توانید از دستور Press / Pull استفاده کنید تا مدل سه بعدی آن ایجاد شود. با استفاده از دستور کلیک / کشیدن ، می توانید بسته به نیاز خود ، دیوار را در جهت بالا یا پایین فشار دهید. سپس با کلیک بر روی آن ، دستور Click / Pull را از نوار ابزار نوار ابزار بگیرید.

SketchUp AutoCAD – 12
مرحله سیزدهم: اکنون نشانگر ماوس این دستور را در مرز مستطیلی که می خواهید به دیوار تبدیل کنید ، بگیرید. هنگامی که نشانگر را در مرز می گیرید ، با چنین الگوی نقطه ای پر می شود.

SketchUp AutoCAD – 13
مرحله 14: اکنون می توانید مکان نما را به سمت بالا بکشید و هر ارتفاع دلخواه را ایجاد کنید. با استفاده از این دستور بر روی تمام دیوارها می توانید این نوع مدل های سه بعدی را ایجاد کنید.

SketchUp AutoCAD – 14
مرحله پانزدهم: با کلیک بر روی دکمه پیمایش ماوس نمای این مدل سه بعدی را تغییر دهید و سپس آن را بچرخانید و دوباره یک دستور کلیک / کشیدن را بگیرید و این دیوار را نیز اچ کنید.

SketchUp AutoCAD – 15
مرحله 16: با استفاده از این دستور push / pull می توان ضخامت دیواره را افزایش داد. برای بزرگنمایی ، ضخامت سطح دیواره را انتخاب می کنید که می خواهید ضخامتی را افزایش دهید و آن را در جهت انتقال بکشید و سپس مقدار ضخامت و ضخامت مورد نظر را وارد کنید تغییر می کند.

به این ترتیب می توانید با استفاده از Sketchup از ترسیم دو بعدی CAD اتوماتیک یک مدل سه بعدی ایجاد کرده و پارامترهای آن را کنترل کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.