آموزش لایت روم آسان برای استفاده از لغزنده های رنگی HSL

0

در این بخش از دوره آموزش لایت روم درباره ی نشانگرهای HSL  در نرم افزار لایت روم صحبت خواهیم کرد. نشانگرهای HSL در Adobe Lightroom به شما کمک می کنند از عکس های خود بیشترین بهره را ببرید. اولین قدم این است که بدانید آنها چه کسانی هستند ، چه کاری انجام می دهند و از کجا می توانید آنها را پیدا کنید.

مانند بسیاری از نسخه های پست تولید ، لایت روم همه چیز را دارد. برای یادگیری لایت روم و نحوه افزایش یا کاهش رنگ ، اشباع و نور در تصاویر ، ادامه مطلب آموزش لایت روم را بخوانید. همچنین سایر آموزش های لایت روم را با زدن بر روی click on here مشاهده کنید و لا یادگیری لایت روم، عکس های خود را در برنامه لایت روم ادیت کنید.

تم Still Life Red از نوشیدنی تهیه شده از بالا با یک محفظه سبک و رنگارنگ HSL تهیه شده است.


لایت روم چیست و آموزش لایت روم چه کمکی به شما می کند؟
نرم افزار Lightroom راهی عالی برای کار بر روی عکسهای نهایی شماست. این یک برنامه ویرایش Adobe است. نه تنها این امکان را برای شما فراهم می کند تا طیف گسترده ای از تنظیمات را ویرایش و شخصی سازی کنید ، بلکه می توانید کارهای خود را سازماندهی و برچسب گذاری کنید. این می تواند سرعت گردش کار شما را افزایش دهد.

برای یادگیری لایت روم و بازی با موارد HSL در عکسهای خود نیازی به جستجوی جای دیگری ندارید.

اسکیت های HSL چیست؟
شاخص های HSL ویژگی های Adobe Lightroom است که به شما امکان می دهد رنگ ، اشباع و روشنایی کار خود را تغییر دهید. این سه نفر سعی دارند از عکس شما بیشترین بهره را ببرند و به طور خاص به رنگ نگاه کنند.

استفاده از این لایه های منطبق به کمک آموزش لایت روم آسان است و می تواند به تشخیص خوب و بزرگ کمک کند. اول ، شما به یک تصویر خوب و پیچیده نیاز دارید.

نقش رنگ در عکاسی
رنگ در عکاسی و آموزش لایت روم جایگاهی جدایی ناپذیر دارد. نگهداری و کنترل همیشه آسان نیست. مطمئن شوید که ابتدا در Raw گیر نمی کنید. این به شما امکان می دهد در هنگام ویرایش بیشترین بازی را انجام دهید.

نوع روشنایی شما مهم است. باید هر منبع به درستی تعریف شود تا صحنه ها واقع بینانه به نظر برسند. برای مثال ، مدیریت مخلوطی از منابع مختلف نور مانند طبیعی و تنگستن دشوار است.

همچنین هنگام آموزش لایت روم، تعادل رنگ سفید در هر عکس و تصویری که می گیرید باید صحیح باشد. در غیر این صورت ، تعمیرات پس از تولید می تواند زمانبر و طاقت فرسا باشد.

همه این عوامل قبل از شروع کار بر رنگ تصویر شما تأثیر می گذارند. رنگ در هر صحنه بسته به سبک تصویر شما باید به خوبی نشان داده شود.

در مرحله بعد آموزش لایت روم یعنی ویرایش می توانید روی برخی از رنگ ها ، سایه ها ، سایه ها کار کنید. می توان آنها را کاهش داد ، قدرت آنها را کاهش داد یا بهبود بخشید تا بیشتر به چشم بیایند.

اینجاست که رنگ ، اشباع و روشنایی بازی می کنند.

تصویری صورتی و نارنجی از آسمانی ابری که از بالا شلیک شده است

گوئن چیست؟
رنگ فقط راه دیگری برای گفتن رنگ است. بعضی از سیستم ها از اعداد برای توصیف رنگ ها استفاده می کنند ، برخی دیگر از کلمات برای تمیز کردن رنگ یا رنگ این سایه ها استفاده می کنند.

