بررسی جدیدترین ویژگی های صوتی در آموزش داوینچی

0

آوازهای جدید DaVinci Resolve در دوره مقدماتی آموزش داوینچی شامل برخی از ویژگی های مهم تر است. اما اگر هنوز مجبورید میزان صدا را روی لنز کنترل کنید ، همین باشد.
صفحه صوتی Fairlight بدون شک یکی از زیباترین ویژگی های جدیدترین Resolve است. با این حال ، کنترل صدا روی صفحه ویرایش نیز با چالش ویژگی های جدید تغییر کرد. بگذارید سریع بیدار شویم تا بتوانید بدون تردید نسخه جدید را وارد کنید.

میکسر جدید
برای کسانی که قبلاً با صفحه ویرایش Resolve کار کرده اند ، ممکن است به خاطر داشته باشید که هنگام باز کردن کلیپ یا میکسر ، روی این دکمه در بالا کلیک کنید.

این خط آخر برای صداهای جدید صفحه Resolve edit – New Mixer است

در پاسخ 14 ، این دکمه اکنون در بالای دنده ها ، کنار دکمه متادیتا قرار دارد. به دلایلی؟ من مطمئن نیستم که شما نیاز به باز کردن صفحه چوبی دارید ، این ممکن است در توالی زمان باشد و نه بیننده ، بنابراین یک عمل ماوس دیگر برای باز کردن قسمت وجود دارد. علاوه بر این ، هنوز دکمه های صوتی در بالای جدول زمانی وجود دارد ، بنابراین به نظر نمی رسد که طراحی UI برای صرفه جویی در فضا دیده شود. در هر صورت با فشار دادن این دکمه ، قفل میکسر را باز می کنید.

با این حال ، برخلاف 12.5 ، ما اکنون یک صفحه میکسر جدید برای کار داریم. دیگر نمی توان کلیپ ها را در یک صفحه مخلوط کرد – فقط آهنگ ها.

در اینجا کاهش جدیدترین ویژگی های صوتی در صفحه ویرایش Resolve – Mix Tracks وجود دارد

اگر سفارشی کردن کلیپ ها برای شما مهم است ، می توانید این کار را با تغییر نوار سطح در کلیپ صوتی یا باز کردن صفحه کنترل برای تنظیم دقیق تر ، انجام دهید.

میکسر در مقایسه با 12.5 ساده تر است. به این دلیل که ابزارهای ویرایش صوتی حرفه ای اکنون در صفحه Fairlight قرار دارند. به عنوان مثال ، متوجه خواهید شد که ویژگی های اتوماسیون کاملاً از صفحه مخلوط شدن ناپدید شده اند. با این حال ، این بدان معنا نیست که مهندسان Resolve تمام اسباب بازی های جالب را گرفته اند. هنگامی که صفحه مخلوط کردن کاملاً گسترش یافته است ، خواهید دید که به جای یک دکمه تابه ساده ، اکنون کنترل یک تابلو پاپ آپ را داریم (با دوبار کلیک کردن روی نسخه ساده روی صفحه مخلوط کردن به اینجا می رسید).

این نکته منفی آخرین ویژگی های صوتی صفحه ویرایش Resolve است – Pan Controls

این کنترل ها به شما امکان می دهد یک آهنگ صوتی مونو را از چپ به راست رمزگشایی کنید ، صدای کانال استریو را روشن کنید یا روی میکس فراگیر فراگیر کار کنید.

دکمه کسل کننده
بالاتر از جدول زمانی ، به جای دکمه مخلوط در 12.5 ، اکنون سه کنترل نظارت صوتی وجود دارد که به شما امکان می دهد میزان صدای ویرایش را کنترل کنید. کلمه کلیدی نظارت است. این بدان معناست که اگرچه این کنترل ها میزان صدایی را که از ویرایش می شنوید تنظیم می کنند ، اما میزان واقعی آهنگ صوتی را تنظیم نمی کنند – مانند تغییر نشانگر کانال اصلی. نمایشی قابل مشاهده در این مورد وجود دارد: اگر نوار لغزنده را به 0 کاهش دهید و سپس start را فشار دهید ، همچنان می توانید سطح صوتی را که در داخل صفحه مخلوط قرار دارد حرکت دهید. در حالی که اگر آهنگ صوتی A1 را با فشار دادن دکمه بی صدا ساکت کنیم ، دیگر کانال صوتی A1 مربوط به آهنگ را در هنگام پخش مشاهده نخواهیم کرد. این یک تمایز مهم است.

در اینجا کاهش جدیدترین ویژگی های صوتی در صفحه ویرایش Resolve وجود دارد – دکمه کم نور

در کنار نشانگر میزان صدا ، دکمه DIM قرار دارد که یکی از موارد مورد علاقه من در Resolve 14 است.

شاید وقت آن باشد که مشتری بخواهید ویرایش را با شما تماشا کند و او نظر دهد ، یا شاید می خواهد سوالی بپرسد. دیگر نیازی به مکث یا خاموش کردن صدای اصلی نیست. دکمه DIM به سادگی میزان کانال اصلی را کاهش می دهد ، به افراد در اتاق اجازه می دهد تا به وضوح صحبت کنند – و ویرایش کنند تا سالم بمانند. وقتی نشانگر میزان صدا از سبز به زرد تغییر می کند ، از نظر بصری می بینید که عملکرد تاری فعال است. این یک تغییر قابل توجه است ، زیرا در صورت فراموش شدن حالت DIM ، ویراستاران از افزایش تصادفی حجم اصلی جلوگیری می کنند.

 

اکولایزر
سرانجام ، EQ. در ساعت 12.5 ، هنگامی که بازرس با یک کلیپ صوتی انتخاب شده باز می شود ، دو تنظیم کنترل را برای تنظیم خواهید دید: میزان صدا و صفحه (صفحه در 14 است و دیگر در بازرس نیست). علاوه بر کنترل های میزان صدای کلیپ ، اکنون یک اکولایزر کلیپ چهار باند اختصاصی نیز داریم.

 

در داخل صفحه ویرایش ، هنوز می توانید همه ویرایش های صوتی قبلی را که در 12.5 موجود بودند ، مانند محو شدن کلیپ ها با استفاده از دسته های کلیپ ، استفاده از انتقال صدا ، ویرایش ویژگی های صوتی و غیره. اما در پایان ، بسیاری از ویرایشگرهای پیچیده صوتی ، مانند اتوماسیون ، اکنون در صفحه Fairlight هستند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.