آموزش تری دی مکس : بیشترین بهره را از ویرایشگر متریال ببرید

0

احتمالاً می دانید که حقوق کسانی که آموزش 3D Max را پروژه محور می دانند بسیار مهم است و بسته به آموزش 3D Max که می بینید و نیازهای یک شرکت می تواند بیشتر یا کمتر باشد. مطمئناً ، آموزش 3D Max به شما کمک می کند تا در این زمینه بی جهت حرکت کنید و حقوق بالایی کسب کنید.  click on here

قبل از انتشار 3ds Max 2010 ، کاربران محدود به یک ویرایشگر محتوا بودند که به شما امکان ویرایش محتوا را می داد اما برای پیمایش مشکل ساز بود. راهی برای دیدن همه مطالب شما نبود. در عوض ، شما باید بین سطح نقشه و تنظیمات جابجا شوید ، هرگز نمی توانید مطمئن باشید که همه با هم مطابقت دارند! در این آموزش ، من بلوک های سازه ای را به شما می دهم که به شما امکان می دهد فاصله بین ویرایشگر کامپکت قدیمی و ویرایشگر صفحه را پر کنید. بیایید غواصی کنیم

کلید را دنبال کنید ، جلو بروید!
اولین قدم برای آزادی اتصال به یک ویرایشگر محتوای جمع و جور است. حتی به آن می گویند “جمع و جور” من را عصبانی و طاقت فرسا می کند! من فقط می خواهم شروع کنم. ویرایشگر Compact Materials را باز کنید ، به منوی Status در گوشه بالا سمت راست رفته و Slate Material Editor را انتخاب کنید. خواهید دید که یک دنیای کاملاً جدید پیش روی شما گشوده می شود. دنیای درخشان و جدید با امکانات فراوان. فقط مدتی گرم شد.

ویرایشگر آیتم تخته سنگ نه تنها فضای بیشتری و انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد ، بلکه به شما امکان می دهد تمام مطالب خود را مشاهده کنید. این یک مزیت بزرگ است

 

واسط
به سه پنجره اصلی تقسیم شده است. اولین مورد در سمت چپ مرورگر Material / maps شما است که تمام مواد و نقشه هایی را که می توانید استفاده کنید نمایش می دهد. این لیست به پردازشی که در تنظیمات پردازش خود انتخاب کرده اید بستگی دارد. پنجره دوم در وسط نمای فعال است که یک رابط مبتنی بر گره است و به زودی آن را خواهیم دید. و پنجره سوم ویرایشگر پارامتر است که پارامترهای مربوط به ماده ای را که در رابط گره انتخاب کرده اید نمایش می دهد.

رابط کاربری تمیز ، جادار و مرتب در مقایسه با ویرایشگر قدیمی و کامپکت مواد ، نفس تازه ای می کشد

تنظیم اولین ماده
راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. اولین مورد ، کشیدن و رها کردن مواد یا نقشه از سمت چپ به درگاه نمایش میانی شما است. این سریع است و مواد / نقشه مرورگر کاملا منطقی است. روش دوم برای این کار کلیک راست روی نمای گره و حرکت به سمت ماده یا نقشه مورد نظر خود است. شخصاً بیشتر اوقات از گزینه اول استفاده می کنم فقط به این دلیل که سریعتر و بصری تر آن را پیدا می کنم.

رابط کاربری ساده کشیدن و رها کردن استفاده از آن را لذت بخش می کند

رابط ماده / نقشه
این ماده از مجموعه مواردی تشکیل شده است که هم اکنون در حال بررسی آنها هستیم. در بالا نوار عنوان وجود دارد که شامل پیش نمایش ، نام ماده و نوع ماده است. در زیر آن یک سری اسلات قرار دارید که اجزای سازنده مواد شما را نشان می دهد. ویرایشگر مفید فقط اسلات های موجود برای آن ماده یا نقشه خاص را نمایش می دهد. گره های گرد سمت چپ برای قرار دادن موارد در داخل مواد و گره سمت راست برای برداشتن یک شی استفاده می شود.

اسلات های گره به شما امکان می دهد نقشه ها ، مواد و اشیا را به سرعت و با کارآیی متصل کنید

استفاده از گره ها
اکنون که با برخی از اصطلاحات ویرایشگر مواد تخته سنگ و نحوه تنظیم همه چیز آشنا شدیم ، شروع به اتصال گره ها به یکدیگر خواهیم کرد. ما با اضافه کردن چند نقشه به مواد خود شروع خواهیم کرد (V-Ray در این مثال). نقشه bitmap را از مرورگر نقشه بکشید و رها کنید تا یک نمای فعال مشاهده کنید. با کلیک و کشیدن از اتصال خروجی bitmap به اتصال ورودی نقشه چاپ ، دو مورد خود را به هم متصل کنید. سپس یک نقشه نویز به نمای فعال اضافه کرده و آن را به شیار نقشه Bump متصل کنید. امیدوارم که ببینید چقدر سریع مواد شما تنظیم می شود.

نقشه ها را به سرعت و به راحتی اضافه کنید و آنها را به مواد خود ضمیمه کنید. حتی می توانید یک bit bit را به تعدادی از ورودی های مواد متصل کنید

تغییر پارامترها
در واقع بسیار شبیه ویرایشگر متراکم مواد است. رابط کاربری یکسان است بنابراین امیدوارم برای شما آشنا باشد. ویرایشگر پارامتر در سمت راست پارامترهای ماده یا نقشه ای را که انتخاب کرده اید در نمای فعال نشان می دهد. انتخاب فعال با دوبار کلیک بر روی ماده یا نقشه انجام می شود. چیزی که من در مورد ویرایشگر تخته سنگ دوست دارم این است که همه چیز کاملاً آماده است بنابراین می توانید پارامترها را همزمان ویرایش کنید تا مطالب و نقشه های خود را ببینید ، همه در یک مکان.

ویرایشگر پارامتر همان ویرایشگر کامپکت است. بنابراین در اینجا چیز زیادی برای گفتن نیست!

Leave A Reply

Your email address will not be published.