همانطور که در آموزش لایت روم گفته می شود نشانگر رنگ در Lightroom باعث تغییر رنگ در صحنه شما می شود. آنها را با رنگ های مجاور که در چرخ رنگ پیدا می کنید جایگزین می کند.

پانل تنظیم رنگ
بیایید با اولین سوال در ابتدای آموزش لایت روم کار خود را شروع کنیم: HSL در Lightroom کجا واقع شده است؟ برای یافتن صفحه اتصالات HSL ، وقتی در ماژول Develop هستید ، باید به سمت راست بروید. در داخل آن ، زبانه هایی برای رنگ ، اشباع و روشنایی پیدا خواهید کرد.

شاخص های گوئن در اولین برگه است.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه از شاخص های HSL در Lightroom استفاده کنید

بیایید به یک مثال برای آموزش لایت روم نگاه کنیم. در اینجا تصویر اصلی دو در را مشاهده خواهید کرد. یکی زرد و یکی سبز.

تصویر دو در؛ یکی زرد و یکی سبز

با تغییر رنگ زرد رنگ از 0 به 100 ، رنگ زرد در تصویر را به نارنجی تغییر می دهید. رنگ اصلی به رنگ ثانویه کناری آن تغییر می کند ، در این حالت نارنجی است.

اگر من می خواهم نوار لغزنده رنگ را از 0 به +100 منتقل کنم ، پس از آن رنگ زرد به چیزی نزدیک به سبز منتقل می شود.

تصویر صفحه نحوه استفاده از تعویض رنگ های HSL در Lightroom را در آموزش لایت روم نشان می دهد

این تصویر نهایی هنگام استفاده از نشانگر hue-100 در آموزش light room است.

تصویر دو در؛ یکی نارنجی و دیگری سبز

این تصویر نهایی هنگام استفاده از نشانگر رنگ +100 است.

تصویر دو در؛ یکی سبز روشن و دیگری سبز زمردی

البته می توانید به کمک آموزش لایت روم از هر یک از تغییر دهنده های رنگ در صفحه تطبیق رنگ استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانید هر دو رنگ را به سادگی با حرکت دادن چهار لغزنده تغییر دهید. برای بدست آوردن تصویر زیر ، مقادیر نارنجی و زرد را به 100 و مقادیر سبز و آبی را به +100 منتقل کردم.

این رنگ زرد به نارنجی و سبز به آبی تغییر کرد.

تصویر دو در؛ یکی نارنجی و دیگری سبز

اشباع در آموزش لایت روم چیست؟
اشباع نیروی پشت رنگ است. با استفاده از نشانگر اشباع می توانید شدت هر رنگ را تغییر دهید. اینجاست که باعث می شوید رنگ در صحنه خود کم و بیش به چشم بیاید.

طبق آموزش light room با افزایش مقدار کشویی ، قدرت رنگ را افزایش می دهید. به همین ترتیب ، با کاهش مقدار ، رنگ را ضعیف می کنید.

با این روش ذکر شده در آموزش لایت روم می توانید هر رنگی را در صحنه خود برجسته کنید. گزینه دیگر این است که رنگ های اطراف آن را تضعیف کرده و آن را قویتر کنید.

صفحه تنظیم اشباع
پانل Saturation Adjustment دومین برگه در منوی کشویی HSL است.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه از پانل تنظیم اشباع در Lightroom HSL استفاده کنید

این عکس اصلی ماست.

تصویر دو در؛ یکی زرد و یکی سبز

با تصویر زیر مقدار کشویی زرد را از 0 به +100 منتقل کردیم.

تصویر صفحه نحوه استفاده از تعویض رنگ های HSL در Lightroom را نشان می دهد

خب این آموزش لایت روم هم به انتها رسید. موفق باشید

Leave A Reply

Your email address will not be published.